Нон-Хетеро сексуалности

Член од
28 декември 2015
Мислења
2.550
Поени од реакции
4.386
Тоа е проблемот. Нормализацијата на педерлукот предизвика слободен пад на традиционалните фамилијарни вредности, па од брак за педери дојдовме до деца транџи за помалку од 10 години. Рестрикциите кои традиционалното општество ги има(ло) врз педерите биле тука поставени со причина, и ние сега тоа ќе го научиме на многу гаден начин. Оние кои го поддржуваат ова лудило и самите не се арни:

The study, which examined white liberals, moderates, and conservatives, both male and female, found that conservatives were far less likely to be diagnosed with mental health issues than those who identified as either liberal or even “very liberal.”


Young white women suffered the worst.

White women, ages 18-29, who identified as liberal were given a mental health diagnosis from medical professionals at a rate of 56.3%, as compared to 28.4% in moderates and 27.3% in conservatives.


Ова можам да го потврдам со анегдотални примери за жал. Интересно е зошто жените имаат далеку повеќе симпатии и "разбирање" кон нон-хетеро сексуалните лица отколку мажите?
 

Darklady

Марсовка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
3.121
Поени од реакции
21.639
Освен тоа, зошто човек да нема право да биде во брак со самиот себе? Взаемна согласност + полнолетство = брак.
Взаемна согласност со себе си доволен аргумент за брак :pos:
Уште да кажеше како ќе формираш заедница сам со себе си? По што нели бракот е дефиниран како доброволна заедница помеѓу 2 (или повеќе) луѓе. Од која произлегуваат законски права и обврски.
Или ти си едниот, а самиот со себе е другиот?
Автоматски споено мислење:

Интересно е зошто жените имаат далеку повеќе симпатии и "разбирање" кон нон-хетеро сексуалните лица отколку мажите?
Јас не знам кој нормален би имал разбирање или симпатии кон врска помеѓу брат и сестра, мајка и син (како Едип и Јокаста) татко и ќерка, внук и баба, стрина или тетка со взаемна согласност, полнолетни граѓани при свест и совест да можат да стапат во брак и да имаат право да посвојат.
 
Последно уредено:

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.053
Поени од реакции
2.307
Јас не знам кој нормален би имал разбирање или симпатии кон врска помеѓу брат и сестра, мајка и син (како Едип и Јокаста) татко и ќерка, внук и баба, стрина или тетка со взаемна согласност, полнолетни граѓани при свест и совест да можат да стапат во брак и да имаат право да посвојат.
Ajde poleka, smireno. Temata e za "non-hetero vrski". Shto e toa hetero vrska, a sho e pak toa non-hetero vrska.
Dali eden od ovie primeri shto gi nabroja e non-hetero vrska?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.765
Поени од реакции
3.391
Секс си е лична работа може да се ебе секој со секој и каде сака. Брак ако се двајцата полнолетни и свесни може секој со секого да склучи и нема што тука филозофија.
 
Член од
18 септември 2021
Мислења
19
Поени од реакции
18
Секс си е лична работа може да се ебе секој со секој и каде сака. Брак ако се двајцата полнолетни и свесни може секој со секого да склучи и нема што тука филозофија.
Има филозофија, Бог воспоставил закон како треба.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
9.432
Поени од реакции
15.487
Законот е максимум конструктивна интерференција, филозофијата е сведена на математика.
"Филозофијата е добра ствар...кога нема што да ебеш".

Будимировиќ
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
366
Поени од реакции
192
Има филозофија, Бог воспоставил закон како треба.
Државниот закон нема врска со религиите. Тоа само сме прифатиле да го викаме брак, ама законската единка позната како брак не е зависна од религиската и може законот како сака да ја дефинира.

Исто така, Бог не постои, па не воспоставил ништо.
 
Член од
18 септември 2021
Мислења
19
Поени од реакции
18
Државниот закон нема врска со религиите. Тоа само сме прифатиле да го викаме брак, ама законската единка позната како брак не е зависна од религиската и може законот како сака да ја дефинира.

Исто така, Бог не постои, па не воспоставил ништо.
Бог дава слободна волја да избереш на чија страна си, изборот си има свои последици.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
332
Поени од реакции
917
Бог дава слободна волја да избереш на чија страна си, изборот си има свои последици.
За да бираш треба да раз-бираш(знаеш).....дали животните имаат слободна воља?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom