ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
19 март 2014
Мислења
117
Поени од реакции
327
Градоначалникот на Куманово само што кажа на Топ Тема дека уште пред 10 дена граѓани на куманово го носеле и му покажувале каде се криеле терористите, а уште пред тоа стигале информации дека се движат униформирани лица низ тој предел. Типов вика дека све пренел на надлежните, и џабе.

Мислам дека сега стварно е време да прекинете да го потите курот со руски гас и амерички илуминатски агенди.
По јасно од ова, амин.[DOUBLEPOST=1431373109][/DOUBLEPOST]ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО: Десет дена пред пукањето цело Куманово знаеше дека има дојдено група од 50 терористи, дури јас бев до една од куќите кои потоа беа упоришта и беа разрушени во Диво Маало, народот се жалеше дека се трупа оружје и муниција, МВР ништо не направи!
Само Саше политико обајвил ама кој да го прочита.
Писмен доказ донесе ?
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.156
Поени од реакции
5.126
Мене ме интересира што ќе се случи наредните 48 часа, дали службите работат како што треба или па ќе имаат пропуст.
Ако направат пропуст и сега сите да си дадат отказ.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Писмен доказ донесе ?
Како би изгледал тој писмен доказ?

Едит: Уз пат, уше пред да се деси ова, имаше на порталите шпеклуации конкретно баш за ова. Дека граѓаните пријавуваат маскирани лица низ тој предел. Прочачкај малце, ќе најдеш.
 
?

..........

Гостин
Градоначалникот на Куманово само што кажа на Топ Тема дека уште пред 10 дена граѓани на куманово го носеле и му покажувале каде се криеле терористите, а уште пред тоа стигале информации дека се движат униформирани лица низ тој предел. Типов вика дека све пренел на надлежните, и џабе.

Мислам дека сега стварно е време да прекинете да го потите курот со руски гас и амерички илуминатски агенди.
По јасно од ова, амин.[DOUBLEPOST=1431373109][/DOUBLEPOST]ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО: Десет дена пред пукањето цело Куманово знаеше дека има дојдено група од 50 терористи, дури јас бев до една од куќите кои потоа беа упоришта и беа разрушени во Диво Маало, народот се жалеше дека се трупа оружје и муниција, МВР ништо не направи!
Само Саше политико обајвил ама кој да го прочита.
Ama мвр беше зафатено со бранење на владата од страна на демонстрантите кои нападнаа со јајца и зеленчук.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Писмен доказ донесе ?
Нема потреба од писмен доказ. Споделил информации, полицијата ги разработила и реагирала во моментот кога процениле дека тоа е најдобро. Притоа во операцијата немаше цивилни жртви.

Јас не знам што очекувал Циц. Сигурно мислел дека ќе ги замолат да си заминат од таму, по мејл.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Нема потреба од писмен доказ. Споделил информации, полицијата ги разработила и реагирала во моментот кога процениле дека тоа е најдобро. Притоа во операцијата немаше цивилни жртви.

Јас не знам што очекувал Циц. Сигурно мислел дека ќе ги замолат да си заминат од таму, по мејл.
Добра проценка.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
117
Поени од реакции
327
Како би изгледал тој писмен доказ?

Едит: Уз пат, уше пред да се деси ова, имаше на порталите шпеклуации конкретно баш за ова. Дека граѓаните пријавуваат маскирани лица низ тој предел. Прочачкај малце, ќе најдеш.
Во вид на хартија со на неа напишани букви. Генерали после војна со политички цели колку сакаш.
Добра проценка.
Следен пат ќе ти дадеме тебе да планираш :^)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Добра проценка.
При правење на безбедносна проценка, првата работа што се зема во предвид е колкава штета може да и се нанесе на групата. Ако не биле собрани сите и не успееле да ја разбијат, постои можност наместо слики на полицајци да споделуваме слики на убиени цивили. Дали и кои грешки се направени, е муабет што треба да го прават професионалци. И мора да го има, откако се ова ќе заврши.

Иако не сум убеден дека групата што ја разбија е единствена.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Втората работа (од втората теорија), претпоставува дека другата страна (онаа руската) воопшто не е активна (и дека можеби на некој начин не ги стиска јајцата на „шефот“). Just sayin’... ;)
Тогаш што е проблемот ако Русија е инфериорна во тој поглед да се подмачка со некое доларче, отколку вакви драми со еден куп логистика.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ако имале сознание за терористичкиот напад, зашто онда во моментот кога се спроведува акцијата, Иванов оди во Москва? Целава ситуација нема ни малку смисла.
Da ne trebase slucajno javno da kaze deka ke ima suzbivaanje ta teroristicka organizacija vo 4 casot rano nautro vo kumanovo
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.091
Поени од реакции
30.840
Тогаш што е проблемот ако Русија е инфериорна во тој поглед да се подмачка со некое доларче, отколку вакви драми со еден куп логистика.
Изгледа не бев доволно јасен. Дупла негација = ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom