Најдобар централен одбранбен играч!

Анкета - Најдобар централен одбранбен играч!

  • John Terry (Chelsea)

    Гласови: 76 20,3%
  • Carles Puyol (Barcelona)

    Гласови: 31 8,3%
  • Rio Ferdinand (Manchester)

    Гласови: 75 20,1%
  • Alessandro Nesta (Milan)

    Гласови: 57 15,2%
  • Philipe Mexes (Roma)

    Гласови: 7 1,9%
  • Fabio Cannavaro (Real M.)

    Гласови: 23 6,1%
  • Ivan Cordoba (Inter)

    Гласови: 16 4,3%
  • Ayala (Valencia)

    Гласови: 1 0,3%
  • Alex (Chelsea)

    Гласови: 1 0,3%
  • Некој друг (наведи)

    Гласови: 87 23,3%

  • Вкупно гласачи
    374
Статус
Затворена за нови мислења.
T

the Carpenter

Гостин
Не ми се веруваше дека на листата го нема Џејми Карагер...убедливо нај добриот дефанзивец во Европа...па Милито..Туре..имат многу квалитетни...па и Пер Мертесакер може да се в брои меѓу нај добрите
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Не ми се верува дека Лусио и Мертесакер не се на листава, кој ја праел темава е самобендисан тип што не гледал Бундес лига.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
68
Поени од реакции
1
spored mene fali Jamie Carragher a Ivan Cordoba i Materazzi se daleku od najdobri
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
според мене Немања Видиќ
 

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
Го мразам Реал Мадрид ама сепак мислам дека тие го имаат најдобиот централен одбрандбен фудбалер на светот во Фабио Канаваро. Иако дечкото знае да прави многу киксови сепак мислам дека кога игра во најголема форма, тоа најчесто му се случува кога игра за Италија е најдобар одбрандбен фудбалер во светот. Има брзина,скок,сила и одлична прегледност на играта се што му е потребно на еден централен дефанзифец па затоа ќе гласам за него. И Џон Тери е тука некаде но сепак мислам дека тој повеќе влијае на играта преку мотивацијата која ја дава на соиграчите и со постигнувањето голови преку прекини.
 
Член од
23 април 2008
Мислења
2
Поени од реакции
1
se vide koj e najdobar defanzivec koga go izbraa F.kanavaro 1 odbranben vo 100 god birat za igra4 na svetot
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
а инаку сите знаеме кои се најдобри тери и неста али неста како да е појак:helou::helou:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
NEMANJA VIDIC.
Ziti sve RUNbabyRUN, kaj gi najde Cordoba i Mexes u Top - 10 centralni defanzivci ... bez uvreda, ama stvarno ne si mi jasen

:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom