Новогодишни понуди за пречек на 2017

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Ве поканувам на една незаборавна вечер заедно да ја дочекаме новата година, во новоотворениот луксузен ресторан МАЕСТРО. Кој се наоѓа на одлична локација во строгиот центар на градот пред Македонска опера и балет.

За музиката ќе се погрижат Стефан Давидовски и Мери заедно со нивниот бенд кои ке ги испеат најголемите хитови и евергрини.

Во понудата вклучено е:
✔ неограничено пиење (стандардните пијалоци) Минерална вода, газирани и негазирани сокови, пиво, вино црвено и бело, водка, џин, коњак, узо, ракија.

✔ порции јадење (предјадење, главно јадење и салати) САЛАТИ (македонска, свежа салата, маслинки), ОРДЕВЕРИ (шунка, пилешка свинска деликатес, млечен кашкавал, пушена сланина, мешано сирење, кулен, печеница),
ГЛАВНО ЈАДЕЊЕ (мариниран стек, гурманска плескавица и пекарски компир)

Цената за седење изнесува 1599 ДЕН до 25декември, потоа поскапува и на врата 2000ден.

✔ Тајминг за пречек на гости е од 21:30h до 22:00h и како загревање во тоа време ќе ве забавува Dj.

✔ Професионален фотограф (City Plus Foto) и извлекување за главна награда патување во БАНСКО од нашите пријатели - Стаф Туристичка агенција.

✔ Вечерта исто така ќе има професионално обезбедување кое ќе се грижи за безбедноста на локалот и на гостите.

Информации и резервации на бројот 078 288 221.
Пред 2 години ти беше еден од организаторите за дочек на Нова Година во кафана Кај Ефто на кеј. И тогаш имаше голема дискусија на форумов после дочекот што и како се случуваше, така да од информативни причини сакам да ги известам форумџииве добро да се распрашаат што и како ќе има пред да купат карта. Не сакам да ти правам негативна реклама, ама она што се дешаваше за дочек на Нова Година 2015 беше нешто што и 2 години подоцна уште не ми е јасно дали беше очајно смешно или очајно трагично.

Баш разбуричкав низ форумов да ја најдам темата за тогашната прослава и еве што имав тогаш да кажам:
http://forum.kajgana.com/threads/Дочек-на-Нова-година-2015.76002/page-6#post-7040845
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Понудите им се секоја година помизерни и поскапи.
Ак ојте негде, ојте си А Ла Карт и фишкајте си. Или пак ојте кај веќе добро познати локали кај шо сте веќе муштерии (или негде кај шо имате познаник некој) за на крај да не сте е.ани од позади.
Пред да ојте било каде распрашајте се добро. То неограничено пиење ви е ветар во магла (то ви е убо склопен маркетиншки трик за стандардни пијалоци*). Ај шо ќе ви го земат парињата туку ќе ви акнат ефтини наливни или нискобуџетни вина, пиво (Даб, Скопско, Туборг, Бекс, Лашко пер Косова, Амстел или евентуално Хајникен). ракија, коњак, узо, водка, шток и џин све ниско буџетно. За јадењето да не прајме ни муабет.
Најдобра, најефтина и најбогата варијата е друштво, одреден буџет купвиш месо фрљаш на скара и купви пијачки од дисконт. Имат да си прејаден и препијан до немај каде.
*То се демек стандардни пијалоци, а другиве шо ги имат во мени ко по и обично се нестандарди. Продавање пувки на големо.
 
Последно уредено:

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Пред 2 години ти беше еден од организаторите за дочек на Нова Година во кафана Кај Ефто на кеј. И тогаш имаше голема дискусија на форумов после дочекот што и како се случуваше, така да од информативни причини сакам да ги известам форумџииве добро да се распрашаат што и како ќе има пред да купат карта. Не сакам да ти правам негативна реклама, ама она што се дешаваше за дочек на Нова Година 2015 беше нешто што и 2 години подоцна уште не ми е јасно дали беше очајно смешно или очајно трагично.

Баш разбуричкав низ форумов да ја најдам темата за тогашната прослава и еве што имав тогаш да кажам:
http://forum.kajgana.com/threads/Дочек-на-Нова-година-2015.76002/page-6#post-7040845
Значи ти ги прочитав и двете мислења и мислам дека малку претеруваш.
1. Сте чекале 20 минути за да ве услужат. Па не ви текна карти да земете? Бриџ една партија таман. Никој не ви е крив.

2. Келнерот чекал дозвола од менаџерите за да ве послужи. Пак сами сте си криви. Сигурно целата документација не ви била спремна, не сте донеле мокрача, ви фалеле документи, немало печат на молбата...

3. Сте сакале шток понудиле ракија. Се е тоа исто како што ви кажале. Пиво=вино=коњак=вотка=текила итн само бојата е разлика.

4. Некој го скршил сталакот во ВЦ од 200 денари и настанала узбуна. -Тек да го знаеш крајот на приказната. Еден од менаџерите подоцна дозна дека е скршена чаша... на нозе не можеа да го кренат. На инфузии беше до Велигден

Немаш основа да се жалиш, се било топ како што кажа братот, фалела само услуга, добра храна, добри пијачки, брзина, чаши... Ситници
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Пред 2 години ти беше еден од организаторите за дочек на Нова Година во кафана Кај Ефто на кеј. И тогаш имаше голема дискусија на форумов после дочекот што и како се случуваше, така да од информативни причини сакам да ги известам форумџииве добро да се распрашаат што и како ќе има пред да купат карта. Не сакам да ти правам негативна реклама, ама она што се дешаваше за дочек на Нова Година 2015 беше нешто што и 2 години подоцна уште не ми е јасно дали беше очајно смешно или очајно трагично.

Баш разбуричкав низ форумов да ја најдам темата за тогашната прослава и еве што имав тогаш да кажам:
http://forum.kajgana.com/threads/Дочек-на-Нова-година-2015.76002/page-6#post-7040845

Prijatel nema golema diskusija za tolku mal nastan.
Tie koi bea tamu za Nova Godina znaat kako si proshle!
Ne mi e primarna cel da vi gi zemam parite , veruvaj. ;)
A analitichki gledano, toplo doma i od brz PC nema vrska so realnosta. Nadvor e - 10 i smrdi.
Dojdi , vidi , projdi, kje te pochastam pijachka. I nekoe piche gratis. Radi forumdzhiskiot kolegizam. ;)
Mozhebi mozham da zeabam 10 lugje ali 200 i kusur od koi 60% zheni kako da gi zaebam???
Ne tuku gledaj od strana samo i da mi analizirash potezi , pushti se vo akcija, iskreiraj neshto kreativno. Pozz.


p.s> Iskreno ja razbiram tvojata frustracija, shala na strana! Toa so rastitelniot kashkaval i neprofesionalnite kelneri beshe uzhas. Se nadevam ovaa godina kje bide sve tip top.
 
Последно уредено:

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Prijatel nema golema diskusija za tolku mal nastan.
Tie koi bea tamu za Nova Godina znaat kako si proshle!
Ne mi e primarna cel da vi gi zemam parite , veruvaj. ;)
A analitichki gledano, toplo doma i od brz PC nema vrska so realnosta. Nadvor e - 10 i smrdi.
Dojdi , vidi , projdi, kje te pochastam pijachka. I nekoe piche gratis. Radi forumdzhiskiot kolegizam. ;)
Mozhebi mozham da zeabam 10 lugje ali 200 i kusur od koi 60% zheni kako da gi zaebam???
Ne tuku gledaj od strana samo i da mi analizirash potezi , pushti se vo akcija, iskreiraj neshto kreativno. Pozz.


p.s> Iskreno ja razbiram tvojata frustracija, shala na strana! Toa so rastitelniot kashkaval i neprofesionalnite kelneri beshe uzhas. Se nadevam ovaa godina kje bide sve tip top.
Не сум фрустриран, само го кажувам она што го доживеав за другите да бидат повнимателни. И баш ми е криво што и после 2 години, вака ко позрел човек, уште не можеш да прифатиш дека целата организација таа Нова Година беше катастрофатлна и мизерна. Остај го тоа со растителниот кашкавал, ништо не чинеше. Почнувајќи од музиката, озвучењето и квалитетите на батката што свиреше на синтисајзер беа дискутабилни ама еве не се бунам за тоа, знаев каква музика ќе има и го прифатив тоа. Сок носеа келнерите во стаклени чаши наточен во кујна. Црвено вино Гранде од 2л за 100 денари точевте да му ебам мајката. За карта од 1800 денари. Па ја у студентски денови пиев поквалитетно вино од тоа што тогаш го точевте. Ја не знам со кого си зборел ти што ти рекол дека добро си поминал, ама знам дека имаше една маса дечишта што се направија ѓон од ракија и не знаат каде тераат па веројатно тоа биле тие.

п.с. Келнерот дојде едно време во текот на вечерта и тој рече дека понеорганизирана кафана не видел. Кажа дека сте му се јавиле во 6 саат попладне да го прашате ако е слободен да дојде да служи. Сега зборевме со другаров што бевме заедно и тој ме потсети на тој детал :)

Стварно ми е жал што вака после 2 години не можеш да разграничиш дали она беше или не беше одлична прослава.
 
Член од
29 декември 2012
Мислења
275
Поени од реакции
480
Знае некој понуди за во дискотеки низ Скопје ?
 
S

silmarillion

Гостин
Град Скопје откажал славење парите за социјалните случаи (y)

Менаџерот на Каролина - Авалон, ќе го тужел градот. - Као и да не беше доволно одвратна.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.869
Поени од реакции
7.554
До некаде и во право е поготово во последниот дел од текстот каде ги спонува артистите од екс ју државиве
 

Kajgana Shop

На врв Bottom