Невзат Халили планира Македонија да ја направи Федерација

Член од
19 август 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Makedonija ke ostane cela(Za kakva Federacija zboruvate vie) , Makedonija ke stane Federacija edinstveno ako vleze vo dupkata na Gavolot a toa e NATO i Evropskata unija

Ljube Boskovski se borese za Makedonija a ne za federacija , toj sega e vo zatvor vo Evropskata unija i Nato ...razmislete malku
[media]http://www.youtube.com/watch?v=0HmtppQkFpA[/media]
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
3
Албанците пак мечтајат на глас. Не се притеснјавајте братја. Ние ште ви заштитим и политически и физически :salut: .
 
Член од
10 март 2007
Мислења
242
Поени од реакции
46
ok , se znae deka toa e cekorot posle ebeniot badenter , komentirano bese pretohdno od ekspertite taka , zarem ne
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Член 1 точка 2 од Рамковниот вели:
Рамковен договор напиша:
Суверенитетот и територијалниот интегритет на Македонија, и унитарниот карактер на државата се неповредливи и мора да се сочуваат. Не постојат територијални решенија за етничките прашања.
Така да, сувишно е да се коментира за нечии психопатски идеи...Со секој потег на структурите од таков тип, а и прекршување на овој договор, значи прекршување на се досега штое направено....а знаете тоа што значи... :)
 
Член од
24 август 2007
Мислења
99
Поени од реакции
0
zdravejte bratq makedonci. sakam da vi kajem deka nie ke vi podkrepim sre6tu tie 6ipteri
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Merci beaucoup......................mislam deka nie sepak ke si ja sredime rabotata...:):)!!
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
A be kakov Halili, kakva federacija, sega ima podalekusezhni nastani - Flamancite vo Belgija baraat nezavisnost denes (26.8.2007)!

Flamanija (pobogatiot del vo severniot del od Belgija) bara nezavisnost vo sluchaj da ne se postigne dogovor za nova vlada. Ova baranje e izneseno na deneshniot sobir - pomen za flamanskite vojnici poginati vo Prvata svetska vojna. Zasega ne se kazhuvaat glasno zhelbite za obedinuvanje so Holandija, no izgleda deka nekakva unija so Holandija e realna opcija dokolku nastane kurshluz.

Vo juzhniot i posiromashen del, Valonija, iskreno se plashat za sudbinata na Belgija kako unitarna drzhava zaradi krizata vo pravenje vlada koja nastana so baranjata za pogolema aftonomija na Flamancite.

A Flamancite i Valoncite se podeleni 60%-40%.

Treba opasen seir da mi trgneme na evropskive goveda.


P.S. Riste, kje gi poddrzite li Valoncite ili samo nas?
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
A be kakov Halili, kakva federacija, sega ima podalekusezhni nastani - Flamancite vo Belgija baraat nezavisnost denes (26.8.2007)!

Flamanija (pobogatiot del vo severniot del od Belgija) bara nezavisnost vo sluchaj da ne se postigne dogovor za nova vlada. Ova baranje e izneseno na deneshniot sobir - pomen za flamanskite vojnici poginati vo Prvata svetska vojna. Zasega ne se kazhuvaat glasno zhelbite za obedinuvanje so Holandija, no izgleda deka nekakva unija so Holandija e realna opcija dokolku nastane kurshluz.

Vo juzhniot i posiromashen del, Valonija, iskreno se plashat za sudbinata na Belgija kako unitarna drzhava zaradi krizata vo pravenje vlada koja nastana so baranjata za pogolema aftonomija na Flamancite.

A Flamancite i Valoncite se podeleni 60%-40%.

Treba opasen seir da mi trgneme na evropskive goveda.


P.S. Riste, kje gi poddrzite li Valoncite ili samo nas?
Па најверојатно во следниов период ќе имаме нови држави во Европа пред се дефинирани со етничката припадност на жителите кој сочинуваат минимум 51% од вкупното население на таа територија.Се разбира дека најболно како и секогаш ќе поминат оние држави каде се бараше соживот во изминатиот период па етникумите се измешаа со тесни разлики на процентот.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
... али кој да знае, можда „и со црниот ѓаол“ само за да се оствари целта е работава)

кој со ѓаоло тикви сади, од гла му се кршат.

нека популат шо се случува со потрчковците амерички, колку ли само претседатели, премиери, шахови, кралови, министри беа ставени во улогата на кондоми, т.е. им ги скршија тиквите, или им паднаа хеликоптери, авиони, притисокот, ги стрела, бесеа, труеја... :)

за „обичните смртници„ и да не зборувам...

би требало да сватат, ама глупи се, се лажат ко магаре на зелена трева
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Ej ne si igrajte majtap mnogu..i ne se mavajte u gradi na forumov tuka demek ne ni treba pomos od nikoj(ne velam deka ni treba od bugarija istorijata dokazala deka od niv najmalce treba)
Nego me nerviraat ovie internet vojnici sto koga ke dojde vreme nigde gi nema a sega ne ni znaat kade ke gi kopaat
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
72
Поени од реакции
9
Македонија не смее да дозволи уште еднаш да се распарчи, напротив време е да се обедини, не знам баш точно или е завршен или ќе заврши наскоро Букурешкиот договор, треба владата, претседателот и македонскиот народ да почнат со барања за враќање на окупираните територии.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Македонија не смее да дозволи уште еднаш да се распарчи, напротив време е да се обедини, не знам баш точно или е завршен или ќе заврши наскоро Букурешкиот договор, треба владата, претседателот и македонскиот народ да почнат со барања за враќање на окупираните територии.

МНОГУ МИ СЕ ДОПАДНА ОВА БРАВО!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom