Околу Кајгана Турнири

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кој не го мрзи, еден рапорт на завршени турнири и типувања, да го расчистиме подфорумот за да биде попрегледен и да се организираат нови. :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ќе ве замолам, бидејќи се повеќе теми и не можеме да пратиме се во реално време, да пријавувате и навреди овде. :)
 
Член од
21 јуни 2010
Мислења
192
Поени од реакции
13
Ќе ве замолам ако можи да се отворат барем еден или два од следниве турнири:
- ФИФА 10 (ако можи да се пријават 32 играчи за да играме 8 групи со по 4 екипи или пак 64 играчи и да играме во 16 групи со по 4 играчи и првите двајца од секоја група ке одат во нови групи односно 8 групи со по 4 играчи како во претходниот предлог)
- некој турнир во ШАХ ( со повеќе играчи и со малку подобра организација)
- ако можи и турнир во Пинг - Понг ( ако најде некој таква игра и можност за Интернет поврзување помеѓу два играчи)
- и некој Online Турнир во Билијард ( досега не видов ваков турнир па еве мислам дека е интересен предлог)

Ова се моите предлози ако прифатите барем еден ве молам да ме исвестите !!!!

--- надополнето ---

Ова катче го создадовме за слободно да се договарате за секакви online турнири, купови, лиги - од било која игра.
Затоа би ве замолил сите отсега да ги отварате во овој посебен подфорум вашите теми.

Правилата се исти како и во игри, се знае што е дозволено и не на темите.
Се надевам дека со овој потег ви ги направивме попрегледни сите овие турнири.
Многу добра работа е ова катче!!!
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Може Билјард ајт јас ќе организирам, па да видиме колку ќе има заинтересирани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom