Најлуди и најочајнички "методи" за отсуство од училиште

  • Креатор на темата ¯\_(ツ)_/¯
  • Време на започнување

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Поштено и реално треба да одам во Шкорпион на софра да пиеме да јадеме му кажувам на професорот сакал идел со нас сакал не исто ми се фаќа неможе да испиие да изеде колку нас сите ... :)
ама и доста успешно ги лажам професорите т.с класната највеќе и никогаш не посумјала дека ја лажам оти се перфектно изработени лаги кажувам имав само 6 неоправдани оваа година ...
епа и ти исто како мене, си станал Доктор по Лажачки науки:D:pos:
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
ја сум ти варалица уште од забавиште... хахаха
во 6то ми текнува прстот го шијав и одкако ми заздраве прстот секој 2 ден "одев" на контрола хахаха....
во 2ра во ракија турив многу,али многу малце пепел и ја рокнав,и незнаев кај сум после и од лошење и од све....
8мо(тренирав бокс) секој месец "имав" меч....
3та и 4та(тренирав кошарка и бокс) секоја недела "Имав" натпревар,а еднаш ме фатија...врвам покрај гимназијата и оп еве ја класнава кај одиш ми вика и викам еве на натпревар,каде наваму ми вика па нели автобусот ти тргнуваше од точила... едвај сум се извал,ќе го викам другар ми ова она...
--- надополнето: Aug 4, 2011 1:33 AM ---
хаха ми текна сеа уште нешто во 6то требаше да однесеме проект во powerpoint по информатика,а јас заборавив и сеа како да му се вадам??овај гнаса наставник маме му ебам....ми викам наставниче ми се расипа вуферот,не ми текнуваше ништо во моментов,морав брзо да реагирам пошо кизнај како ги сеќаваше другиве си мислев и мене ќе ме сети....лелеле коа почна да се цепи човеков од смеење и на крај ми вика ај добро ама донеси другиот пат...
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
абе лесно е за оправдание ќе ти текне нешто во моментот ама проблемот е што сега не смееш да имаш над 200, а пустите проф. глупаци ќе ти речат оди ама мора да те запишам и ти одма в глава си викаш: кец или плус еден/два ( зависи колку часови ти остануваат) оправдани????
ај бирај да те видам
барем кај нас така беше. немаше шанси да те пушти, а да не те запише.
нему му е гајле бе ќе те пушти, ќе се направи пред тебе ама в дневник обавезно ќе те запише.
ретко можеше да начекаш некој добро расположен па без запишување да киднеш
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
на 7 ми час ставивме шкорче во бравата..и поштено сите по дома..
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.059
Поени од реакции
2.684
Во прва и втора средно си бев мирна, и тоа многу ми се исплати во трета година. Почнав да лажам на велико и не само што ме пуштаа од часови туку и немаше потреба да доаѓа родител да ми ги оправда часовите.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Професорке,дедо почина,на погреб сум.(Жив и здрав чоек закопав за да си одам).:sneaky:
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
865
Поени од реакции
419
beganje do casovi u osnovno - ne bas , nekolku pati , primeren ucenik bev ... prva i vtora sredno opravdanija od maticnata , eee za 100grama kafe za cela nedela ti pisuva opravdanie , a u 3 i 4 sredno nemase potreba od tolkavo beganje posto profesorite edvaj cekaa da go namalat brojot na pristudni za polovina za da mozat da rabotat na raat , a i klasen imav legenda u 4ta i ne pustase da si ideme sekoj pat koga ke prasame samo pod uslov sledniot den da se donesat bomboni za site sto ostanale na predavanja - 1 bombona po covek po cas , arno ne im se pokaci sekerot na tie 5-6 dusi sto ne mrdaa od ucilnica po 7 casa :D
 
Член од
26 септември 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Има ли некој документ оправдание да го стави да може да го принтаме и да си пишуваме секој втори ден?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.466
Поени од реакции
10.169
Сите некад сме се ослободувале,повеќето ради испитување,а е даска појма нема,друг ради што не му се седело на час па ајде ќе измислува дека го боли увото,а трет пак стварно го болело увото.Е сега не праам муабет за тие што стварно ги болело увото,или стварно требало баш на тој час да извршат некоја работа,туку праам муабет за тие што на секакви начини се ослободувале од часови.Е сега,од нив барам овде да пишат како тоа го правиле и да даат по некој совет како да го праиме,односно да ни кажуваат и некој други малемати.

Бујрум,распишете се малку :)
 
Д

Данлош Чехонте

Гостин
-Професоре може да ме ослободиш
-Зошто?
-Имам главоболки во стомакот.
 
K

kalimer0

Гостин
Ме боли стомакот, главата, забот, пенисот се тешки клишеа. Ако не ти се седи на час едноставно замини си и после најди оправдување или доколку немаш многу неоправдани изостаноци кажи му на класниот досадно ми беше и си заминав. Јас така правам :cool:
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Професоре ќе ме ослободите?
ми тиши забо
 
П

Пепси_

Гостин
Си заминуваш и после поштено ќе си кажеш професоре серка ме фати хитно беше ќе ви се јави родител. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom