Одгледување на риби и растенија во базени во нашите дворови

Член од
20 октомври 2011
Мислења
45
Поени од реакции
24
знае ли некој какво сретство да користам во езерцето за да не ми фака алги а да не ги уништам рибите ??
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
50
знае ли некој какво сретство да користам во езерцето за да не ми фака алги а да не ги уништам рибите ??
има средства “алгациди“ по акваристичките продавници. Не сум ги употребувал незнам колку се ефикасни. Има и на амазон по интернет ако сакаш да купиш. Ако имаш можност при филтрацијата да вградиш УВ, ке се решиш, барем делумно од хемикалиите...
 
Член од
21 април 2013
Мислења
13
Поени од реакции
1
од акваристичките продавници не купувајте сретства ич не се ефикасни јас мислам за да ги истребиш алгите да му земиш МЕТИЛЕН како со кажаја 50-60 ден бил во то ке треба повеќе капки да му капниш а можеби и цело зависи колку вода има кај мене цела вода се праеше зелена и ми донесоја метилен 2-3 пати по 3 капки му капнав и му ја сменав водата и поке не фати
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
12
Поени од реакции
3
Да ве прашам некој ако има водни растенија било какви ако сака да ми подари за во мојот аквариум :)
 
На врв Bottom