Онлине нарачка од Спорт М

Член од
27 јуни 2008
Мислења
34
Поени од реакции
2
Нарачав тренерки од интернет страната на Спорт М ми стигнаа ама беше поголем бројот, им ги вратив назад за да ми испратат помал број. Им ги испратив на 6 април и сеуште ми немаат стигнато, им звонам на тел не се јавува никој, еднаш вратија на маил демек ги обраборувале пратките за замена на број и толку. Законот за купувачи вели дека продавачот треба во рок од 15 дена од денот кога производот е купен да го замени производот. Е сеа сеа рачунаат 15 работни денови или вкупно 15 денови.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.426
Поени од реакции
182.267
Нарачав тренерки од интернет страната на Спорт М ми стигнаа ама беше поголем бројот, им ги вратив назад за да ми испратат помал број. Им ги испратив на 6 април и сеуште ми немаат стигнато, им звонам на тел не се јавува никој, еднаш вратија на маил демек ги обраборувале пратките за замена на број и толку. Законот за купувачи вели дека продавачот треба во рок од 15 дена од денот кога производот е купен да го замени производот. Е сеа сеа рачунаат 15 работни денови или вкупно 15 денови.
15 денови. Ѕвони им, пишувај им и нс фб
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
34
Поени од реакции
2
15 денови. Ѕвони им, пишувај им и нс фб
Им звонам не се јавуваат им пишувам и на фб и на емаил не враќаат. Кај можам да се жалам дека не го исполнуваат својот дел пд законот
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.247
Поени од реакции
598
За жал ќе те избацат ако не им станеш досаден.
Оти у оваа држава... ајде да не кажувам веќе.
Кај мене проблем со сметки. Поштарот не ги донел (привремено не е на работа, а замена пинци варени замена) и мора да им вртам у евн, водовод, комунално да ми пратат на мејл. Ако не им пишеш струја, вода ќе ти исклучат па сликај се после. А во пошта баш ги боли дали имало или немало поштар.
Истото и кај тебе. Си нарачал нешто? Треба да ти дадат замена?
Пиши им одма и биди упорен. 80% од вработените гледаат само пари да земат и за друго баш им е гајле.. Ако не им пишеш, ем парите што си ги дал ќе ти отидат, ем нема тренерките да ти ги вратат.
Ќе видат дека си упорен, и ќе мора да ти ги вратат, а вака ако ќутиш ќе кажат еј не се замара, кој го шиша. А и башка у оваа ситуација секој гледа да си лапне што повеќе да не биде у криза.
Барај на интернет број, јавувај се у дирекција, кај ќе најдеш, само биди досаден и упорен.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
34
Поени од реакции
2
За жал ќе те избацат ако не им станеш досаден.
Оти у оваа држава... ајде да не кажувам веќе.
Кај мене проблем со сметки. Поштарот не ги донел (привремено не е на работа, а замена пинци варени замена) и мора да им вртам у евн, водовод, комунално да ми пратат на мејл. Ако не им пишеш струја, вода ќе ти исклучат па сликај се после. А во пошта баш ги боли дали имало или немало поштар.
Истото и кај тебе. Си нарачал нешто? Треба да ти дадат замена?
Пиши им одма и биди упорен. 80% од вработените гледаат само пари да земат и за друго баш им е гајле.. Ако не им пишеш, ем парите што си ги дал ќе ти отидат, ем нема тренерките да ти ги вратат.
Ќе видат дека си упорен, и ќе мора да ти ги вратат, а вака ако ќутиш ќе кажат еј не се замара, кој го шиша. А и башка у оваа ситуација секој гледа да си лапне што повеќе да не биде у криза.
Барај на интернет број, јавувај се у дирекција, кај ќе најдеш, само биди досаден и упорен.
Па нели има закон за заштита на потрпшувачи, како функционира?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.426
Поени од реакции
182.267

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.247
Поени од реакции
598
Па нели има закон за заштита на потрпшувачи, како функционира?
Не се разбирам јас многу од закони, прашај некој друг.
Ама ова што го кажав, во оваа држава, тоест цел балкан исто е, нека важи како златно правило.
Те видат ли не се замараш, готово...
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.640
Поени од реакции
9.999
За жал ќе те избацат ако не им станеш досаден.
Оти у оваа држава... ајде да не кажувам веќе.
Кај мене проблем со сметки. Поштарот не ги донел (привремено не е на работа, а замена пинци варени замена) и мора да им вртам у евн, водовод, комунално да ми пратат на мејл. Ако не им пишеш струја, вода ќе ти исклучат па сликај се после. А во пошта баш ги боли дали имало или немало поштар.
Истото и кај тебе. Си нарачал нешто? Треба да ти дадат замена?
Пиши им одма и биди упорен. 80% од вработените гледаат само пари да земат и за друго баш им е гајле.. Ако не им пишеш, ем парите што си ги дал ќе ти отидат, ем нема тренерките да ти ги вратат.
Ќе видат дека си упорен, и ќе мора да ти ги вратат, а вака ако ќутиш ќе кажат еј не се замара, кој го шиша. А и башка у оваа ситуација секој гледа да си лапне што повеќе да не биде у криза.
Барај на интернет број, јавувај се у дирекција, кај ќе најдеш, само биди досаден и упорен.
Ако си од Скопје 100% од сметките може да ги платиш онлајн и да ти пристигнат онлајн, натаму треба да размислувате особено помладите!
Скоро 5 години сите до една сметки ги плаќам онлајн, немаш провизија, сметката ти стига одма, имаш целосен преглед на акаунтот и на маил кога си платил и што си платил, не чекаш редови во банка.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
23.353
Поени од реакции
36.379
Види на нивната страна дали имаат на залиха помал број од тој модел да не им е распродаден, па да нема што да ти пратат.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
34
Поени од реакции
2
Види на нивната страна дали имаат на залиха помал број од тој модел да не им е распродаден, па да нема што да ти пратат.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Ако нема што да пратат треба да ги вратат парите, ја си напраев нарачка за замена за друг број и таа си се процесираше
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.856
Поени од реакции
20.141
Жал ми е за твоето онлајн искуство со Спорт М.
Повеќе ми е жал што воопшто си нарачувал аутфит сега.
 
На врв Bottom