Надворешни односи на Македонија

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.939
Поени од реакции
2.228
Вајстина? Мислев дека за твојата држава зборевме пред малку.
Во надворешната политика има двустрани односи. За да има односи, мора да има поне един уште, нели :)

Гледам доста несериозно се понашаш ком темава...
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.255
Поени од реакции
7.458
Во надворешната политика има двустрани односи. За да има односи, мора да има поне един уште, нели :)

Гледам доста несериозно се понашаш ком темава...
Односов е се освен двостран.

Можеби затоа што вие се однесувате несериозно во политички договори и преговори, па затоа ...
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.939
Поени од реакции
2.228
Односов е се освен двостран.

Можеби затоа што вие се однесувате несериозно во политички договори и преговори, па затоа ...
Не гледам ништо конкретно да си наборил преди да ставиш знак несериозно на договор или преговори....
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.607
Поени од реакции
214
Во надворешната политика има двустрани односи. За да има односи, мора да има поне един уште, нели :)

Гледам доста несериозно се понашаш ком темава...
Фми, Вашиот Бојко Борисов Мафиотот само надворешна политика има, а Бугарија скоро ќе биде Република Северна Турција :tvg:
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
12.939
Поени од реакции
2.228
A Bugarija sto ponudi? Ili samo Makedonija ima obvrski?
Еве пример - возобновуване на споменика на безимениот македонски четник во Благоевград, коj е бил урнат от комунистичката власт. 
На врв Bottom