Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
@riker
Da li je istina ovo za Daniela ? Meni se cini da nije takva osoba :) ....
Ako te podbere tebe ke vidis…hahaha….zatoa kuti
Автоматски споено мислење:

Pa jebi ga. Ne uspeva da prodade nisto. Kako da ne go karaat
I ti isto, ne se zaebavaj, moze da zazvoni telefonot pak.
Автоматски споено мислење:

Хммм еве друже јас не го мразам грее имам у Скопје два нивни уреда, и задоволен од нив и незадоволен.
Дали би купил пак НЕ, затоа што немаш гаранција (само една година даваат, извини ама ако треба секоја година да го плаќам тоа е осигурителна полиса не гаранција)
Зашто @Strelec сака да знае како котира грее низ Шведска фер е да каже дека тука идат со 5 години гаранција без сервиси за продолжување.
Друго е што момците тука со односот си прават страшна Анти реклама ама они си знаат.

али форум е секој може да се зачлени и да пише што сака, јас лично го имам видено хансол (обичен) да работи (модулира) со потрошувачка од 200-220в и тоа на подолг рок не за неколку секунди. Исто како што го имам видено митсубишиво што е инсталирано кај мене дома да згаси преку ден зашто загубата на просторот е пониска од неговиот минимум.

значи посебно за делот хејт свикај еден состанок со екипата и малку комуникациски вешти подобрете па после тоа прашувај зашто е хејтот.
Ako te plesnat za montaza Eur 500 , normalno deka nema da doplakas nisto….kolku si plitok.
Автоматски споено мислење:

Pa jebi ga. Ne uspeva da prodade nisto. Kako da ne go karaat
Ne si go meri so Strelec, uste si dete za nego. Kuti si podobro.
Автоматски споено мислење:

@riker ne zezaj se. Vo edna banka u Skoplju, je cak i garanciju popunio. Doduse na merdevinama.
Vo edna banka u Skoplju….hahaha….Vo edna banka vo Skopje…..nauci veke ednas makedonski kako sto treba….
 
Последно уредено:
Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
I ti isto, ne se zaebavaj, moze da zazvoni telefonot pak
???? Koj telefon? Koga zazvonil pa PAK da zazvoni? Jas ne prodavam. A telefonot moze da zazvoni vo sekoe vreme. Redno e kako na veren potrosuvac da mi dadete nekoj gratis. Mnogu ste stisnati. Ako vi vleze edno klince, 5m bodlikava zica ke izleze
Автоматски споено мислење:

Ne si go meri so Strelec, uste si dete za nego. Kuti si podobro
A ti skalata li mu ja pridrzuvas dodeka ovoj popolnuva garanacii i vrti srafovi? I Zosto da si kjutam? Pa i dvajcata zemate plata od takvi kako mene. Ima da kjutite.
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
???? Koj telefon? Koga zazvonil pa PAK da zazvoni? Jas ne prodavam. A telefonot moze da zazvoni vo sekoe vreme. Redno e kako na veren potrosuvac da mi dadete nekoj gratis. Mnogu ste stisnati. Ako vi vleze edno klince, 5m bodlikava zica ke izleze
Автоматски споено мислење:


A ti skalata li mu ja pridrzuvas dodeka ovoj popolnuva garanacii i vrti srafovi? I Zosto da si kjutam? Pa i dvajcata zemate plata od takvi kako mene. Ima da kjutite.
Koga ja spomuvas Daniela veke nekolku pati, sigurno znae koj si, zatoa umnata.
Pisi sto sakas, samo bez iminja, moj sovet.
A jas dali drzam skala ili nesto drugo, moja rabota. Si znam jas sto drzam.
 
Член од
8 март 2023
Мислења
87
Поени од реакции
60
Koga ja spomuvas Daniela veke nekolku pati, sigurno znae koj si, zatoa umnata.
Pisi sto sakas, samo bez iminja, moj sovet.
A jas dali drzam skala ili nesto drugo, moja rabota. Si znam jas sto drzam.
Edna pametna rabota napisa,neznam zasto se spomnuvaat necii iminja nikoj ne go mrazi nikogo ama ako ima nekoj loso iskustvo bes razlika na "Brend" e negovo pravo da go spodeli a Trolovi od tipot na Strelec drzete si gi malce na "lance" samo losa usluga vi pravat kon nas Potrosuvacite! PS:Se gleda deka e nekoj priucen montazer Ili prodavac !
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Anti reklama ovde nema, ima samo duduci i neznalici kako tebe
Vidi mozes i na son da sonis deka ako kupis edno ke dobies drugo.
Ama si me tagnal i ke ti kazam vaka
Sakas sve da ti objasnam ovde na temava za gjabe i da ti kazam kako e, a ti posle da si kupis od nekoj sto neznae nisto ala Riker muabetov od vcera stanal polu"pismen"....a pa neide toa taka, kupi si u svedska tamu u prv market na nekoj bos i nepismen daj mu gi parite pa posle sto bide bide
Да не заборавиме друже кој ги има грее на speed dial од генерален до чистачката.
Немаше да земам Грее јас ако еден научник тука не ме прелажеше со попустче за две многу фалени климичиња со ЕЕВ вентили и слично.

некако многу суптилно пробуваш да скриеш каде работиш

ах да ПС тие дудуците и незналиците како мене не се фалат дека климичињата им се продаваат во бриколаж или еуро шмеки под друго име
Биди ми поздравен и продолжи да лажеш луѓе со губрето само за профит да оствариш.
Автоматски споено мислење:

Ako te plesnat za montaza Eur 500 , normalno deka nema da doplakas nisto….kolku si plitok.
У право си боље на рати да плаќам монтажата, а уредчето не е фрлам една на фактура ќе го преплатиме зашто е Но1 и уште една на сметките за струја зашто пре економично ќе работи
 
Последно уредено:
Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
neznam zasto se spomnuvaat necii iminja
Za konecno da bidat razotkrieni vrabotenive vo gree koi davaat "dobronamerni"soveti, ete zatoa. Sega vekje sami se pokazaa.
Gree ne se voopsto losi klimi, ama marketingot sproveden na vakov nacin, ne dava rezultat. Naprotiv
 
Член од
8 март 2023
Мислења
87
Поени од реакции
60
Za konecno da bidat razotkrieni vrabotenive vo gree koi davaat "dobronamerni"soveti, ete zatoa. Sega vekje sami se pokazaa.
Gree ne se voopsto losi klimi, ama marketingot sproveden na vakov nacin, ne dava rezultat. Naprotiv
Neznam za tvoeto iskustvo I jas koristam GR Amber odnosno na spratot kaj moite Roditeli ne sme zadovolni zaradi garancijata koga bevme vo salon da prasame ne bevme ubavo Ili razbrani Ili nesto drugo bese vo prasanje mozebi politika na firmata.Nasi prijateli isto imaat GR neznam koj model iskreno so se zadovolni od klimata I pret se od uslugata kako im ja prezentirale klimata nivna preporaka bese da razgovarame so nekoj vraboten koj ke ni objasnel podobro inaku KL ja zemavme od Tm tamu definitivno neznaat sto prodavaat!
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
Neznam za tvoeto iskustvo I jas koristam GR Amber odnosno na spratot kaj moite Roditeli ne sme zadovolni zaradi garancijata koga bevme vo salon da prasame ne bevme ubavo Ili razbrani Ili nesto drugo bese vo prasanje mozebi politika na firmata.Nasi prijateli isto imaat GR neznam koj model iskreno so se zadovolni od klimata I pret se od uslugata kako im ja prezentirale klimata nivna preporaka bese da razgovarame so nekoj vraboten koj ke ni objasnel podobro inaku KL ja zemavme od Tm tamu definitivno neznaat sto prodavaat!
Namesto ovie vrabotenive da te upatat kade treba da go ispolnis svoeto pravo kako potrosuvac, oni prodavaat mozok. Ti napisav kako treba. Mislam i deka ako se obratis vo gree vo SK, ke imas pozitivno iskustvo, ako ne mejlot i gree international. Nekoi od lokalnite dileri na gree se krajno bezobrazni. Kaj mene toa ne e slucaj. Dilerite se Dostapni vo sekoe vreme i maks korektni, so tocni podatoci i so se ostanato. I iskustvoto so go imam so pretstavnistvoto vo SK e isto taka pozitivno blagodarenie na licnosta so ja spomenav pogore. Budejki me iskaraa nema da spomnuvam iminja.
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2019
Мислења
1.187
Поени од реакции
2.859
Gree ne se voopsto losi klimi, ama marketingot sproveden na vakov nacin, ne dava rezultat. Naprotiv
Од така добри клими (а ти ги имаш 3 комада) не би требало да имаш вакви фрустрации.
И не верувам да си фрустриран само од маркетингот до момент да ги контактираш GREE international...

Namesto ovie vrabotenive da te upatat kade treba da go ispolnis svoeto pravo kako potrosuvac, oni prodavaat mozok. Ti napisav kako treba. Mislam i deka ako se obratis vo gree vo SK, ke imas pozitivno iskustvo, ako ne mejlot i gree international. Nekoi od lokalnite dileri na gree se krajno bezobrazni. Kaj mene toa ne e slucaj. Dilerite se Dostapni vo sekoe vreme i maks korektni, so tocni podatoci i so se ostanato. I iskustvoto so go imam so pretstavnistvoto vo SK e isto taka pozitivno blagodarenie na licnosta so ja spomenav pogore. Budejki me iskaraa nema da spomnuvam iminja.
Веројатно до сега свати дека веќе си префрлен од групата ГРЕЕ купувачи во групата ГРЕЕ пациенти...

Се ќе беше океј, само што се правиш као коректен и транспарентен... а очигледно не си.
За да си задоволен од односот на личноста од претставништвото од СК што си ја споменал погоре прво треба да си незадоволен од други личности и нормално од самиот производ!
Арно ама ти тоа овде го немаш споделено, бар не јавно...
Да да... знам дека веројатно те имаат првично исконтактирано на приватна порака овие од Грее клан за да не шириш лоша слика тука.
Очигледно штом сте фатени на оштро тоа не поминало добро... па си морал личноста што ја спомна погоре да ја бараш.... па и на GREE international да пишуваш маилови или да ѕвониш....
АМА КОЈА ТИ БИЛА МАКАТА сеуште немаш споделено тука јавно :D
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
Од така добри клими (а ти ги имаш 3 комада) не би требало да имаш вакви фрустрации.
И не верувам да си фрустриран само од маркетингот до момент да ги контактираш GREE international...


Веројатно до сега свати дека веќе си префрлен од групата ГРЕЕ купувачи во групата ГРЕЕ пациенти...

Се ќе беше океј, само што се правиш као коректен и транспарентен... а очигледно не си.
За да си задоволен од односот на личноста од претставништвото од СК што си ја споменал погоре прво треба да си незадоволен од други личности и нормално од самиот производ!
Арно ама ти тоа овде го немаш споделено, бар не јавно...
Да да... знам дека веројатно те имаат првично исконтактирано на приватна порака овие од Грее клан за да не шириш лоша слика тука.
Очигледно штом сте фатени на оштро тоа не поминало добро... па си морал личноста што ја спомна погоре да ја бараш.... па и на GREE international да пишуваш маилови или да ѕвониш....
АМА КОЈА ТИ БИЛА МАКАТА сеуште немаш споделено тука јавно :D
Heheh. Ne e taka. 6 klimi od gree imam ama 3 mi se doma :vozbud: sega uste pogolem pacient ke stanam hahahah.
Od site sum zadovolen. Isto taka i imam navedeno koi maani gi imaat. Jasno kazuvam kako spored mene se rangirani proizvoditelite. Edinstvenata frustracija mi e odnosot na gree klanov tuka i kako se obiduvaat da lazat a koga ke bidat fateni ili vregjaat ili se pravat nevesti. Lugjeto kaj nas nemaat pari za frlanje i mnogu od niv si kratat od mn raboti za da kupat klima pa zatoa ne e vo red da se lazat i naveduvaat na toj nacin
Ne me poznavas licno pa zatoa te razbiram ako ne mi poveruvas ama toa e vistinata. Isto ne e vo red i taka da se pluka za bez vrska vrz gree. Odlicni klimi vo sredniot segment po kvalitet i performansi. Nepravda me vadi od patiki
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.527
Поени од реакции
10.019
Heheh. Ne e taka. 6 klimi od gree imam ama 3 mi se doma :vozbud: sega uste pogolem pacient ke stanam hahahah.
Od site sum zadovolen. Isto taka i imam navedeno koi maani gi imaat. Jasno kazuvam kako spored mene se rangirani proizvoditelite. Edinstvenata frustracija mi e odnosot na gree klanov tuka i kako se obiduvaat da lazat a koga ke bidat fateni ili vregjaat ili se pravat nevesti. Lugjeto kaj nas nemaat pari za frlanje i mnogu od niv si kratat od mn raboti za da kupat klima pa zatoa ne e vo red da se lazat i naveduvaat na toj nacin
Ne me poznavas licno pa zatoa te razbiram ako ne mi poveruvas ama toa e vistinata. Isto ne e vo red i taka da se pluka za bez vrska vrz gree. Odlicni klimi vo sredniot segment po kvalitet i performansi. Nepravda me vadi od patiki
Ете тоа е друже… Потполно се согласувам!
Тука сме да кажеме и да исправиме. За жал ретко кој проверува форум(и не само овој туку генерално), и луѓето се препуштени на продавачите! А за жал тоа е 99.% од случаите.
Ама бар за тој 0.1% што ќе дојде и праша, не дозволувам дотичните да сеат магла туку одма кажувам што е и како е!
И не, никогаш не сум рекол дека грее се лоши клими/ватевер оти и не се! …ама си има граница до кај може да се фалат..!
Топлотните, дали им се добри не знам, ама со цена како и Мидеа(мање-више), се далеку, далеку поефтини од марките! Тука секогаш ќе препорачам кинеска, иако и таа е упитно дали ќе се исплати некогаш, а за да воопшто и има шанса да се инсталира и исплати… треба миљон услови претходно да се исполнети! И нормално дека дотичниве го кријат тој факт, оти нив им е битен само таргет! Само да продадат и увалат!

П.С. по ново јас сум продавач на котли на дрво ако добро ги разбрав :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom