Најдобар избор на TV

koj e najdobriot tv na pazarot so najdobra cena i slika


  • Вкупно гласачи
    157

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Член од
13 јануари 2015
Мислења
783
Поени од реакции
261
Гледај кое е подолга гаранција таа ќе земеш јас би Фуего . За викендица гледај приклучокот за струја да си остане приклучен кога не го користиш викендицата

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
Фаворитот го земав, предобар е за цената, многу подобра слика, побрз и многу подобар дизајн од Фуегото. (y)
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Сакам да закачам телевизор на ѕид, но под телевизорот имам радијатор.
Дали треба да го покријам радијаторот со некоја наткасна за да не се оштети телевизорот од греењето или нема потреба?
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Сакам да закачам телевизор на ѕид, но под телевизорот имам радијатор.
Дали треба да го покријам радијаторот со некоја наткасна за да не се оштети телевизорот од греењето или нема потреба?
Не ти препорачувам, па дури и да ставиш наткасна!
Претпоставувам знаеш како се распространува топлината, може само ќе ја преусмериш малку ама влијание ќе има.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.791
Поени од реакции
24.056
Не ти препорачувам, па дури и да ставиш наткасна!
Претпоставувам знаеш како се распространува топлината, може само ќе ја преусмериш малку ама влијание ќе има.
Постои решение некое?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Божино ме предубеди, зедов самсунг 50 инчен, за 26.700 од нептун.
Што мислење имаш сега за телевизорот???Се думам да го купам во понеделник(тогаш доаѓа во Сетек Кичево)....или утре во Скопје да одберам еден од овие два...

Мислење од форумашите околу изборот во овие ценовни граници???


 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Што мислење имаш сега за телевизорот???Се думам да го купам во понеделник(тогаш доаѓа во Сетек Кичево)....или утре во Скопје да одберам еден од овие два...

Мислење од форумашите околу изборот во овие ценовни граници???


Има топ слика и одличен звук (што мене пријатно ме изненади) како да има ставено звучници пзоади тв и не е верно дека гласот доаѓа од телевизор. Има брзина, не кочи, сликата е перфектна доколку се гледа 4к работи, а и вообичаено на кабловската е ок. Јас претежно јутјуб го шибам и филмови на USB или со кабел на лап топ. Пријатно сум изненаден и не жалам што го зедов.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Што мислење имаш сега за телевизорот???Се думам да го купам во понеделник(тогаш доаѓа во Сетек Кичево)....или утре во Скопје да одберам еден од овие два...

Мислење од форумашите околу изборот во овие ценовни граници???


Овој е од 2020 година модел и големи се шансите да е од излог. Ако изборот ти е Самсунг подобро од 2021 8 серија AU.

Јас треба да земам еден 50-55 и најверојатно пак ќе одам со LG.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Овој е од 2020 година модел и големи се шансите да е од излог. Ако изборот ти е Самсунг подобро од 2021 8 серија AU.

Јас треба да земам еден 50-55 и најверојатно пак ќе одам со LG.
Pa i vo Neptun mi sugeriraa za LG, za tie pari podobra opcija e
Se dumam meďu ovie dva....toj od 55 e ips tehnologija( neznam vo sustina sto e toa) a a toj od 50 stepen postara tehnologija

 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Pa i vo Neptun mi sugeriraa za LG, za tie pari podobra opcija e
Se dumam meďu ovie dva....toj od 55 e ips tehnologija( neznam vo sustina sto e toa) a a toj od 50 stepen postara tehnologija

Со VA панел се 50' модели и над 8000 серија види дали има

 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Со VA панел се 50' модели и над 8000 серија види дали има

Да...50-ката е со ВА технологија, а 55 со таа ипс или исп како е точно незнам. Продавачите прават голема разлика меѓу овие две технологии, а мој другар приватен сервисер( и овластен за Нептун во Куманово) ми вели и нема баш толку разлика, освен на допир на екранот

Вели не можиш да знаеш...се погаѓа модел кој нон стоп го носиш по сервиси....малку како лотарија
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Лелее луѓе земав Самсунг ULTRA HD 8serija 2020 noemvri само што помина гаранцијата од две години еве Април месец ми се расипа сам од себе не се пали и ко ке се крене нон стоп се рестартира. Ужас разочаран сум а фрлив 500 евра !!! Е сеа се прашувам дали има веза под телевизорот имам електричен камин ама има растојание од метар плус тв то е вграден во зид . Дали има некоја врска што се расипа ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom