Омилени магазини-списанија

Член од
19 декември 2005
Мислења
259
Поени од реакции
2
Може некој да ми каже некое слично списание на овие што се српскиве шо се добри (Bug и сл.) ама да е на македонски или на англиски пошто српски не можам да поднесам да читам.(тоа е причината шо ги имам сите броеви на Ентер не за друго:()
 

Steve Vai

Guitar Wizzard
Член од
14 декември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
7
Guitar Player, Enter, mi bese Vselena, ama ne izleguva vekje steta, Galaksija

APEL DO SITE POVRZANI SO SPISANIJATA
VRATETE JA VSELENA NAZAD!!!!!
Nie sme edina nacija koja nema spisanie za astronimijata
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Acid напиша:
Абе, си ме пресмеала! :pos:
Таа и Тин Шема, закон рубрики:
- Мамо мамика, ме фаќа паника.
- Др.апач.
- Љуби љуби, ама главата не ја губи.
Најчесто поставувани прашањa:
- "Може ли да затруднам од перницата"?
"Може ли да затруднам од орален секс?" :pos:
Аcid ама и ти си чуден понекогаш. Демек ти откако си се родил се си знаел за сексот а од друга страна им се буниш на тие што не ги сакале фејкерите. Тие прашања ги копкаат горе-долу сите, и тебе и мене. Точно е дека се многу детинести ама па што да не, убаво е да се знае.

Мене иначе ми е интересно списанието House And Garden и сакам да си го купам ама многу е скапо изгледа. Конкретно омилено списание немам некое, ама често купувам Тин Шема и BRAVO. Компјутерско списание немам купено одамна бидејќи сите се тапа:

ЕНТЕР-120 страници во боја од кои 110 се реклами!
PLUGIN-само 15 страници а тие уствари го наплаќаат ЦД-то што го даваат со списанието, коешто едвај 3-4 добри програми ако има (кодеци или нешто системско), останатото те trial, те shareware, а сега забележувам дека имаат програмите многу ADWARE!
PCINFO+-тоа не знам кој го купува, од последното ЦД што го продадоа, тоа преполното со вируси не знам дали некој се осудил пак да го купи.
Е сеа она Computer Bild не знам какво е, го немам читано
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Списанијата се катастрофа Тоше.

Мојата замерка беше за тоа како се уредуваат, за смешните имиња на рубриките и на глупостите кои ги пишуваат во нив (исто како што ти имаше замерки за Ентер, PCINFO...). Тие не беа наменети за љубопитната младина која, незнам како, ама ги „меле” овие бљувотини по секоја цена.

Финтата е што таму пишуваат уште недозреани хонорарци, прашањата и одговорите (иако се нестручни) сами ги пишуваат и со тоа може само погрешно да ги наведат младите.

Во прилог на дискусијата оди и следново писмо до Тин Шема:

Драга Тин-шема,
имам полни 18 години и сум родум од Скопје. Пред да почнам да го пишувам моето писмо сакам да кажам дека сум момче и имајте во предвид дека патам од недостаток на самодоверба. И имам повеќекратен проблем.
Мојот проблем потекнува од тоа што имам една релативно привлечна другарка која што наводно ми е блиска. Таа мене ме сфаќа како брат, а јас практично се преправам дека ми е како сестра, но всушност кон неа имам таканаречени грешни мисли – ја замислувам гола, покрај ливада, водопади, а често и на свилена постела како си ги милува градите и си игра со гениталиите. И ми зборува вулгарно.
Повеќе пати сме биле на само. Сум се обидел да и` кажам, но секогаш ме спречувала помислата да не добијам негативен одговор. Имено, тогаш би ја изгубил и како другарка и не би можел да ја начекам во пијана состојба за евентуално да остварам дел од моите благи еротски фантазии. А баш би сакал да пенетрирам во нејзината вагина, колку што дозволува должината на мојот пенис. Да водам љубов со неа како вепар, да навлезам во нејзиниот ректум, а таа нежно да испушта звуци на задоволство. Да ејакулирам на нејзиното благословено лице а таа да жубурка со моите семени сокови смеејќи се!
Но ете, таа најверојатно највеќе сака да ја честам пијачки, да ја возам, да и` купувам подароци и да и` наоѓам момчиња.
Меѓутоа, колку што ме загрижува првиот мој проблем, уште повеќе ме плаши вториот.
Имам сестра. И се преправам дека ја сакам како сестра.. понатаму се надоврзувам на првобитната дискусија.
Ве молам за совет!


Шифра: Офчарче
 

Lolita

Butterfly Kiss
Член од
16 јануари 2006
Мислења
230
Поени од реакции
10
Koe списание ви е омилено?

Temava e da si pomuabetime za koj kakvi spisanija saka da cita, so koe najmnogu se relaksirate...
Jas sakam da citam Cosmopolitan, Popular Photography & Imaging...Doma obozavav da si ja citam Tea moderna.:icon_lol:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
mene najomileno spisanie mi e MAKEDOSKI SPORT
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
jas si sakam da si citam...Lepota i zdravje, Joy, Elle, Cosmopolitan...a od makedonskive go zemam Tea Moderna i Zena ponekogash...:icon_lol:
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Soon to come in stores near you - Frankly Sports Magazine
(All about sports and women):icon_lol::icon_lol:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Ги има многу кои се убави за тепање време, но сакам да ги читам Фокус, Теа Модерна и Ла Нова.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
momentalno citam "mojata ljubovna romansa" i "tajna" spisanija so raskazani zivotni prikazni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom