Напуштање на државава поради љубов

Статус
Затворена за нови мислења.

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
523
Поени од реакции
1.073
Интересен момент е што тој што ја отворил темава потенцирал дека не сака да се зборува за која и да е онаа,а коментари највеќе за неа има. :icon_lol:
Остај ти тоа, дај објасни ни:

Дали поради љубоф ја напушти татковината????
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
Ова не е трошење енергија за тоа што некој рекол нешто најглупо. Ова е откривање криминал и корупција. Има разлика од трошење енергија на испадите на Најчевска или овој сега на Каракамишева, до пронаоѓање неправилности во доделување државно земјиште, субвенции или капандастери за фендери. Спинер врховистички низаеден.
Да, да. Власта на ВМРО-ДПМНЕ криминално му доделила под концесија земјиште колку многу фудбалски стадиони на член на партиски комисии на СДСМ, па овој му го шитнал на Миленко. Криминалиште откри. Стварно генијално потрошено време. (Уште ти е досадно? Не почна да викаш кого почнав да бранам веќе? :D )
Ти мислиш дека Ким е голем политичар? Колку што се валидни неговите политички успеси, толку се на Грујо.
Татко му на овој несомнено е. Успевал толку долго да се спротивстави на разноразни санкции и да држи под контрола земја која е на линија на оган. За сегашниов, ќе видиме. Сега за сега, добро почна.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.776
Поени од реакции
24.550
Остај ти тоа, дај објасни ни:

Дали поради љубоф ја напушти татковината????
Поради љубоф кон татковината. Разбрав дека се раѓала преку носталгија и еве ме, сеуште трагам.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Да, да. Власта на ВМРО-ДПМНЕ криминално му доделила под концесија земјиште колку многу фудбалски стадиони на член на партиски комисии на СДСМ, па овој му го шитнал на Миленко. Криминалиште откри. Стварно генијално потрошено време. (Уште ти е досадно? Не почна да викаш кого почнав да бранам веќе? :D )

Татко му на овој несомнено е. Успевал толку долго да се спротивстави на разноразни санкции и да држи под контрола земја која е на линија на оган. За сегашниов, ќе видиме. Сега за сега, добро почна.
Ајде сега коментирај ги сите дилетантски потези на Заев еден по еден од немање избори па се до преодна влада еве ти го видеото
Инаку, еве ги сите победи на Грујо на едно место.

 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Татко му на овој несомнено е. Успевал толку долго да се спротивстави на разноразни санкции и да држи под контрола земја која е на линија на оган. За сегашниов, ќе видиме. Сега за сега, добро почна.
Одлично почна. На националната ТВ на Северна Кореја одат прилози дека тревата е здрава за јадење, и дека оние што се многу гладни можат да пасат трева. Плус тоа, една третина од населението нема внатрешно WC.

Јас би рекол не одлично, фантастично им оди, и на таткото и на синот.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Да, да. Власта на ВМРО-ДПМНЕ криминално му доделила под концесија земјиште колку многу фудбалски стадиони на член на партиски комисии на СДСМ, па овој му го шитнал на Миленко. Криминалиште откри. Стварно генијално потрошено време. (Уште ти е досадно? Не почна да викаш кого почнав да бранам веќе? :D )
Политичката борба си носи одредена доза шизофренија, за што последниве месеци власта е исто така одличен пример. Обвинувањата у овие линкови се насочени против власта, енергијата на оној паланечки Фигаро е насочена кон власта и Груевски, не кон Миленко. Ти за поинакво трошење енергија овде зборуваше. А за шизофренијата, ене ти го видеото од Ставрогин, таму барај фусноти. (Да. Земав да го гледам Ivan's childhood(Ivanovo detstvo) од Тарковски, ама некако не ми се свиѓа бе. Многу ја тупи со тоа кадрите од по 3,4 минути.)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
Одлично почна. На националната ТВ на Северна Кореја одат прилози дека тревата е здрава за јадење, и дека оние што се многу гладни можат да пасат трева. Плус тоа, една третина од населението нема внатрешно WC.

Јас би рекол не одлично, фантастично им оди, и на таткото и на синот.
Тестира хидрогенска бомба денес, не дозволи никој од структурите на моќ да му излезе од контрола, сега за сега. А тие податоци за внатрешно ВЦ или пасење трева се дел од америчката пропаганда. Северна Кореја е толку затворена земја, што во ниеден случај не можат да дојдат до такви информации.
енергијата на оној паланечки Фигаро е насочена кон власта и Груевски, не кон Миленко.
Ај сега врати се назад, и ќе прочиташ како пишувам дека најглупата работа што СДСМ ја има направено, е што се има самоубедено дека со напаѓање на ликови како Миленко, ја напаѓа власта на Груевски. Ете, свртевме еден круг. (Може од таму Заев црпел инспирација за пресовите со бомбите.)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Тестира хидрогенска бомба денес, не дозволи никој од структурите на моќ да му излезе од контрола, сега за сега. А тие податоци за внатрешно ВЦ или пасење трева се дел од америчката пропаганда. Северна Кореја е толку затворена земја, што во ниеден случај не можат да дојдат до такви информации.
Ај батали Кореа, друго сакам да ти кажам. Помалку се комични твоите напори да покажеш дека после објавувањето на бомбите ДПМНЕ има некаква цврста стратегија до која се држи. Колку е цврта таа стратегија зборува видеото кое ти го постирав. Факт е дека и тие не знаат каде тераат, и се прилагодуваат на секојдневните настани. Вистинскиот циркус ќе настане со назначувањето на новиот премиер.

Е сега, во целата таа калакурница да ми кажуваш дека Каракамишева повлекла генијален медиумски потег со денешната изјава, е во најмала рака натегнато, и ова е тежок еуфемизам.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
Ај батали Кореа, друго сакам да ти кажам. Помалку се комични твоите напори да покажеш дека после објавувањето на бомбите ДПМНЕ има некаква цврста стратегија до која се држи. Колку е цврта таа стратегија зборува видеото кое ти го постирав. Факт е дека и тие не знаат каде тераат, и се прилагодуваат на секојдневните настани. Вистинскиот циркус ќе настане со назначувањето на новиот премиер.

Е сега, во целата таа калакурница да ми кажуваш дека Каракамишева повлекла генијален медиумски потег со денешната изјава, е во најмала рака натегнато, и ова е тежок еуфемизам.
Ок, нека биде нека нема. Ете го новиот премиер за десетина дена, ете се изборите за 110 дена. После тоа ќе видиме дали стварно немало. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ок, нека биде нека нема. Ете го новиот премиер за десетина дена, ете се изборите за 110 дена. После тоа ќе видиме дали стварно немало. :)
И ќе видиме и дали изборите ќе бидат за 110 дена. Да не му снимаат ново видео на Груевски повторно. И тој не се покажа како добар предвидувач на иднината.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Ја прочитав целата колумна - добив аритмија.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
И ќе видиме и дали изборите ќе бидат за 110 дена. Да не му снимаат ново видео на Груевски повторно. И тој не се покажа како добар предвидувач на иднината.
Тоа ќе го видиме за помалку од 50 дена од сега. Подолгото чекање пројде. Сега само треба да се доврши почнатото. И после 24ти иде вистинската работа за Грујо.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom