Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

C

Creating.

Гостин
Кога сме кај Црна Гора погледнете ги Варвари група што е над сите нас у Македонија од држава помала од Скопје катастрофа.Лигата им е поглупа од нашава 3та лига Исток тука има повеќе навивачки групи него кај них во цела држава.Во се над нас се имат задоволителна бројка на утакмиците за нивната лига 300 души и повеќе, ривали само Војводе Никшиќ кои исто се во експанзија и просечната Фап Машина.Во Подогорица како се формира навивачка група ја расформират останаа само едни сега нови Врагови кои навиват во 3та лига подмладок на Делије и Гробари кој од инат одат на тој клуб у 3 лига.Секоја навивавчка група што доаѓа во Подгорица е нападната секоја година инциденти со Гробари во Подгорица ги нападнаа и пољациве од Сласк и Гејт 4 ќе го памтат гостувањето во Подгорица.Одат во Полска прават инцидент одат во сред Солун на цела сала полна со Гејт 4 пак мал инцидент во Унгарија сега видовте сами што направија и уште многу такви примеи.Имат песни маркетинг прават какви такви кореографии на КК Будучност и ЖРК Будучност во Европа секогаш преполна сала кореографиите им се добри едноставно во секој поглед многу пред нас а кога ќе ми текне дека во време на СФРЈ и Вамприџии Велес биле подобри од них прашајте се на кое дно падна нашава ебана тифо сцена.Додека овие харат и прават инциденти во Европа ние неможеме да прднаме на гостување до 100 км или уште полошо у сопствен град имаш забрана да одаш да гледаш градско дерби дно сме еј дно.
Варвари имаат голем пад последниве две години. Клубот не им е баш стабилен што секако тоа си влијае. Беа исто така долг период во Бојкот против управата поточно бившиот претседател Томо Челебиќ.
Имам некои контакти со нив, самите Варвари имаат проблеми на послаби утакмици поради немање на убава бројка, околу 150-200 максимум. Тоа е пред се поради доминацијата што ја имаше Будучност години наназад и секако неатрактивниот фудбал и проблемите кои го зафатија ФК Будучност.
Група за респект, опасна во секој поглед.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
:pos::pos::pos::pos: Класична гробарска работа....

Ај не постирајте колку да испостирате, проверети си иѕвори и бидете 100% сигурни.

Ко прво да е вистина, ќе се сликаа луѓе со заставата плус со некое гробарско обележје у поадина, а како второ, од што се толку очајни ја превртеле сликава наопаку.

Значи ова не е превртено знаме, ова е превртена слика, ротирана. Тоа може и да го забележите по рацете на ќошот на знамето, доле - десно. :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.088
Поени од реакции
13.109
Армада супер бројка во Загреб
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
BBB се под страшна репресија тоа веќе ја надминува секоја граница со не секаков начин дегридирање на човечкото достоинство новитет е ова http://www.jutarnji.hr/zbog-smocene-ulaznice-sam-prenocio-u-zatvoru/1190212/
Слична репресија ни од близу од ова ниво се вршеше еден период и врз UF http://united-force.org/vest.php?id=93 они излегоа како победници и посилни дај боже да биде така и со BBB али тоа изгледа ќе биде далеку потешко.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Истина је и то знају сви, некада сте били ЦИГАНИ :D
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
Ој Цигани нека нека Бањички вас логор чека :icon_mrgr:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Погледај југ што буди се сад...

Партизан - Вождовац
Гледалаца: 3500 :cool:

Авангарда :D

Да, многу сум искомплексиран :D
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
Да не имаше пак фискултура на стадионот :vozbud:.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.088
Поени од реакции
13.109
Другарчиња да не знае некој кој се овие на сликава? Мислам дека се од Хрватска некој, ама неможам да најдам кој :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom