Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    920
Член од
4 јули 2008
Мислења
230
Поени од реакции
9
:jaj:Бела милка со цели лешници:pipi:, само ја нема кај нас...сеуште:jaj:
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
KINDER е најзакон чоколада на свет
а осбено KINDER ВUENO обожавам...:baeh:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Riter Sport, мислам дека така се викаа...И нормално неизбежно, независно од производителот, оние со ориз.

А да, и тоблероне !
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Znaete kako velat Milka si e Milka i tuka nema sporenje (za niv glasav). Ali RAFAELO mi najzakon mene ... !!!* :wink:
 

Fallen`Angel

Im Gotham's Reckoning
Член од
26 мај 2007
Мислења
5.658
Поени од реакции
75
Kinder, Toblerone, Crunch (Nestle) .. Кранчот многу е убаво, пред 7-8 години стално кога и да влегуев у продавница крадев по едно кранч, не излагав без него :pos:
 

Majmunce

~LiFe Depends On The Way We Look It~
Член од
2 мај 2008
Мислења
78
Поени од реакции
1
Милка со алпско млеко и мелени лешници :vozbud:
 
Член од
4 мај 2008
Мислења
255
Поени од реакции
11
milka ili nestle ama samo so lesnici,dorina-ledena i site so oriz mmmmm...
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
У последно време ретко некое чоколадо да не ми прави кеиф...кога ке добијам напад за благо...моментално на прво место ми е милка со карамела :drk:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom