Најдобар Интернет Провајдер во Македонија

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
77
Поени од реакции
67
Добар ви ден добри-драги Кајганџии/ќи! Ќе може ли да ми предложите провајдер за безжична телевизија до 80-100 тв канали? Арно ама сакаме и интернет во еден пакет со исклучок на фиксна линија-без фиксна телефонија!!!
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
782
Поени од реакции
816
Добар ви ден добри-драги Кајганџии/ќи! Ќе може ли да ми предложите провајдер за безжична телевизија до 80-100 тв канали? Арно ама сакаме и интернет во еден пакет со исклучок на фиксна линија-без фиксна телефонија!!!
MSAT TV телевизија од МТЕЛ со месечна претплата од 349 ден./првите 10 месеци се по 175 ден. и бежичен интернет од А1 за 699 ден. со 20/1 брзина, после се намалува на 2/1 што е скроз океј за fb, youtube,... 10 месеци ќе плаќаш 874 ден., после 1048 ден. МСАТ ти е најефтина бежична телевизија каде добиваш повеќе од 100 ТВ канали, интернетот од А1 си е супер ќе се скиниш од сурфање и гледање по некое филмче. За телевизијата неможам ништо да ти кажам, во А1 има ТВ пакет посебно со максимум 50канали на ДВБ-Т и немам за ова ништо што да се коментира.
 

Boksy be

Jolie
Член од
6 октомври 2022
Мислења
77
Поени од реакции
67
MSAT TV телевизија од МТЕЛ со месечна претплата од 349 ден./првите 10 месеци се по 175 ден. и бежичен интернет од А1 за 699 ден. со 20/1 брзина, после се намалува на 2/1 што е скроз океј за fb, youtube,... 10 месеци ќе плаќаш 874 ден., после 1048 ден. МСАТ ти е најефтина бежична телевизија каде добиваш повеќе од 100 ТВ канали, интернетот од А1 си е супер ќе се скиниш од сурфање и гледање по некое филмче. За телевизијата неможам ништо да ти кажам, во А1 има ТВ пакет посебно со максимум 50канали на ДВБ-Т и немам за ова ништо што да се коментира.
Да но, прашањето ми беше дали може да се направи договор во А1 за безжична дигитална телевизија и WI Fi Рутер за интернет ама без фиксна линија-Тел/бр? На телефонскиот кабел што е да се поврзе Wi Fi рутерот! Thank you...
 
Член од
9 јануари 2021
Мислења
782
Поени од реакции
816
Да но, прашањето ми беше дали може да се направи договор во А1 за безжична дигитална телевизија и WI Fi Рутер за интернет ама без фиксна линија-Тел/бр? На телефонскиот кабел што е да се поврзе Wi Fi рутерот! Thank you...
Можиш и преку телефонски кабел да имаш интернет од А1 со брзина 16/1 за 699 денари/АДСЛ технологија или 50/10 за 799 денари/ВДСЛ технологија во зависност колкава брзина подржува линијата и каква технологија е достапна во твоето место. Ти кажав за телевизија најдобро ти е МСАТ бидејќи таму имаш повеќе од 100ТВ канали и поголем ти е изборот за разлика од А1 каде во пакет со интернет имаш пак пола или уште помалку од пола канали за разлика од сателитската која ја нуди МТЕЛ. На крај краева ти си одлучуваш што ќе земеш, ама верувај дека на сателитска е џам сликата и ќе имаш многу повеќе канали за разлика од А1 каде сликата не е ни ХД.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom