Новиот Ирански ловец "Азаркаш"

Nex

Член од
31 декември 2012
Мислења
171
Поени од реакции
192
Од што се немоќни дури и авиониве им се ретро стил,пробале да го копираат F18,ама го напраиле ко од картон да е.
Куѕтрото авионче е далеку од Ф-18 кој е повеќенаменски еве Австралија го Користи како bone на AUS Air Force а ова ја нема таа електроника, доволен е еден Ф-18Е за да ги попречи авиониве а потоа и собори неколку од нив.

Но за Qaher-313 се шпекулира дека има RAM и многу мал RCS што би го направило невидлив.
--- надополнето: 2 февруари 2013 во 13:54 ---
iran bez rusite se gola voda, toa samo mozam da kazam:icon_lol:

Па Иран е без Русите-почнаа одамна сами да прават оружје од противтенковско, па SAM како копијата на MIM-23 Hawk направена со reverse engineering направија свој дестроер(џамаран) а Кило класа подморниците сами ги одржаваат т.е не ги праќаат во Русија, најверојатно поради опасноста од напад но сепак одржувањето на кило класа не е за потценување.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Куѕтрото авионче е далеку од Ф-18 кој е повеќенаменски еве Австралија го Користи како bone на AUS Air Force а ова ја нема таа електроника, доволен е еден Ф-18Е за да ги попречи авиониве а потоа и собори неколку од нив.

Но за Qaher-313 се шпекулира дека има RAM и многу мал RCS што би го направило невидлив.
--- надополнето: 2 февруари 2013 во 13:54 ---Па Иран е без Русите-почнаа одамна сами да прават оружје од противтенковско, па SAM како копијата на MIM-23 Hawk направена со reverse engineering направија свој дестроер(џамаран) а Кило класа подморниците сами ги одржаваат т.е не ги праќаат во Русија, најверојатно поради опасноста од напад но сепак одржувањето на кило класа не е за потценување.
ne mislev na drzavata rusija tuku na naucnici ruski sto rabotat za niv za pari, ne veruvam nekoj iranec da ima mozok da napravi lovec, nuklearna postrojka i sl.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom