Од што се плашите?

Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
Се плашам од змии,од инсекти,се плашам кога другарка ми ќе ми речи ''лута ти сум'',кога во друштвото ќе ме накриват мене за нешто,кога ке добијам слаба оценка на училиште и после то да и кажам на мајка ми(не дека ке ми напрај нешто,ама ете...)
 

Etushko! :)

блажо <3 all
Член од
24 ноември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
1
Kako shto kazha drugarot pogore .. Koj ne se plashi od klovnovi? Jas se plasham ushte od mal.. Koga vo gradinka za rodenden na nekoe drugarche dojdoa klovnovii.. Jas kako sho bev bucko jadev torta.. :kesa:Klovnot doshol zad mene i me udri so edno plastichno chekanche .. Koga se svrtiv .. Abe sho da vidam , za malce ke se onesvestev od strav

P.S. Najmnogu me plashat vo nosot i ochite..
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.306
од пајаци разни бубацки и така
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
аиииии дека спомнавте кловнови...сум заборајла то...исто така од дедо мразовци,како и од оние Изи мизовци...леле морници ме лазат...гооолем страв...али уште не сум сватила зошто...ни сум имала лошо искуство со нив ни ништо...али :toe:
 
B

black angel

Гостин
da ne bidam povredena od strana na prijateli,neprijateli,ljubota....
klovnovi,manijaci,temnina....
 
V

Viktoranius

Гостин
Да не си умрам млад.
Тоа ми е единствениот страв, со се друго можам да се борам.
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Стандардно-земјотреси, војна, змии, пајаци и шкорпии

А нема да ми се смеете ако ги пишам и баналните стравови? Е ќе ги пишам за инат!
Кловнови, кукли, страшни баби...
П.С. кога бев мала се плашев да поминувам по мостови, мислев дека баш во тој момент ќе се сруши под мене и јас ќе паднам во Вардар :pos: А, да и едно време се плашев да дувам балони пошо еден ми пукна додека го дував, ми летна парче во око и ме болеше... И од тогаш мижеечки дувам балони :pos:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Се плашам од громови и дожд
мразам дожд
 
Член од
19 септември 2007
Мислења
116
Поени од реакции
1
ostanam ziv do starost...bljak...da se setam kako staro izlapeno kopile sto se ligavi i kao : - Slusaj ja da ti kazam sinko. A ne zabelezuva deka mocka mu tece niz nogavici...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom