Од што имате фобија?

Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Од погребни церемонии - мојата најголема фобија дефинитивно...

Потоа од летање со авион, змии, пајаци и од болести...
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Од тепачки.Прам муабет за сериозни тепачки.
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Паааа за разлика од порано кога од се се плашев, не се плашам од ништо...
Може едино од пајаци, бубашваби , ама многу помалку од порано, веќе тој страв малку по малку ми исчезнува
Порано ми беше ептен страв од грмотевици и невремиња, темница, тесни затворени простори , а сега нипто од тоа
 
K

kalimer0

Гостин
Клаустрофобија но мислам дека ја надминувам...
Е сеа да ме остави некој со гладен питбул во затворена соба ќе се плашам но други класични фобии немам
 
Член од
11 септември 2011
Мислења
358
Поени од реакции
608
Имам фобија да не ме фатат на граница и да не ми го земат дијамантот кога ќе го изнесам во друга држава и имам фобија да не ме заебе човекот што треба да го процени и имам фобија да не ме заебат луѓето што треба да им го продадам и имам фобија да не ме фатат на крајот на граница кога ќе се враќам со толку пари и имам фобија Министерката да не излезе на телевизија и да рече: "Фативме криумчари на дијаманти" и да се смее под мустаќи и да си ги пика парите во џеб, зашто дијамантот ми е чесно пронајден и имам фобија да го пријавам зашто имам фобија дека оваа држава како така на крајот ќе најде начин да ме заебе :(
 
Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
инсекти,влечуги и слични суштества од животинскиот свет....

Тоа се преживува некако,ама најмногу фобија во животот имам од лажни пријатели и лигуши!
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Од темница, уу кога сум сама во темница трчам до светилката да ја запалам што е можно побрзо и да видам што и како има околу мене. На екскурзија пред некое време, бевме во простор каде без запалени светилки е тотална темница. И на момент светилките се изгасија и во секундата го фатив за рака првиот што беше до мене и викнав. Среќа што детето ми беше школски.:pos:
Од инсекти, змии и страшни животни.
Од недефенирани звуци.
Грмотевици.
 
Член од
4 октомври 2011
Мислења
14
Поени од реакции
5
Уф незнам ова дали да го дефинирам како фобија, но изгледа така ќе биде.Значи цел живот се плашам од тоа да не останам сама. Мислам да не останам без пријатели,роднини и најблиските.Чудно.
Некогаш така ми дојде на ум дека сите ќе си заминат, ќе ми свртат грб и почнува да ме обзема некакво чувство на страв.Или пак да не загубам некој близок...
Чудна ФОБИЈА па неможам ни да се изразам како што треба .
Инаку од ништо друго не ми е страв :)
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
hirofobija-strav od voda кога ќе се свртам и само вода да гледам да нема ништо друго :eek: и мислам дека нема никогаш да ми помине оваа фобија :(.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Исто и од змии имам многу страв, дух да ми испадне нема да ме страв од него ли змија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom