Најлошите филмски сцени

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.803
Поени од реакции
78.154
И мене одма ми текна на овие 2 кога ги прочитав (покрај The Room кој што се култни.Не се лоши.Предобри се)
Оваа вторава сцена не знам од кој филм е ама очигледно е од некој Scary movie тип на комедија така да не е лоша сцена туку баш напротив hilarious е :D А The Wicker Man е цел филм за во темава :pos:

А да и Господ здравје да му даде на тој што го предложи The Room во темата за предлог за некаков филм. Мислам Џимеј беше.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.312
Од Frankenhooker. Get it?

Не дека во филмот има некоја добра сцена. Еве нешто:

Моментот кога Франкентутката оживува:


Франкентутката е пуштена во дивината:


Frankenhooker gone wild:

 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.477
И мене одма ми текна на овие 2 кога ги прочитав (покрај The Room кој што се култни.Не се лоши.Предобри се)
Оваа вторава сцена не знам од кој филм е ама очигледно е од некој Scary movie тип на комедија така да не е лоша сцена туку баш напротив hilarious е :D А The Wicker Man е цел филм за во темава :pos:

А да и Господ здравје да му даде на тој што го предложи The Room во темата за предлог за некаков филм. Мислам Џимеј беше.
Предлогот беше мој.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.803
Поени од реакции
78.154
И кога сме кај The Room еве еден јак дабстеп ремикс со цитати од филмот:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.331
Поени од реакции
12.302
Имаме тема за најлоши филмови, ама таму и немаме некој простор да си кажеме кои сцени особено не воодушевиле со тоа колку биле лоши од аспект на глума, реплика, ефекти итн итн. Чепкајќи вчера по YouTube најдов еден куп такви, меѓу кои најмногу се смеев на сцените од The Room. Епик!!!

Oh hi Mark! :pos::pos:

Значи од каде да почне човек. Типов што е главна улога е цар, полош актер да немам видено, сликава касни, глумата сачувај мајко, сценографијата ЕПИК!

Имам и бонус три сцени од филмов.

И триста неповрзани реченици и дијалози во една сцена од 30 секунди.
Абе не касни сликата, што е поепик, братот (кој воедно е и креатор на филмот) не си го бендисал гласот па наново си го снимил и го залепил врз снимката :pos: Филмот стана култен и луѓе одат во кино и фрлаат со лажици по платното и паѓаат од смеа, пошто во дневната на Џони и Лиса (ебати имињата :pos:) необјасниво има рамка со слика на лажица. Инаку филмот е полн со sub-plots кои врска немаат со дејството и сижето на филмот. Пример, мајка и на Лиса од нигде никаде и акна бомба дека има рак, а оваа ноншалантно си се испонаша, и ракот ниеднаш не се спомна во цел филм. Исто, во една сцена, облечени во костуми, си подаваат топка и на крај еден од батиците се сопна, и сцената заврши, без никаков битен дијалог нити удел во сценариото. :facepalm: Ако не ти е гледан целосно филмот, топло ти го препорачувам, сепак е worst movie ever, вреди да се погледни! :pos:

П.С Кога го прашале Висеаиеауеу, како и да е, што е работата со карактерот Дени, зошто така чудно се однесува (прва сцена на креветот), овај дал одговор дека ликот Дени бил ретардиран. Шта речи?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
39.803
Поени од реакции
78.154
^Висо се чита/изговара :D и кој си го преснимал гласот? Висо?

Инаку има на машинма јутјуб каналот за гејминг што е Томи Ви-Шоу во кој што игра игрици типов. 5 минути гледа во земја,во небо,во патики не знае што да прави :pos: Сериозно ми изгледа како ептен кул типче.
И очигледно се приметува дека човекот не е способен за емоции покажување.
Мене и како таков специфичен ми беше интересен во филмот али овие другиве особено женскава ептен отепани беа.

Најјака линија во цел филм...уствари не може само една да се каже али една од подобрите е кога (внимание спојлерс ахед)
сака да се убие и онака бездушно како да е everyday job вика I'm fed up with this world.

Рацете во воздух кога ги крева на оваа и You're tearing me apart Lisa-EPICNESS OVERLOAD :pos:

А ја па уште спојлери ставам за филм што е излезен пред кој знае кога и е меѓу најлошите во историја а ја со спојлериве го направив дарк кнајт
 
На врв Bottom