Омилени аниме opening/ending/soundtrack

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Најверојатно омилена песна од аниме, прекрасен текст...
I know, we can't forget the past, you can't forget love and pride, because of that it's killing me inside...
Не сум го гледал Evangelion , но апсолутно се согласувам со тебе песнава е дефинитивно #1
Сакав да додам некој soundtrack и јас на темава но откако ја слушнав твојата некако тие што мислев да ги постирам не беа доволно добри :oleee: , но сепак да додам и ја некоја да не биде празен постов

Soredemo Sekai wa Utsukushii:


Gangsta , Episode 8 Alex :

 

MikioBo

Учител на машини
Член од
22 ноември 2009
Мислења
256
Поени од реакции
174
Не сум го гледал Evangelion , но апсолутно се согласувам со тебе песнава е дефинитивно #1
Сакав да додам некој soundtrack и јас на темава но откако ја слушнав твојата некако тие што мислев да ги постирам не беа доволно добри :oleee: , но сепак да додам и ја некоја да не биде празен постов

Soredemo Sekai wa Utsukushii:


Gangsta , Episode 8 Alex :

Овде само требаше да најдат подобар вокал за Алекс, додека го читав стрипот си го замислував нејзиниот глас како многу подобар. Ама се подразбира тоа не е лесно, пошто самата глумица која го позајмува гласот исто ја пее песната.


Eве и уште нешто од мене.

Двете OP од Spice and Wolf ми се убави затоа што доста се разликуваат од стандардните песни. Имаат некој средновековен мелос што навистина добро одговара на атмосферата и периодот на самото аниме.
 
Последно уредено:

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Овде само требаше да најдат подобар вокал за Алекс, додека го читав стрипот си го замислував нејзиниот глас како многу подобар. Ама се подразбира тоа не е лесно, пошто самата глумица која го позајмува гласот исто ја пее песната.
Па да можеше веројатно малце подобар вокал , но мене лично ми се допаѓаше. Некако ми делуваше по природно и реално , и со се што се дешаваше за време на нејзиното пеење мислам беше epic end на епизодата , веројатно најомилена епизода ми е до сега од Gangsta , штета само што немаше подобро видео на YouTube со делот од епизодата и англиски превод
 
B

beaverknight

Гостин
Еве неколку што ми доаѓаат на памет и што сакам да ги слушам occasionally.

Tokyo Ghoul - Glassy Sky
No Game No Life Opening
Attack on Titan - The Reluctant Heroes ( целиот саундтрак на анимево у глобала )
Guilty Crown - βίος / Bios
Tokyo Ghoul - Unravel (Acoustic)
Deadman Wonderland Opening
Ergo Proxy opening
Samurai Champloo - Shiki No Uta
Death Parade Opening
Gangsta. Opening
L's Theme B
...и last but not least, Shigatsu wa Kimi no Uso - Friend A ( анимево има преубав саундтрак, уживање... )

...имам уште али ај да не забегувам превише, у следна прилика :D
 
E

Epsilon

Гостин

Се намовнувам ко че ја видам сликава, и истовремено ми се насолзуваат очите.
 
B

beaverknight

Гостин
Угасено светло и звукот на дождов плус ова = уживање :love:

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.941
Изгледајте го до крај, па после коментирајте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom