ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.178
Поени од реакции
8.491
Da go prashash sekoj albanec deneska za slucajot ke ti odgovori " Iscenirano od vlasta, od Gruevski e seto ova " .

Ocigledno e deka zad ovie kriminalci stoi nekoj, i gi angaziral nekoj za vakvi scenarija.

Edvaj se oporavija od bolkite na vojnata vo 2001, kumanovsko-lipkovskiot region ne saka vojna, isto i site albanci ovde vo MK, sakame vrabotuvanja, sloboda, demokratija, stabilni i slobodni institucii, da imame napredok.

Jasno se gleda deka ovde vo drzavata ne odi neshto, se nadevam sto pobrgu da go nadmimene ova i da napreduvame kon evropskata unija.
не мислам дека е од власта, ама имам осќај дека и самите албанци( мислам локалниве ) се малку затечени од ситауцијава.Ке биде интереснои ако се дознае што е крајната цел.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Најважно е да останеме смирени, да направат се за да се евакуира населението од таа населба и после нека ја решат работата со овие што пукаат.

Војна никој не сака ниту албанците ниту македонците.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.436
Поени од реакции
3.696
Знаев дека Гушинце беше само пробен балон на власта да исценира меѓуетнички конфликт.

Жал ми е за полицајците и за невиното население. Недај боже да има убиени од двете страни, тоа веќе ќе биде катастрофа.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.163
Поени од реакции
5.128
платена Косоварска група сс помош на месни албанци (највероватно) е сга само прашање е:
-платена од странци
-платена од владу?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Зет ми кој е војник во АРМ го собрале пред некој саат во Куманово. Од памет сум извадена.
Да им се наебам матер на сите, на сите политичари. Нека излезат они сега да гинат место недолжни деца. Копилиња алчни и гнасни. Да е народот паметен сега права прилика да ги личува. Со полицијата и АРМ на нивна страна. Матер им ебам еден жив да не остане.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
Колку души влегле бе маме им ебам..преполни болниците со ранети
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.163
Поени од реакции
5.128
Ја сто пут разговара сс свакакви пред све албанци значи НИКОЈ АМА НИКОЈ не ги одговара знаете ли какви куќи прават тука ова се одредени луѓе кои се платени за вакво нешто!
Сигурно имаат помош од тука од исти такви платеници ама тоа е мал број за да се сите обвинат
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ја сто пут разговара сс свакакви пред све албанци значи НИКОЈ АМА НИКОЈ не ги одговара знаете ли какви куќи прават тука ова се одредени луѓе кои се платени за вакво нешто!
Сигурно имаат помош од тука од исти такви платеници ама тоа е мал број за да се сите обвинат
Само да не заборавиме дека и 2001 сите беа затечени и полни со осуда и после се деси што се деси.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.049
Поени од реакции
64.355
А зошто нема пренос на повредените со хеликоптер? Може да слета на клиники хеликоптер.
Ги носат комбинирано.

Ова ни стигна на една од локалните фејсбук страни што ги модерираме...

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
Официјално е ова со загнатите полицајци? И сајтови од балканот пренесуваат за загинати, а никаде не прочитав на владин сајт од Македонија.

КУРир и останати владини портали наместо да се појават со повеќе информации, они споделуваат слики кој и што пишал на фејсбук и кој каде ја тргнал фамилијата. :tapp:

Еве опозицијата ги повикува Грујо и Ахмети да се изјаснат околу настанатата ситуација. Каде се крие Чарли Чаплин? :rolleyes:
И престаните не е никаков меѓуетнички конфликт, туку борба за фотеља. ;)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
има недостиг од возила за брза помош. Ете го и здравството во полн елемент. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom