ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Јас стварно не знам кој со IQ>20 утре би отишол регрут да умира во вакви исценирани глупости само за некој да си го покрие криминалот и да ја дефокусира јавноста.

Sent from my Nexus 5 CAF
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Ке го цитирам вунестион врколак ;
,,Види Ставре , најбитно е да се остане нормален , ако ти се одлепи некоја жичка џабе ти е све''.
Очигледно дека поише од една им се откачила чим очекуваат дека народов ке поверува во ова неверодостојно срање. Јас не се сомневам дека во државава живеат слепци што се палат на ова и веруваат ама да ги оставиме тие параолимпијци на страна , мислам стварно КОЈ ВИ К*Р за греота.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.832
Поени од реакции
18.522
Можеби некој од нив,а многу често им е навика и меѓусебе да зборуваат мешано,албански и србски.
Сериозна вооружена група упаѓа на туѓа територија, си го ризикува животот и слободата, за да на крај само ги пушти граничарите меѓу кои има и Македонци кои онака ама баш искрено ги мрзат?
 

RomanistaRIM

ASR1927
Член од
6 октомври 2014
Мислења
1.382
Поени од реакции
1.786
Пуштете Телма и гледете дебата во врска со оваа тема.2 од македонските бранители и 2 од УЧК
 
V

viktora

Гостин
Да, поголеми се. Тоа убаво го отсликува вашето ниво на патриотизам и национална свест.
Да браниш и сеуште поддржуваш со петни жили влада која ја унакази и уназади државата повеќе и од 2001-ва и рамковниот, влада од која многу повеќе македонски фамилиии плачеа и страдаа отколку од конфликтот, треба стварно да си ја мразиш татковината повеќе и од најгнасниот албанец.

И сето ова за мали пари, срамота.
Се гледа дека си ти патријот и со срце и со душа.Ист како и другиве паѕријоти кои денес објавуваат бомби.Истите патријоти кои доделија 150.000 државјанства на косовари,луѓе кои ме бркаат од мојата татковина иако се населиле пред 20год.Патриоти кои ја оставија цела моја фамилија без работа.Татко ми во Гранит,мајками Стоковна куќа.Исто како и мои 300.000 сограѓани.
Дај боже еден ден муџиве дома да ти дојдат,и додека ти ставаат непознат предмет во аналниот отвор гласно да извикуваш ВМРО е крив.Да го осетиш ПАТРИОТСКИОТ дух.[DOUBLEPOST=1429640085][/DOUBLEPOST]
Па зошто не направиш SpreadTheTruthForVMRO?
Најјаки се овие од туѓина што делат соживот.[DOUBLEPOST=1429640212][/DOUBLEPOST]Овие од Телма ги ставиле во парови.УЧК со бранител,УЧК со бранител.Демек соживот.ОК.
 
Последно уредено од модератор:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Се гледа дека си ти патријот и со срце и со душа.Ист како и другиве паѕријоти кои денес објавуваат бомби.Истите патријоти кои доделија 150.000 државјанства на косовари,луѓе кои ме бркаат од мојата татковина иако се населиле пред 20год.Патриоти кои ја оставија цела моја фамилија без работа.Татко ми во Гранит,мајками Стоковна куќа.Исто како и мои 300.000 сограѓани.
Дај боже еден ден муџиве дома да ти дојдат,и додека ти ставаат непознат предмет во аналниот отвор гласно да извикуваш ВМРО е крив.Да го осетиш ПАТРИОТСКИОТ дух.[DOUBLEPOST=1429640085][/DOUBLEPOST]
Најјаки се овие од туѓина што делат соживот.
ти бе научи патриот прво како се пишува, после употребувај го ко термин у дискусија, бем ти неписмена раја.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Да ја чита темава некој јача дискусија има од сите национални телевизии :D
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Се гледа дека си ти патријот и со срце и со душа.Ист како и другиве паѕријоти кои денес објавуваат бомби.Истите патријоти кои доделија 150.000 државјанства на косовари,луѓе кои ме бркаат од мојата татковина иако се населиле пред 20год.Патриоти кои ја оставија цела моја фамилија без работа.Татко ми во Гранит,мајками Стоковна куќа.Исто како и мои 300.000 сограѓани.
Дај боже еден ден муџиве дома да ти дојдат,и додека ти ставаат непознат предмет во аналниот отвор гласно да извикуваш ВМРО е крив.Да го осетиш ПАТРИОТСКИОТ дух.[DOUBLEPOST=1429640085][/DOUBLEPOST]
Најјаки се овие од туѓина што делат соживот.
И ај иди кажи им на 30 посто млади во земјава кои не можат работа да најдат без партиска книшка дека се е во ред во државава само затоа што тебе Бранко ти го загорчил детството и ти ги избркал родителите од работа.
Или подалеку од сопствениот нос не можеш да прогледаш?

Лагите како 150 илјади пасоши веќе не проаѓаат, и овакви однапред измислени сценарија да се пали глупа раја исто така не проаѓаат. Слушнавме како Грујо им даде амнестија на истите овие што наводно вршат терористички напад.

Тоа што едното зло те преебало не оправдува бранење на другото зло.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.057
Поени од реакции
8.631
Таа граница ја чува НАТО од другата страна...
Остај ја ти другата страна. Не гледај во дворот на комшијата. Кажи ми кој ја чува границата од наша страна. Оние што дозволиле само 4 полицајци во Гошинце на невралгична територија, а на телевизија се чукаат во гради колку големи патриоти се?
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Абе од штаб ги добивате инструкцииве или стварно немате мозок?
Уствари у двата случаја немате мозок.
Сакаат да исценираат меѓу етнички конфликт само да си ја задржат позицијата..
Искрено, не постои понеподнослив човек на светов од човек што трча по штабови и нема достоинство него се продава за 500 денари.
СРАМ МИ Е ОД ВАС БЕ ГНИДИ СРАМ МИ Е!!!!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.630
Поени од реакции
43.485
Ангелов добра работа кажа сега на Телма, и како нормална држава и нормални институции би требало да реагираат сега ...

Прво, апсурдно е на граница со косово само 4ца гранични полицајци да бидат поставени и со тоа нивните животи да бидат изложени на опасност, тоа е едно, второ, за време на војната 2001, кога војската на ОНА била 10 пати посилна и добро организирана, во ниту еден наврат не успеале да завземат караула, трето, полицијата не реагирала веднаш, а морала тоа да го направи зашто траги сигурно се оставени што значи дека може специјалните сили за безбедност да дојдат до местото од каде влегле овие во Македонија а потоа од таму косовските власти да ја превземат истрагата и да ги пронајдат, таа шанса и прилика е пропуштена зашто полицијата тек денес дошла на тоа место ... со ваков однос, со вакво брукање некој мора да превземе одговорност и да се гони у три лепе, нешто што секако, нема да се случи.

Е сеа вие, што верувате дека е изводливо човек да се самоубие у кофа со вода, во гринч, еднорози и се клањате на Култот, поставете си го прашањето зашто денес се реагирало вака АМАТЕРСКИ, зашто до сега 3 пати владата е гранатирана а никој не е уапсен, значи не викендица у мавровско село, ВЛАДА, ова не ви е чудно ? Апсурдно ? Сомнително ?
 
?

..........

Гостин
додека ти ставаат непознат предмет во аналниот отвор гласно да извикуваш ВМРО е крив..
Да вмро е крив што ги амнестира муџите кои ставаа непознати предмети во аналниот отвор на жртвите кои и ден денес не се знае каде им скапуват коските... цела пратеничка група на вмро по диктат на грујо гласаше за амнестирање, и покрај тоа што предходниот закон за амнестија не ги опфаќаше тие злосторства, ете тоа се вашите патриоти.. а вие сте глупи и затоа ве возат со ефтини трикови како исценираниот наводен терористички напад..
 
V

viktora

Гостин
И ај иди кажи им на 30 посто млади во земјава кои не можат работа да најдат без партиска книшка дека се е во ред во државава само затоа што тебе Бранко ти го загорчил детството и ти ги избркал родителите од работа.
Или подалеку од сопствениот нос не можеш да прогледаш?

Лагите како 150 илјади пасоши веќе не проаѓаат, и овакви однапред измислени сценарија да се пали глупа раја исто така не проаѓаат. Слушнавме како Грујо им даде амнестија на истите овие што наводно вршат терористички напад.

Тоа што едното зло те преебало не оправдува бранење на другото зло.
А сакаш да кажеш дека порано во 90г не барале партиска книшка?Или сакаш да кажеш дека ако сега ќе дојдат на власт сите ќе ги вработат и ќе дадат чесен титов пионерски збор дека нема повеќе да крадат.Ма не јеби бре.Тие кога требало не ја оправиле,па сега од пета мајка ќе ја оправат.И не заборавај дека они беа што први направија коалиција со терористиве.[DOUBLEPOST=1429641878][/DOUBLEPOST]
Да вмро е крив што ги амнестира муџите кои ставаа непознати предмети во аналниот отвор на жртвите кои и ден денес не се знае каде им скапуват коските... цела пратеничка група на вмро по диктат на грујо гласаше за амнестирање, и покрај тоа што предходниот закон за амнестија не ги опфаќаше тие злосторства, ете тоа се вашите патриоти.. а вие сте глупи и затоа ве возат со ефтини трикови како исценираниот наводен терористички напад..
СДСМ зошто не ги примаше хашките случаи кога беа на власт?Нели Хаг сакаше да им ги врати.Зошто не ги примаа?Исто и они ќе го направеа.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.487
Поени од реакции
2.567
А што ако овие косовари се платеници на Заев и Ангелов кој што одамна планираа да ја дестабилизираат државава?
 
V

viktora

Гостин
ти бе научи патриот прво како се пишува, после употребувај го ко термин у дискусија, бем ти неписмена раја.
Од сите теми ти баш се фати за тоа како сум го напишал патриот?Сигурно ти не грешиш кога пишуваш преку телефон.Или битно нешто да се напише,па макар и една буква да се згрешило,ти ибам наркоманските фаци кои нема нешто попаметно да дискутира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom