Од што имате фобија?

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Покрај фобијата од кловнови што ја имам, знам изгледа смешно .... имам фобија и од кукли, т.е од куклине што се на стаклото на детскион театар карши рекорд :kesa: секогаш кога мора да поминам од таму вртам глава..... :kesa:
Кловнови не да мразам...И тоа некому треба да му е смешно... Хорор.

Најголема фобија ми е да не остарам сам.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Не знам зошто замрзев кловнови во последно време и тоа многу... Иначе фобија имам од високо, кога ќе погледнам надоле ми се лоши,
од вода, малце ќе звучи смешно ама ни јас не можам да си објаснам - не можам да поднесам расипани чешми и да не може да ја сопреш водата или да течат, ме фаќа страв... x]
 
R

Roten 96

Гостин
од наведените врсти фобии на почетокот..можам да кажам дека не се плашам од ништо..бар од наведените :)
 

Veela

The One ;)
Член од
19 јули 2011
Мислења
45
Поени од реакции
35
Вода... т.е. длабочина...
Ужасно се плашам од самата помисла да пливам во вода кадешто не знам која е длабочината, односно не можам да го видам доле дното. Уф.... се ежам и сега при оваа помисла. :( Страв ми е и кога пливам море на пр. 2 m. и од доле некои си високи тревишта како врвки ми се мотаат у носе... :confused: Мислам дека ќе ме повлечат надоле... Или пак ако го гледам дното доле, и ако има некои треви што се ниски и формираат како патека темна, си замислувам некоја змија огромна ми се мота околу нозете.
Страв имам и од затворен простор и гужва, особено од ливтови.
Исто така се плашам и од отворен простор, простор без крај...
или пак многупати сум сонувала како се „будам“ и сама сум дома. Излегувам надвор - пусто. Мрачно е, весници разлетани насекаде, точаци и коли оставени на сред улица, ветрот дува и ги ниша лулашките (многу глеам филмови, хорори - и од тоа ми се соновите:pos:) и како сум сама јас во цел овој свет. И од таа помисла ми е страв... :(

Многу голем страв имам и од змии. Особено анаконди и од секакви летачки, лазечки, ползечки гнасни бубачки.:sick:

 

Thomas A. Anderson

Cheng-tao Ke
Член од
1 декември 2010
Мислења
187
Поени од реакции
50
Вода... т.е. длабочина...
Ужасно се плашам од самата помисла да пливам во вода кадешто не знам која е длабочината, односно не можам да го видам доле дното. Уф.... се ежам и сега при оваа помисла. :( Страв ми е и кога пливам море на пр. 2 m. и од доле некои си високи тревишта како врвки ми се мотаат у носе... :confused: Мислам дека ќе ме повлечат надоле... Или пак ако го гледам дното доле, и ако има некои треви што се ниски и формираат како патека темна, си замислувам некоја змија огромна ми се мота околу нозете.
Страв имам и од затворен простор и гужва, особено од ливтови.
Исто така се плашам и од отворен простор, простор без крај...
или пак многупати сум сонувала како се „будам“ и сама сум дома. Излегувам надвор - пусто. Мрачно е, весници разлетани насекаде, точаци и коли оставени на сред улица, ветрот дува и ги ниша лулашките (многу глеам филмови, хорори - и од тоа ми се соновите:pos:) и како сум сама јас во цел овој свет. И од таа помисла ми е страв... :(

Многу голем страв имам и од змии. Особено анаконди и од секакви летачки, лазечки, ползечки гнасни бубачки.:sick:
Бреееее од пола животинско царство :icon_mrgr:
 

Veela

The One ;)
Член од
19 јули 2011
Мислења
45
Поени од реакции
35
:pos: Само од змии и бубачки. А останатите животни ги обожавам, да можам дома ќе си направам золошка. :)
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ајде да Ве видам висиноплашачи или плашовисачи така нешто. Овие слики се направени во Чикаго 1955 г. без фотошоп, трикови или посебна техника.​






 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
238
Поени од реакции
306
Сите видови инсекти освен мравки и бубамари :rolleyes: сите рептили, глувци и љиљаци. Апсолутно ги мразам!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom