Најкул место за преку ден

Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
ajde da vidime koj kade se dvizi preku den ili site spijat i gi prespivaat site soncevi casovi vo tekot na denot.
inaku vo stip omileno mesto za preku den mi e jet caffe ili pak square pub a vo skopje bilo koj kafic pokraj kej
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
То батка. Во Скопје моментално покрај кеј рулз! Значи, кој сака да ме тепа, преку ден може да ме најде во АЛО АЛО или во ОПИУМ!:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Taka a? E pa ne izleguvaj narednive tri dena :lol: :lol: :P
Inace da da pokraj kej ... mh mh mh. A inace ekstra mi e i Blue cafe i vo Centar i vo Aerodrom na terasa ... prekrasno :!: 8)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Мистичен напиша:
То батка. Во Скопје моментално покрај кеј рулз! Значи, кој сака да ме тепа, преку ден може да ме најде во АЛО АЛО или во ОПИУМ!:)
Хехехе ова е добро ...
И ја сум за Кеј 8)
 
Член од
21 февруари 2005
Мислења
101
Поени од реакции
1
bre site za kej, a ni edna slika!
*hint hint* :lol:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Каков кеј бре! фуј!! :D :D
таму се снобовите моментално, се префрлија од внатрешната страна на гтц сеа се надвор демек таму е сеа шема. Сега тетки-спонзоруши можеш да видиш во 11 сабајле станале се дотерале ко` за на бал и ајде на кафе на кеј :D :D катастрофа.. го расипаа местото. Не можеш ни да поминеш да прошеташ.. знаете дека во еден од кафичите и преку ден има вратари кои не те пуштаат на кафе? смешки еј!!! смрдливо скопје тоа ти е...

Еве да ви предложам нешто, јас често на пауза од факултет одам во Еспресо. Еспресо е место нели во Буњаковец и интересно е што на ова место ќе видите секакви луѓе, ама секакви баш секакви. Од студентарија, дотерани и по трењерки и бермуди, убави девојки, лоши типки, добри дечки, лоши дечки, бизнисмени во сакоа, пензионери и баби, македонци и албанци подеднакво стари млади, ама без претерување буквално секаква раја.. максимално опуштено и со нај кул газди на светот..

Друго место.. ктк беше супер али отиде курбан.
..после ден и ноќ ама тој кафичот што е горе со поглед накај Александар Палас.. супер место одете таму додека не станало шема и тоа после губи шмек..
И најубавото место бар за мене во Волково се наоѓа коњички клуб е, Чери мислам дека се вика, чудно секој втор ден сум таму а не сум сигурен како се вика :D :D кој не бил многу пропуштил.. по-опуштено место не сте виделе..
има и други места што поштуем али доста е...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Еспресо сакс! Клошарана и селјачана. И многу раски паѓаат кога ке седнеш надвор од тоа дрвата скапани. :twisted:
 
Член од
11 април 2005
Мислења
10
Поени од реакции
0
Најкул место за преку ден е некој фрижидер, ако веќе сакате да ви биде кул. Инаку во Македонија нема најкул место ни за преку ден, нит за преку ноќ, за жал. Во државава кул е само парламентот и владата, додека се друго е аут, да не кажам пропаст или можеби треба да кажам.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Мистичен напиша:
Еспресо сакс! Клошарана и селјачана. И многу раски паѓаат кога ке седнеш надвор од тоа дрвата скапани. :twisted:
Кажи место во Скопје кај што пиат кафе фраери и типчиња?

Ама после и кажи по кој критериум така си ги дефинирал?

Јас воопшто не мислам дека некој што пие кафе преку ден може да се дефинира како сељак или фраер..

мене единствено ми сметаат снобови кои единствена обавеза денес им е да испијат 5 кафиња по „шема“ места со парите на мајка им и татко им.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom