Непочитување на полициски час

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
А зошто цело време ги извртуваш работите не ми е јасно?Ај прочитај поново шо имам напишано,иначе вака е разговор без смисла.
Ти влета клизачи неповикан. Јас си дискутирав на тема што преовладуваше на претходните страници и се надоврзувам на истата, ниту те цитирав, ниту те посочив. А за тоа што го напиша исто така ти одговорив, од што ги бива се најкриминалното, најсиромашно и најпаразитското дувло во Европа. Каде што владеат албански партии има најмасовно селење во МК. Ете тоа ти прави ,,солидаризација" за дилање дрога, тоа на што вие се дивите.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.296
Поени од реакции
5.367
Аа не, сликите се стари од 2019 и 2018 година
Види последна слика 2-3 со маски и јас се чудам на храброста, без маски и сите по ред бакнуваат/јадат/пијат нешто во раката на попот.

Еве денеска и во Охрид се собрале, и тука иста лажица


И вчера
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Ти влета клизачи неповикан. Јас си дискутирав на тема што преовладуваше на претходните страници и се надоврзувам на истата, ниту те цитирав, ниту те посочив. А за тоа што го напиша исто така ти одговорив, од што ги бива се најкриминалното, најсиромашно и најпаразитското дувло во Европа. Каде што владеат албански партии има најмасовно селење во МК. Ете тоа ти прави ,,солидаризација" за дилање дрога, тоа на што вие се дивите.
Не се дивам на дилање дрога ама не се ни дивам на нашата малодушност.Значи од секого можиш нешто да научиш.ние сме проклети во мегусебните односи.Ево ти гарантирам нека дојдат 3-4 албанци во македонска населба нека рашамараат дете од македонска националност,никому ништо сите ќе се прават на мутави.Значи јас не сум за насилства дилање дроги и прикривање на истите.Ама премногу сме разделени и проклети во меѓусебните односи и тоа ќе ни се одбие од глава за брзо време.Па во Охрид еден албанец владее со цел град ради шо нашиве советници барем еднаш неможат да се договорат мегу себе.Можиш да замислиш обратна ситуација?Дали ја сваќаш поентава на мојот став?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Не се дивам на дилање дрога ама не се ни дивам на нашата малодушност.Значи од секого можиш нешто да научиш.ние сме проклети во мегусебните односи.Ево ти гарантирам нека дојдат 3-4 албанци во македонска населба нека рашамараат дете од македонска националност,никому ништо сите ќе се прават на мутави.Значи јас не сум за насилства дилање дроги и прикривање на истите.Ама премногу сме разделени и проклети во меѓусебните односи и тоа ќе ни се одбие од глава за брзо време.Па во Охрид еден албанец владее со цел град ради шо нашиве советници барем еднаш неможат да се договорат мегу себе.Можиш да замислиш обратна ситуација?Дали ја сваќаш поентава на мојот став?
Ја сфатив уште претходно и не се согласувам. Одговорив и неколку пати зошто.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.793
Поени од реакции
26.354
Види последна слика 2-3 со маски и јас се чудам на храброста, без маски и сите по ред бакнуваат/јадат/пијат нешто во раката на попот.

Еве денеска и во Охрид се собрале, и тука иста лажица


И вчера
како е ова непочитување на полициски час ?
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.296
Поени од реакции
5.367
додека дојдеш до црквите прошетај утре до џамија и сликни да видиме како е...
Не е стапната нога на верник во џамија.

Што е поголема опасност за тебе:

1. да излезат неколкумина за време на полициски час, кога нема жив човек надвор

2. да се соберат 50 луѓе во црква без маски и да бакнат иста икона или да пијат од иста лажица

И затоа имаме ваква ситуација на пораст на заболените, бидејќи голема фама се прави за полицискиот час, еве и тука 18 страни со коментари, а реално институциите треба да се борат со вирусот од 5 часот до 16 часот.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.296
Поени од реакции
5.367
Идите клањајте се испоцркајте сите ако немате памет.
Кој побара да клања? Ако паметот на поединецот одлучува, тогаш да ќе имаше многу луѓе на џамии, како што гледавме во Бангладеш а еве сега и во цркви.

Која е целта полицијата цела ноќ да лови престапници на полициски час, а утредента се собираат на бацирака?
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.286
Поени од реакции
16.324
Кој побара да клања? Ако паметот на поединецот одлучува, тогаш да ќе имаше многу луѓе на џамии, како што гледавме во Бангладеш а еве сега и во цркви.

Која е целта полицијата цела ноќ да лови престапници на полициски час, а утредента се собираат на бацирака?
Дека не се ш иптари, затоа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.793
Поени од реакции
26.354
Кој побара да клања? Ако паметот на поединецот одлучува, тогаш да ќе имаше многу луѓе на џамии, како што гледавме во Бангладеш а еве сега и во цркви.

Која е целта полицијата цела ноќ да лови престапници на полициски час, а утредента се собираат на бацирака?
ќе видиме утре од џамија, денеска од банка у тетово, што фајде ако има полициски час ако ....



ај дарди треби се.... иритантен си до бескрај со твоето лицемерие....
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.296
Поени од реакции
5.367
Па тоа е проблемот, ситуациите како овие од банката во Тетово, тука треба да се води главната битката против корона и секаде каде што има собир на луѓе.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.675
Поени од реакции
3.612
Па тоа е проблемот, војска е распоредена у Прилеп пред маркет кај баби и дедовци, а не у Сингелиќ кај тие што протестираа
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
На вакви да им речеш да дадат пари за операција или да излезе за штрајко против рудник прво ќе те гледа бледо како теле у смисла кој ти кур јас не давам пари, после ќе провери на фб да види што кажала партија у врска со рудници и ќе ти искочи со нешо као Икономски треба да се развиваме и плати да зимаме отличен проеК на почитуваниот господин никола.
Едно зашо не сум ги можел дпмневци е тоа што имаат исти ментален склоп со шошони ама буквално исти, корупки мој до мојега. Тие такви не им е зашто оние во сингелич кршеле полициски час, на него му е криво зашто тој не може да криши полициски час.
За жал наместо да се споредуваме со словенците, хрватите и останатите понапредни од нас југословенски народи и да си ја развиваме културата, како што било во време на Југославија, нашето друштво се упропасти до тој степен што идоли ни станаа криминалци како Аркан, а забава ни е турбо фолкот. Нашето општество наспрема тоа пред 30 години е 10 пати поглупо, а за ефикасноста на државниот апарат, културата, образованието и ред други работи не ми се ни дискутира.
Еве ден денес паѓаме до степен да дискутираме за вакви банални теми, за кои по дефолт е јасно како треба да се постапи и им се дивиме на албанците зашто не се поткажувале. Гарантирам дека пред 30 години овој муабет да се спомнел би го отерале упм тој паметниот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom