Нарекувајте го исламот "ислам"

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
A претпоставувам вие имате морал.

Вашиот шеријатски закон е морален,пука од моралност.Закон кој ја дехуманизира жената,закон кој ја скратува слободата на говор,закон во кој ти е скратено правото на избор...

За вас идејата да се одвои џамијата од религијата е непоимлива.Исламот не е никаква религија,исламот е милтантна-политичка идеологија.Доказ е тоа што во светата книга стои создавање на една и единствена исламска земја.

Секогаш се служите на форумов со цитати од Мухамед од неговиот ран период од животот,тој период од животот кога немал моќ.На тој начин ги придобивате неинформираните.

Муслиман неможе во никој случај да му продава морални вредности на Европјанин.
Муслиманите го сметаат Мухамед за чесен и морален човек.Мухамед кој бил измамник,масовен убиец,педофил,силувач,крадец...

За каков морал зборуваш ти ?
Јас зборувам за опшество без прељуби,без педери,без арамии,без силувања,опшество со прогрес каде се заштитени сиромавите,жените,немоќните,опшество каде што богатиот го потпомага сиромавиот,опшество каде што секој на секого го посакува она што си го посакува за себе,опшество без хронични алкохоличари,наркомани.....за вакво опшество,со ваков законик да се казнуваат сите тие кои го кршат тој закон и креираат хаос е секако пожелно да се казнат или ерадицираат таквите(складно со шеријатскиот пропис).
За ваков морал ти зборувам....
 
W

Werther

Гостин
Јас зборувам за опшество без прељуби,без педери,без арамии,без силувања,опшество со прогрес каде се заштитени сиромавите,жените,немоќните,опшество каде што богатиот го потпомага сиромавиот,опшество каде што секој на секого го посакува она што си го посакува за себе,опшество без хронични алкохоличари,наркомани.....за вакво опшество,со ваков законик да се казнуваат сите тие кои го кршат тој закон и креираат хаос е секако пожелно да се казнат и ерадицираат таквите.
За ваков морал ти зборувам....
Глупости на квадрат.
Муслиман беден да те учи на морал.

Кој си ти да забрануваш педерлук ? Човечко право е тоа,сексуалната ориентираност.
И не продавај тука чистотништво,жената во исламот заштитена....
Многу се чуствува жената заштитена кога ја каменуваат,ја камшикуваат,ја полеваат со киселина... Затоа што не носела шамија,не било нејзиното тело доволно покриено...

Исламот е зло,исламот не е никакво подобрување,милитаристича доктрина која има задача и цел да се шири по насилен пат.

П.С Нарекувајте го исламот,срање ,најприкладен назив,според мене.
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Глупости на квадрат.
Муслиман беден да те учи на морал.

Кој си ти да забрануваш педерлук ? Човечко право е тоа,сексуалната ориентираност.
И не продавај тука чистотништво,жената во исламот заштитена....
Многу се чуствува жената заштитена кога ја каменуваат,ја камшикуваат,ја полеваат со киселина... Затоа што не носела шамија,не било нејзиното тело доволно покриено...

Исламот е зло,исламот не е никакво подобрување,милитаристича доктрина која има задача и цел да се шири по насилен пат.

П.С Нарекувајте го исламот,срање ,најприкладен назив,според мене.
Ароганција на квадрат....

За педерлукот не сум никој да го забранувам,како што не си никој да го одобруваш.
За другото,терај си по свое со своите срање постови.
 
W

Werther

Гостин
Ароганција на квадрат....

За педерлукот не сум никој да го забранувам,како што не си никој да го одобруваш.
За другото,терај си по свое со своите срање постови.
Немам причина да не бидам арогантен со тие кои се солидаризираат со убијците на децата од смилковското езеро и луѓе кои следат и возвишуваат човек кој бил масовен убиец,педофил,крадец,измамник.

Не сум јас тој што одобрува,но затоа поради тоа ваше "идеално oпшество" сите останати ве нарекуваат варвари,од хиндуисти,христијани,евреи,аборџини,шамани и се останато.

Се надевам дека еден ден ќе ве снема од форумов.
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Па тогаш зошто излезе на протестите,зошто кога ги уапсија тврдеше дека се невини ?

Инаку ова се убијците на децата од смилковското езеро,да те потсетам само.
Ocigledno ne si procital sto napisav prethodno i na sto sakav da ve potsetam.
1. Jas daleku sum od protestite. Duri retko i vo drzavava.
2. Kolku sto se sekavam "ubijcite" bea povekemina pa se smalija eve na trojca a na pocetokot i ostanatite bea "ubijci".
3.A zosto ti gi narekuvas ubijci ako uste policijata i sudot ne ja zavrsile rabotata ?
Nemate nikakva razlika nitu ti nitu tie sto protestiraa. Pricinata za protestite ja napisav koja e i vrati se i procitaj.
4. I jas ke te potsetam deka i za tie krvnici pogore;Arkan,Karadzic,Mladic,luge protestiraa i baraa osloboduvanje,gi narekuvaa heroi.Tie se ubijci na poveke od 8.400 luge,deca,zeni,starci.... cetiri smilkovski ezera krv proleaa. Da plukam li vrz tvojata izjava i da tvrdam li deka e laga toa sto ti gi narece ubijci ?
Pazi,za niv utvrdija visoki sudovi. Baska ti si ateist,,,
Kade se hristijanite da gi slusnam i sto gi opravduva ? Istoto se vrti. I vamu na protesti izlegoa i tamu na protesti izlegoa. Za ednite veke donesena e odluka za drugite uste trae procesot na sudenje.
--- надополнето: 23 јануари 2013 во 14:39 ---
Ova neka go poglednat prosvetlenite hristijani,koi tolku cesto spomnuvaat radikalizam i neznam sto:
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Zlaten, kade ima megju navedenite makedonci i koga izlegle makedoci da gi branat i da protestiraat deka za niv, tie, doticnite, gorenavedenite?

Daj malku ak'l imaj.
Srbomani vo Makedonija,kolku da sakas. Zapravo,momentalno protestiraat hristijanite koi nekolku pati gi imam povikano pa ne se pojavuvaat na temava i da prokomentiraat za poddrskata od strana na crkvata prema zlostornicite,da prokomentiraat za svestenite lica na borbenite linii.... ?
 
M

Muranyi

Гостин
Srbomani vo Makedonija,kolku da sakas. Zapravo,momentalno protestiraat hristijanite koi nekolku pati gi imam povikano pa ne se pojavuvaat na temava i da prokomentiraat za poddrskata od strana na crkvata prema zlostornicite,da prokomentiraat za svestenite lica na borbenite linii.... ?
Дај те молам објасни како успеа и кој ти кажа дека војната во поранешна Југославија имаше верски карактер?Ама најискрен сум,без никаква задна намера те прашувам-така ли се дискутира меѓу вас Муслиманите,дека тоа беше верска војна?
И те приметувам,имаш тенденција кон Македонците да се обраќаш како да се Срби.Не знам што си по националност,Албанец не си а го користиш нивниот начин на провокација.Не бива така,навистина.Штета за тебе,може и ќе го сменам мислењето за тебе.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Srbomani vo Makedonija,kolku da sakas. Zapravo,momentalno protestiraat hristijanite koi nekolku pati gi imam povikano pa ne se pojavuvaat na temava i da prokomentiraat za poddrskata od strana na crkvata prema zlostornicite,da prokomentiraat za svestenite lica na borbenite linii.... ?
Ubavo prasanje ti postaviv.

Koga imalo makedonci da protestiraat/demonstriraat za navedenite voeni zlostornici??
Posoci koga se slucilo nesto takvo na makedonskite ulici. A ne dali ima ili nema srbomani.

Kikiritka
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.786
Srbomani vo Makedonija,kolku da sakas. Zapravo,momentalno protestiraat hristijanite koi nekolku pati gi imam povikano pa ne se pojavuvaat na temava i da prokomentiraat za poddrskata od strana na crkvata prema zlostornicite,da prokomentiraat za svestenite lica na borbenite linii.... ?



Која бре подршка од страна на црква бре морону?

Кој тука ги подржува тие говеда, ебате беља. Ме боли курот. Нека гнијат у Хаг.

Колку треба да си глуп за да мислиш дека сме како вас?
Кој нормален ги подржава свињите ко Ратко Младиќ и тие попови што сакат да изиграват пандан на исламскиот милитаризам?
Кој?

Вика ли некој тука дека се невини?
Вика ли некој дека сами Муслиманите се убиваа во Сребреница?
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Дај те молам објасни како успеа и кој ти кажа дека војната во поранешна Југославија имаше верски карактер?Ама најискрен сум,без никаква задна намера те прашувам-така ли се дискутира меѓу вас Муслиманите,дека тоа беше верска војна?
И те приметувам,имаш тенденција кон Македонците да се обраќаш како да се Срби.Не знам што си по националност,Албанец не си а го користиш нивниот начин на провокација.Не бива така,навистина.Штета за тебе,може и ќе го сменам мислењето за тебе.
Kako bre provokacija ? Pa neli ja gledas provokacijata koja ja spomnuvaat na sekoj nivni post smiljkovsko ezero pa smiljkovsko ezero pritoa mu go prepisuvaat cinot i deloto na Islamot i site muslimani niz makedonija ? Ova ne e li provokacija ?
Pa ne primetuvas deka koga se zboruva za terorizmot vie gledate kako site nie muslimanite da sme isti ?
Pa jas ova kolku za paralela go pisuvam. Ako moze da bilo ubistvoto vo smiljkovskoto ezero od verski aspekt,samo zaradi toa sto im pronasle po doma na lugeto verska literatura,zosto jas da ne kazam deka srebrenica ne bese versko cistenje koga gledame deka otvorena poddrska ubijcite imaa od pravoslavnata srpska crkva ? Ako protestite "za osloboduvanje na ubijcite" kaj smiljkovskoto ezero gi ocrnuvaat site muslimani,togas poddrskata na na crkvata mnogu poveke bi trebalo da gi pravi isti site hristijani. Islamskata zaednica ne e prasana za slucajot kaj smiljkovskoto ezero,barem jas do sega izjava nemam videno.
Ako poddrskata na "ubijcite" vo protestite gi pravi site muslimani isti,togas isto e kako sto gragjanite i srbomanite i srbofilite gi pravat Mladic,Karadzic i Arkan srpski i pravoslavni heroi.
Ajde racionalno da gledame ama na dvete strani.

Koga sakate nam nesto da ni kazete,sekogas velam,zavrtete okolu vas,da ne e stopati istoto vo vas i okolu vas.

Vo navodnici "ubijcite" gi pisuvam bidejki seuste istragata e vo tek i ne e donesena zaklucna presuda za istite luge. Ako se utvrdi od sudot deka bile ubijci,togas sto imam jas so toa. Toa ne e moja rabota da narekuvam nekogo ubiec ili da poddrzuvam nekoj ubiec. Ima nadlezni za toa.

Jas pisuvam tuka,ne za da pridobijam necija simpatija,prijatele moj,bidete site realni. Se' se vrti vo krug,samo nikoj ne saka da si gi pokaze krvavite race pred svetot.

Ako nekoj musliman ubie nekoj hristijanin,za nekoj si sosema 10-ti pricini,ne mesajte islam na sekoe i islamski radikalizam. Ako e nekoj ubiec ubiec e bilo kako da se vika. Policaec ubi dvajca albanci i se stisi,samoodbrana bilo,pa da povrzuvame krstonosni vojni ? Toj sto gi ubi decata vo skoloto vo Amerika,srekja pa nemase muslimansko ime,povtorno Islamot ke se obvinese,nemase da gledaat na negovata psihicka nastroenost i mentalna poremetenost.
Toa e toa sto gi provocira Muslimanite vo svetot,bidejki nam jasno ni e deka sekoe takvo delo e za osuduvanje od strana na Islamskoto ucenje a Islamot go obvinuvate.

Bidete malce i vie realni be prijatele. Jas kako vernik,bez razlika koj e,bilo da e sinot moj ili tatko mi,ako izvrsi ubistvo jas licno ke svedocam protiv nego. Toa mi e verska dolznost.
Ova mi e dolznost:

Na vlezot na pravniot fakultet vo univerzitetot Harvard vo SAD postaven e Kur'anski aet za koj se naveduva deka e eden od naj ubavite opisi za pravdata vo istorijata. Toj glasi:

"O vjernici, budite uvijek pravedni, svjedočite Allaha radi, pa i na svoju štetu, ili na štetu roditelja i rođaka, bio on bogat ili siromašan, a Allahovo je da se brine o njima".

Ne sum jas za poddrska na nikakvi ubijci.
--- надополнето: 23 јануари 2013 во 15:43 ---
Која бре подршка од страна на црква бре морону?

Кој тука ги подржува тие говеда, ебате беља. Ме боли курот. Нека гнијат у Хаг.

Колку треба да си глуп за да мислиш дека сме како вас?
Кој нормален ги подржава свињите ко Ратко Младиќ и тие попови што сакат да изиграват пандан на исламскиот милитаризам?
Кој?

Вика ли некој тука дека се невини?
Вика ли некој дека сами Муслиманите се убиваа во Сребреница?
Prazen sahan kreva ovolku galama. Vrati se nazad ke vidis.
Nema da upotrebuvam nepristojni zborovi,samo ke ti povtoram koja crkva im dava poddrska:

http://www.youtube.com/watch?v=H4GipubVc68

@Muranyi
Mozes li da zamislis kolku trpenie sum imal jas pa vaka ne sum izreagiral na nivnite provokacii koga me mesaat i mene kako musliman vo sekoj "teroristicki napad" ?
Koj e toj sto toa ke go svati i ke go razbere ?
Uste ke dodadam,Beric,
Kako sto se grozis i ti od tie popovi i od takvi hristijanski patrioti,taka i jas se grozam od takvi muslimani i verski vodaci koi pottiknuvaat na toa,mi se povraka duri od niv. Tie se pricina da gubam vreme so tebe i da objasnuvam deka toa ne e na Islamot. Deka Islamot uci sprotivno od toa. Pogolema belja mi se tie odkolku vie.
Jas se' vi razbiram,samo pisuvam nekako i vie da razberete ama dzaba e. Koga se ubiva nekoj hristijanin site nie muslimanite isti sme.
--- надополнето: 23 јануари 2013 во 16:02 ---
https://www.youtube.com/results?search_query=Poddrska Ratka Mladica&oq=Poddrska Ratka Mladica&gs_l=youtube.12...4707.10486.0.12481.22.22.0.0.0.0.303.3661.6j6j9j1.22.0...0.0...1ac.1.EU7ONZlHYbo

Eve uste koj gi poddrzuva. Pravoslavni Hristijani se....
 
Член од
28 август 2008
Мислења
2.321
Поени од реакции
538
Како не сте исти сите?

Кажи ми кој Муслиман од тука не ги подржа протестите?
Gledam gubis kontrola,ne e ubavo neli koga nekoj te stava vo tolpa na poddrzuvaci na krvopijci.
Citaj me vnimatelno,Beric,ne zasramuvaj se,ke procitas i ke najdes koj e protiv protestite koj e za protestite.Koj e protiv kakvi protesti koj e za kakvi protesti i koj sto poddrzuva i koj sto bara.....

Kaj nas barem mozete da odelite i razlika da napravite pomegju "radikalisti,vehabisti,,,,,"
Popovite vasi se vasi prestavnici koi se slikaat so Karadzica i so Mladica so avtomati vo race. Sto im propovedaat tie popovi na misite ? Ovie li od grevovi ke ocistat nekogo ? Od vakvi li proska barate ? Da,provociram.
Sekoj toa go moze.Samo ne e toa toa. Rabotata e da se razbereme.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.786
Kaj nas barem mozete da odelite i razlika da napravite pomegju "radikalisti,vehabisti,,,,,"
Popovite vasi se vasi prestavnici koi se slikaat so Karadzica i so Mladica so avtomati vo race. Sto im propovedaat tie popovi na misite ? Ovie li od grevovi ke ocistat nekogo ? Od vakvi li proska barate ? Da,provociram.
Sekoj toa go moze.Samo ne e toa toa. Rabotata e da se razbereme.
Нашите попови се сликаат со Младиќ?

Ти како прво не ни го сфаќаш православниот концепт за национални цркви. За разлика од Исламот и Католицизмот, во Православието црквите се национално одвоени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom