ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Да, еве ќе ти го потцртам и болдирам, биди конкретен.
Pa bev konkreten,so ne ti e jasno!?Ili sakas da ti potenciram nekoja nacionalnost?Pa del od Albancite vo momentov se spremni da ja unistat Makedonija,ama eto za sreka ima i takvi so se stavija vo odbrana na Makedonija kako so e slucajot so policaecot so pogina vo sudirite so teroristite!Dali sum dovolno konkreten?
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
У Сирија искључиво за Алах и девиците ли идат да војуваат? Моја проценка, наместени се и двете страни и терористите и полицијата.
И како го процени тоа? Што ќар би имале терористите и полцијата од сето ова?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Затоа многу револтирано реагирав во мојот коментар на стр.141 или 142, опозицијата не си прави воопшто услуга со ваквото понашање, туку само се оддалечува од народот. Како што реков Груевски дава државничка изјава не нападна никој, а овие шпекулираат на сите страни, не е убаво, стварно не е, не викам дека нема и Груевски после неколку дена да обвини некој, но во овој момент сите треба да се воздржат од вакви изјави.
Поентата е што Заев вчера во пресот се воздржи од вакви коментари.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.335
Поени од реакции
18.208
http://tocka.com.mk/1/159008/osven-vo-kumanovo-se-puka-i-vo-aracinovo-i-grusino

Покрај пукотниците кои не престануваат во Куманово, неофицијални извори пренесуваат дека рафални пукотници се слушаат и од скопско Арачиново, јавуваат дел од медиумите.
Неофицијално, жители од населбата Ченто велат дека денеска одвреме-навреме се слушале истрели од огнено оружје и од селото Арачиново.

Според сè уште непотврдени информации, се пука и во кумановското село Грушино, кое се наоѓа на стариот пат Куманово-Скопје.
 
Член од
11 октомври 2009
Мислења
79
Поени од реакции
30
си дошле 80-сетина души онака без документи илегала , си се сместиле кај нивни другари неколку месеци си донеле 5 тона оружје......и само мбр знаела за тоа
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.449
Поени од реакции
31.353
У Сирија искључиво за Алах и девиците ли идат да војуваат? Моја проценка, наместени се и двете страни и терористите и полицијата.
ОК, ајде вака. Според твоја проценка, каква е тактичката разлика во позиционирањето на терористите - вчера во Куманово, и пред 14 години во Арачиново?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.826
Поени од реакции
18.514
И како го процени тоа? Што ќар би имале терористите и полцијата од сето ова?
Апла е дека сакале да прават терористички чинови, некој ги исцинкал исто ко што и полицијата била исцинкана па спремни ги пречекале. Целта е баш да се постигне ова, јако пукање со доста жртви кое ќе скрене внимание.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
http://tocka.com.mk/1/159008/osven-vo-kumanovo-se-puka-i-vo-aracinovo-i-grusino

Покрај пукотниците кои не престануваат во Куманово, неофицијални извори пренесуваат дека рафални пукотници се слушаат и од скопско Арачиново, јавуваат дел од медиумите.
Неофицијално, жители од населбата Ченто велат дека денеска одвреме-навреме се слушале истрели од огнено оружје и од селото Арачиново.

Според сè уште непотврдени информации, се пука и во кумановското село Грушино, кое се наоѓа на стариот пат Куманово-Скопје.
Не ја цитирајте Точка, најшит медиум од сите. Потврди @Клипче доста пати дека нема ништо во Арачиново, на кој му текне дезинформации шири :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Поентата е што Заев вчера во пресот се воздржи од вакви коментари.
Да но и Пендаровски не е некој локален функционер, новинар или само симпатизер, треба да се внимава што се кажува, вака освен што не придонесуваат за подобрување и смирувње на ситуацијата им даваат и оружје за плукање на типови како Миленко, и колку да ми е гнасно, сега моие мислења донекаде се поклопуваат со Миленко и слични фаци баш заради несериозноста на некои опозиционери.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Pa bev konkreten,so ne ti e jasno!?Ili sakas da ti potenciram nekoja nacionalnost?Pa del od Albancite vo momentov se spremni da ja unistat Makedonija,ama eto za sreka ima i takvi so se stavija vo odbrana na Makedonija kako so e slucajot so policaecot so pogina vo sudirite so teroristite!Dali sum dovolno konkreten?
hehe da "del od albancite" e mnogu konkreten odgovor falaa hhh
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.550
Поени од реакции
28.986
Да не речат после сум бил оваков, онаков, ќе ја искритикувам изјавата на Пендаровски за БГНЕС. (бугарска новинска агенција или што и да е)
http://libertas.mk/пендаровски-за-бгнес-со-инсценирани-и/

Он може да мисли или да биде уверен во било што, но треба да одбере кога да го кажува тоа. Додека уште трае акцијата или што се вика, уште не се закопани мртвите полицајци, нека молчи. После на сите ни е јасно дека ќе почнат обвинувањата.
Која ароганција.
Нема 24 часа поминато од погребот на загинатите овие одма со своја пропаганда.
Стево си пие кафе, си седи на фотеља, си уживка... А на некој куршуми му фрчат над глава...
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Дали има некој приметено дека на битпазар се продаваат знамиња со голема албанија ??
На Јаја Паша имаш продавниџа специјализирана за радикален ислам со години. Уште оружје што не фатиле да продаваат. Муџахедини шетаат као хипстери низ чаршија, никому ништо. Знамиња од голема албанија... лол
 
Член од
24 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
110
Бидејќи имаме 2 терористички напади во месец дена, а при вториов е донесена голема количина оружје и муниција, сакам да прашам: шо КУР прави УБК, во државава ? Голема терористичка група влегува од соседна држава АЛООО ! Ни безбедност видовме, ни контраразознавање!
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Да но и Пендаровски не е некој локален функционер, новинар или само симпатизер, треба да се внимава што се кажува, вака освен што не придонесуваат за подобрување и смирувње на ситуацијата им даваат и оружје за плукање на типови како Миленко, и колку да ми е гнасно, сега моие мислења донекаде се поклопуваат со Миленко и слични фаци баш заради несериозноста на некои опозиционери.
Латас, Шанац, па и Миленко имаа слични коментари (секако во спротивен правец), само што со поголема експресија...го оставив видеото од Латас на вести.
Стварно ме разочара мене Пендаровски со оваа изјава. Ок, ти давај ја изјавата, али почекај бар 2-3 дена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom