Ненад, чудото од Македонија

  • Креатор на темата Мартин`
  • Време на започнување
Член од
23 август 2010
Мислења
38.588
Поени од реакции
110.190
Џабе е неможе да се разбереме, очигледно не ја сфаќаш македонската реалност, батали Анџелина Џоли и Бред Пит, они се друга димензија, ние сме сосем друга ствар.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
запознај се со биологоијата и ќе видиш .. А за тоа дека врска немаш за кошарката се гледа по твоите изјави со тоа дека е супер ‘‘кошаркарче‘‘, поголем трошач на топки немам видено, да се разбираш од кошарка ќе знаеш што е тоа. Да го имаш гледано повеќе од 3 пати се ќе ти стане јасно, а ја го имам гледано повеќе од 20 пати.. Така да не ми филозофирај многу..Очигледно ти е некоја роднина или си тежок упикувач чим не сакаш да гледаш објективно.. Дека ја имав играно во јуниор и ги имам гледано неговите натпревари од најмали нозе па до пред 2-3 месеци. Растено имам со кошарка од сите страни и верувај ми во ништо поврзано со кошарка не може да ми парираш.. Само сум реален да беше и некое друго исфорсирано дете на кое цело време требаше да му се дава пас или нема да играш кај тато во тимот немаше да биде тоа ситуацијата. Гледаш дека не сум единствен кој го кажува тоа, напротив ја се нафаќам да ти објаснам да не си го плакнеш мозокот.. :tapp:
Да те видам би ти плукнала во фаца
Каде бе со ова рамислување, зашто сме гнида народ што кога има талент што со сигурност ќе успее ние го вреѓаме а Бо што нема капка македонска крв ние и споменик би му граделе.
Додека ти дома се палеше на нба странци , Нено секојдневно беше на негови тренинзи и ги гледаше оние кај што татко му ги водеше, а ако си бил во јунир носи наочари зошто очигледно не си го видел Нено како што стварно знае да игра. Во Шпанија тие 30 коша на 2 натпревари не му ги намести татко му, има талент и заслужи таков даговор!!!!!!

Нено ќе успее и ми е премило, дали ке е он, некој од твоите миленици или сосем друго дете секогаш ќе го бодрам и никогаш нема лош збор да пишувам по форумиве, зошто само сељак изиграваш ништо повеќе.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Да те видам би ти плукнала во фаца
Каде бе со ова рамислување, зашто сме гнида народ што кога има талент што со сигурност ќе успее ние го вреѓаме а Бо што нема капка македонска крв ние и споменик би му граделе.
Додека ти дома се палеше на нба странци , Нено секојдневно беше на негови тренинзи и ги гледаше оние кај што татко му ги водеше. Во Шпанија тие 30 коша не му ги намести татко му туку сфати дека има талент и дека го бива, заслужи таков даговор.

Нено ќе успее и ми е премило, дали ке е он, некој од твоите миленици или сосем друго дете секогаш ќе го бодрам и никогаш нема лош збор да пишувам по форумиве, зошто само сељак изиграваш ништо повеќе.
девојче те молам не се пали се што збориме тука е за колку е реален тој талент .. Не ми глуми некој стручњак или нешто. :facepalm:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
девојче те молам не се пали се што збориме тука е за колку е реален тој талент .. Не ми глуми некој стручњак или нешто. :facepalm:
ДОБРО БЕ ОД ЦЕЛ ФОРУМ ТИ НАЈДЕ ДА НИ СЕ ПРАИШ ПАМЕТЕН ЗА КОШАРКА?!
дури ни шпанците не се разбираат од кошарка?!
они му го дадоа договорот дека татко му има школа за млади во Македонија а син му нема талент
наместени беа тие 50-60 коша додека беше така
ц ц ц срам да им е, форсираа дете што нема талент(n)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
ДОБРО БЕ ОД ЦЕЛ ФОРУМ ТИ НАЈДЕ ДА НИ СЕ ПРАИШ ПАМЕТЕН ЗА КОШАРКА?!
дури ни шпанците не се разбираат од кошарка?!
они му го дадоа договорот дека татко му има школа за млади во Македонија а син му нема талент
наместени беа тие 50-60 коша додека беше така
ц ц ц срам да им е, форсираа дете што нема талент(n)
Од тебе сигурно знам повеќе за кошарка.. А затоа не го земаа ни Галатасарај ни Партизан кој што се европкси познати школи за кошарка туку некој чиј стандард е реално толку низок.. А тоа што е форсиран едино можда 5 члена рекоа дека не е така да не ме :pos:
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Мора да има некој талент детево чим го зимаат да игра. Е сеа на форумов може да се дискутира дали е он добар, дали и колку има подобри од него на негова возраст на таа позиција, кошарката е индивидуален и немерлив спорт. Да беше атлетика, пливање каде што точно се знае вредноста на резултатот ќе можеше да се каже точно дали има и кој е подобар. Така да само напред не само за детево туку и за сите млмади потенцијални кошаркари. Гледам дека некои се жалат на условите, но после европското во Литванија условите се на мн повиско ниво, се вложува доста во кошарката и нема некоја посериозна пречка да вади и МАК баскетот играчишта.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Од тебе сигурно знам повеќе за кошарка.. А затоа не го земаа ни Галатасарај ни Партизан кој што се европкси познати школи за кошарка туку некој чиј стандард е реално толку низок.. А тоа што е форсиран едино можда 5 члена рекоа дека не е така да не ме :pos:
Има 13 години, мислиш нема некогаш да заигра за Партизан? Тимот кај што е му е совршен за почеток на кариера, очигледно е дека му одговара таа игра штом партали правеше против најдобрите тимови таму.
И Пеџа играше на 15 години во Партизан па се гледа колку му помогнаа. Се зависи понатаму од упорноста на Нено,
само да е упорен, да не го мачи повредата на палецот или некои други и знам дека имам иден македонски херој :pipi:

За некој што стварно го знае и ПОЧИТУВА МЛАДИ ИГРАЧИ никогаш нема да напише ништо лошо, не сакам да те прашам што би рекол за Пецев, и тоа мало е еден од најголемите таленти кај нас, ти како експерт сигурно имаш од твоите дебилски коментари
--- надополнето: 18 декември 2011 во 02:37 ---
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Има 13 години, мислиш нема некогаш да заигра за Партизан? Тимот кај што е му е совршен за почеток на кариера, очигледно е дека му одговара таа игра штом партали правеше против најдобрите тимови таму.
И Пеџа играше на 15 години во Партизан па се гледа колку му помогнаа. Се зависи понатаму од упорноста на Нено,
само да е упорен, да не го мачи повредата на палецот или некои други и знам дека имам иден македонски херој :pipi:

За некој што стварно го знае и ПОЧИТУВА МЛАДИ ИГРАЧИ никогаш нема да напише ништо лошо, не сакам да те прашам што би рекол за Пецев, и тоа мало е еден од најголемите таленти кај нас, ти како експерт сигурно имаш од твоите дебилски коментари
--- надополнето: 18 декември 2011 во 02:37 ---
искрено за пеџа не знам али ти гарантирам дека во топ-5 школи за кошарка е партизан.. Верувај ми за ова знам, а за тоа дека партали правел не сакам да го оспорам фактот дека добро одиграл али многу веројатно во тој тим кај што потпиша бил најдобар и како лидер ги имал толку поени.. Јас кога играв за вардар кога имавме тапа тим играв 35 минути од 40 минути со шум на срце како најдобар техничар од тимот али тоа не ме прави најдобар во лигата.. Се надевам дека ме сфаќаш, не го оспоровам и талентот на нено али факт е дека е форсиран.. Се надевам дека ќе го надмине татко му и дека ќе го искористи полниот потенцијал..
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Еиииии, детево е син на мој бивши тренер, Саша Димитриевич. Уше од мал покажуваше поотенцијал, талентиран не се сомневам дека е, ама и е БУТКАН 1000%
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Еиииии, детево е син на мој бивши тренер, Саша Димитриевич. Уше од мал покажуваше поотенцијал, талентиран не се сомневам дека е, ама и е БУТКАН 1000%
кое годиште си? може те знам :)
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
А добро вие што очекувате? Некое холивудско сценарио како детенцево израснато во сиромаштија игра кошарка во некое забателно скопско маало по цел ден и никој не му дава внимание и тогаш некој американски скаут го зема и за 1 ипол саат до крајот на филмот детеве станува НБА шампион? Нормално дека некој го турка, кога татко му е тренер. Подобро да го турка и да успее отколку никогаш да не добие шанса да заигра.
Форсиран значи дека има некој зад него и го турка да успее, не значи дека не го бива па го туркаат со сила. Сигурен сум дека татко му ургирал за Нено, може и дел во договорот имал, ама тоа не значи дека не го бива. Сигурна татко му не пошол во Шпанија и им рекол еве земете го син ми го бива 100% а после детево се брука таму. Чим успеал децата на Реал да ги победи значи детево го бива.
Доктор Хаус, пред да ми рипнеш дека не знам ни 2 посто кошарка, ќе ти кажам уште од сега, не знам ни 1% кошарка., не знам ни кои се позициите во еден тим. Ама се разбирам доволно за да знам дека кога еден 13 годишник од Македонија што уште не завршил основно а веќе ги растурил младинците на Реал тоа значи дека детето вреди. Не е најдобар, сигурно има подобри од него, ама барем вреди да му се даде шанса. Пред да рипнеш и омаловажуваш едно дете од 13 години на форум прво испитај си ги мислењата. Може ти не си успеал во јуниор или болеста те спречила што е несреќна околност, ама не е фер упорно да тврдиш дека Нено не вреди кога јасно е дека детето има потенцијал. Кој знае, може за 10-ина години ќе ни донесе поголема радост отколку кошаркарите што ни донесоа годинава.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
А добро вие што очекувате? Некое холивудско сценарио како детенцево израснато во сиромаштија игра кошарка во некое забателно скопско маало по цел ден и никој не му дава внимание и тогаш некој американски скаут го зема и за 1 ипол саат до крајот на филмот детеве станува НБА шампион? Нормално дека некој го турка, кога татко му е тренер. Подобро да го турка и да успее отколку никогаш да не добие шанса да заигра.
Форсиран значи дека има некој зад него и го турка да успее, не значи дека не го бива па го туркаат со сила. Сигурен сум дека татко му ургирал за Нено, може и дел во договорот имал, ама тоа не значи дека не го бива. Сигурна татко му не пошол во Шпанија и им рекол еве земете го син ми го бива 100% а после детево се брука таму. Чим успеал децата на Реал да ги победи значи детево го бива.
Доктор Хаус, пред да ми рипнеш дека не знам ни 2 посто кошарка, ќе ти кажам уште од сега, не знам ни 1% кошарка., не знам ни кои се позициите во еден тим. Ама се разбирам доволно за да знам дека кога еден 13 годишник од Македонија што уште не завршил основно а веќе ги растурил младинците на Реал тоа значи дека детето вреди. Не е најдобар, сигурно има подобри од него, ама барем вреди да му се даде шанса. Пред да рипнеш и омаловажуваш едно дете од 13 години на форум прво испитај си ги мислењата. Може ти не си успеал во јуниор или болеста те спречила што е несреќна околност, ама не е фер упорно да тврдиш дека Нено не вреди кога јасно е дека детето има потенцијал. Кој знае, може за 10-ина години ќе ни донесе поголема радост отколку кошаркарите што ни донесоа годинава.
епа тука си во грешка во ниеден пост не кажав дека е „трупец“ ,, Се што кажав е дека е ужасно форсиран. и дека начинот на кој што е преставен не е реален...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
епа тука си во грешка во ниеден пост не кажав дека е „трупец“ ,, Се што кажав е дека е ужасно форсиран. и дека начинот на кој што е преставен не е реален...
И тоа е донекаде точно. Ама брат види го бе детево, растур прави во Шпанија, игра со деца што не ги знае, не им знае јазик, збунет е сигурно и поима нема кај се најдува. Сигурно ако татко му го пикал секаде во Македонија во Шпанија нема што да прави. Нема корупција или врски кај нив. Ако тие му понудиле договор сигурно мислат дека вреди Нено. Ај да го оставиме на раат па нека се развива тој, ќе видиме до кај ќе стигне. Сепак најдобро е за сите нас да успее тој.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Стварно ви се чудам на паметот.

Дечкото рече дека во Македонија има и подобри од него (а он тренирал со нив и знае, зашто да не му верувате?) и дека баш он искочил зашто е бутан од татко му. Не дека е лош.

И место да се заинтересирате кои се тие деца, како да се промовираат и зашто и они не излагаат од земјава, вие се навредувате за глупости и се карате со дечкото. Лелелел, "типична македонштина" правел.

Нено е завршена приказна, место да ја браните неговата "чест", смислете што да правиме со другите таленти кои се заглавени тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom