Научно предавање & трибина (дебата) - 30.10.2012, 12:00 ч. ПМФ - Скопје

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Темата на предавањето е „Република Македонија низ геополитичките лавиринти на балканизацијата и европеизацијата“. На така поставената и предадена тема, се очекува да се создаде атмосфера за дискусија и конструктивна дебата меѓу учесниците.

Предавањето и дебатирањето е закажано за вторник, 30 октомври 2012 година, во 12:00 часот, во просториите на институтот за географија, при Природно - математичкиот факултет во Скопје (просторија бр. 305).

Настанот е од јавен карактер.

http://www.facebook.com/events/418138044917230/


**********

Јас одам сигурно :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Го видов настанов на Фејсбук пред некој ден мислам, одлична е темата, само за жал терминот не ми одговара баш, така што моето присуство не е сигурно, иако мислам дека ќе биде одлично предавањето и дискусијата.
 

StringerBell

Rules change. The game remains the same.
Член од
13 септември 2012
Мислења
120
Поени од реакции
132
Денеска на гости беше еден пријател и рече дека останува уште еден ден во Скопје само да отиде утре на Предавањево/трибинава.
Горан Китевски му бил добар пријател и колега, рече дека типчето е ептен интелегентно и начитано. Ќе има и професори од политички студии како шо разбрав.
Бај д веј магистерската му била 500-600+ страни другарчето рече дека еден месец ја читал. :icon_mrgr:
Ако успеам да станам пред 11, 100% одам фак ит идат колоквиуми.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Денеска на гости беше еден пријател и рече дека останува уште еден ден во Скопје само да отиде утре на Предавањево/трибинава.
Горан Китевски му бил добар пријател и колега, рече дека типчето е ептен интелегентно и начитано. Ќе има и професори од политички студии како шо разбрав.
Бај д веј магистерската му била 500-600+ страни другарчето рече дека еден месец ја читал. :icon_mrgr:
Ако успеам да станам пред 11, 100% одам фак ит идат колоквиуми.
714 :D

Предавањево беше :cuc: , дури и мене што не ме интересира политика успеа да ме заинтересира, да знаете само колку работи не знаеме а дробиме напразно ехее (n)
Штета само што дописниците на нашите релевантни медиуми не сакаат да прикажат дека некој знае што се дешава и знае како да најде излез од една ситуација. ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom