Новогодишни понуди за дочек на 2016

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.223
Поени од реакции
6.697
Дајте некоја понуда од кафиќи у Скопје...Кафиќи,не кафани :D
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.326
@Peja989 ме интересира дали може во сопствена режија од Бувда до Дубровник да се оди ? има ли некаква линија шо ги поврзува Будва и Дубровник, дали бус, траект, па и такси евентуално ?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989 ме интересира дали може во сопствена режија од Бувда до Дубровник да се оди ? има ли некаква линија шо ги поврзува Будва и Дубровник, дали бус, траект, па и такси евентуално ?
Брат, многу тешко да најдеш. Јас лани им наоѓав на луѓето преку рецепционерката од хотелот, преку нејзини луѓе, приватно што возат. Вака со автобус, не е сигурно зошто Црногорците се по систем како што бевме ние како држава до пред 7-8 години, не работат од 31ви до 5ти јануари, се' им е споено :)
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.326
Брат, многу тешко да најдеш. Јас лани им наоѓав на луѓето преку рецепционерката од хотелот, преку нејзини луѓе, приватно што возат. Вака со автобус, не е сигурно зошто Црногорците се по систем како што бевме ние како држава до пред 7-8 години, не работат од 31ви до 5ти јануари, се' им е споено :)
jaс преку агенцијава шо уплатив, патот до Дубровник е со траект, нормално факултативна ама цената е 25 евра (шо реално делуват многу за пат од 100-ина километри) и е за 1-ви.. има друга понуда од агенција мислам дека од Кавадарци беше тие одат на 2-ри за Дубровник.. сите други понуди шо ги гледам по нет од други агенции со тракет е 10 евра.. е сеа ние сакаме ако мојме нешо во наша режија да направиме или ако не успееме нешо такво да изведиме "да се шлепаме" преку агенцијава од кавадарци ако не земаат на втори :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
jaс преку агенцијава шо уплатив, патот до Дубровник е со траект, нормално факултативна ама цената е 25 евра (шо реално делуват многу за пат од 100-ина километри) и е за 1-ви.. има друга понуда од агенција мислам дека од Кавадарци беше тие одат на 2-ри за Дубровник.. сите други понуди шо ги гледам по нет од други агенции со тракет е 10 евра.. е сеа ние сакаме ако мојме нешо во наша режија да направиме или ако не успееме нешо такво да изведиме "да се шлепаме" преку агенцијава од кавадарци ако не земаат на втори :D
Брат, не постои траект релација Будва - Дубровник, ова ти гарантирам. Со иста „измама“ се служат буквално сите агенции во джравава, кога ја продаваат таа тура :) Ќе правиме муабет баш кога ќе се вратиш :)))
Во кој хотел ќе бидете сместени? Не очекувај премногу, ова најотворено ти кажувам. Не дека нема да си поминете убаво, далеку од тоа ама овие факултативи не ги ставај како 100% дека ќе се одржат, поготово зошто ти викам, нема траект и освен со бус, нема начин да ве однесат до Дубровник а релацијата е 100км во правец по копнен пат.

Имате исто факултатива за Острог и Котор, претпоставувам :)
 
Член од
30 октомври 2012
Мислења
74
Поени од реакции
172
Очигледно во Скопје на плоштад ќе биде добро мх мх :3
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.701
Поени од реакции
5.326
@Peja989 jaс и онака ништо не очекувам, oсвен евентуално до Дубровник да одиме ако се снајдиме некако, ако не здравје, значи не по секоја цена :) а дека ќе си поминиме убаво тоа сум сигурен, забавата сам си ја правиш :) најплус е то шо надвор ќе сме од оваа вукојебина барем неколку дена, можда не кој знае каде, aма пак :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989 jaс и онака ништо не очекувам, oсвен евентуално до Дубровник да одиме ако се снајдиме некако, ако не здравје, значи не по секоја цена :) а дека ќе си поминиме убаво тоа сум сигурен, забавата сам си ја правиш :) најплус е то шо надвор ќе сме од оваа вукојебина барем неколку дена, можда не кој знае каде, aма пак :)
Тоа и сакав да ти кажам. Така да, убаво да си поминете :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Не можам да ги сватам оние кој чекаат нова година во кафана или ресторан. Поготово оние во ресторан што чекаат, некако ми е како на свадба да идат и со многу луѓе кој ги знаеш, незнаеш или па ќе ти се потрефи некој досаден со кој не ни сакаш моабет да правиш.

Најдобро е или некаде во кафиќ или ептен подобра опција некаде во стан, викендичка со друштво одбрано. Но доколку некој има повеќе пари за трошење не е лошо и некаде надвор од државава да си отиде, зошто да не.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ова општина Центар го организира на тој плоштадот Јадран, а обично Град Скопје организира друга прослава на плоштадот Пела, бар така е од коа е Жерновски градоначалник на Центар.
 

escapar3

Оџачар
Член од
18 јануари 2012
Мислења
33
Поени од реакции
31
Дечки, треба да славам НГ во Џез Ин Охрид. Дали знае некој да ми каже дали се ограничени кратите? Ми рекоа дека било многу мало место со поволни цени на пијачките (ко за Охрид). Колку е мало местово (оти мразам коа се потам заедно со тројца уште позапотени батки залепени на мене) и дали има шанси да се рокне српско од ведро небо?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.913
Поени од реакции
12.402
Дечки, треба да славам НГ во Џез Ин Охрид. Дали знае некој да ми каже дали се ограничени кратите? Ми рекоа дека било многу мало место со поволни цени на пијачките (ко за Охрид). Колку е мало местово (оти мразам коа се потам заедно со тројца уште позапотени батки залепени на мене) и дали има шанси да се рокне српско од ведро небо?
Местото е мало, а попрво Господ би слегол на земја него во Џез српско да се пуштит.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Дечки, треба да славам НГ во Џез Ин Охрид. Дали знае некој да ми каже дали се ограничени кратите? Ми рекоа дека било многу мало место со поволни цени на пијачките (ко за Охрид). Колку е мало местово (оти мразам коа се потам заедно со тројца уште позапотени батки залепени на мене) и дали има шанси да се рокне српско од ведро небо?
Не сум од Охрид ама преку Google дојдов до следниве фотографии:


Повеќе фотографии ке најдеш во следните статии за Jazz Inn: клик, клик, клик
 

Kajgana Shop

На врв Bottom