Обновување стари другарства

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
Може да се обнови другарство да али све зависи од времето што прошло и до воспоставениот контакт помеѓу тие другари за тоа време дур се одалечени...пример ако поминале години а да не се виделе или чуле тешко.Сепак јас сум за обновување али да не се чека времето тоа да го среди него самиот човек да среди за да дојде до зближување со тој другар/ка...
 
Член од
27 август 2009
Мислења
15
Поени од реакции
3
Ми се случило и оп оп тамам ќе си речам сега се ќе биде во ред се случува нешто и пак по старо. Немам добро искуство.
Се смирив со другарката со која се скарав после десетина години интезивно дружење и поминивајќи низ се заедно зада сфатиме дека тоа и тоа и да се скараме пред околу една година. Се обидовме пак да го обновиме пријателството, но ете за едно година увидов дека многу нешта се промениле кај неа. Станала незгодна па дури и се впуштила во врска со нејзин роднина.
Сега мислам дека е добро што расчистив 2 и 2 со неа и сум многу попретпазлива со пријателите :vozbud:
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Доколку ми се пружи шанса да обновам некое старо пријателство би ја зграбила ,бидејќи знам дека единствено другарството кое е стекнато во детството е вистинско ,чисто и искрено пријателство.
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Мислам дека до сега не ми се случило да обновам некое старо другарство..
Можеби затоа што многу ми треба да за прекинам контакт со некој,а ако веќе се прекинал сигурно имало јака причина за тоа.
Од таа гледна точка,со некој со кој што сум се скарал,потоа нема зошто да се обнови тоа другарство.Ако некој еднаш ти згрешил,големи се шансите дека може да се повтори тоа..Најчесто,нејќам да ризикувам.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Кога не одело додека постоело што има да се обновува тоа другарство?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Обновив, ама работите застанаа повторно на истото место каде што закочија и првиот пат. Не преферирам да обновувам стари другарства, подобро ќе запознаам нови луѓе. Новото е поинтересно.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
ова лето се случи да се видам со една другарка од основно што ја немав видено 10 години.супер испадна, дури и подобро од она што мислев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom