Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.849
Подгрупа што зависи од групата, јавно се разединува од истата и дава свој став наспроти групата, треба да се испошамари и избрка. Не знам кој дечишта ја водат подгрупата и со какви позадински цели на грб на BlueForce и Рибари, но очекував некој понормален од организацијата на групата да ги среди глупостиве, кои не се новост! И после зошто шетале Комити низ градот како да е нивен, епа е. :) Ова е мое мислење и не мора никој да одговара.

Прегледај го приврзокот 380097

Знамето у 3ти ред од кафезот сите 20 луѓе го држат.. цел блок празен буквално.

Толку ли не ви е добро, духови да не гледате, имате ли напади у спиење? што ви се случува?
Избриши ја сликава да не ти постирам 200 слики од вашата група со лице без блур и пиротехника, па да чешаш гз од бетон. Дечишта.

@Комити Лисиче за ова нема санкции?
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2022
Мислења
104
Поени од реакции
811

Attachments

Член од
25 октомври 2012
Мислења
819
Поени од реакции
1.225
И сузана ви ја ебавме

Ако Вардар Неготино заслужува втора лига, тогаш екипа да напрам од мојата улица можи Премиер лига да игра слободно, смешки кажваш. Бев и ја гледав утакмицата, одбраната на Новаци да не се искомплицираше неколку пати тие неготинци немаше шут на гол да имат, а пак да не ја згрешеше голманот на Новаци уште 5 дена да играја немаше гол да дат. Ако не променат нешто драстично в година, топовско месо ќе бидат. Тие Винари пак со трубадули ти се чини кралицата по вторпат умрела, си мислат Аргентина се Иначе добра бројка за третолигашка екипа.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Абе Декси сврти се ти кон анализи на пикадо,ни од фудбал,а уште помалце од навивачки групи имаш врска.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.201
Поени од реакции
4.049
Со баражите прошлиот викенд и денес заврши фудбалската навивачка сезона па така можеме сите да кажеме збор два за сите кои беа активни оваа сезона ..

1. Комити од почеток до крај секаде со ФК Вардар , бројка одлична за втора лига плус играње во Сабота .
Кулминација беше баражот во Кавадарци и рекордна бројка во Македонија за едно такво гостување , 13-14 автобуси и 100 + коли сликите кажаа полна трибина 3,000 луѓе од Скопје .. FB_IMG_1685306476099.jpg

За издвојување е дуелот во Охрид со Воска каде и покрај забраната отидовме 150 луѓе со коли и навиваме надвор од стадионот..
Колку се големи Комити кажува ова , одиш 200 км на забрана за стадион 150 луѓе а другите групи дома се мачат да соберат волку луѓе , за гости не праам муабет ..
FB_IMG_1685306336538.jpg FB_IMG_1685306310951.jpg FB_IMG_1685306292940.jpg

Од другите групи

Чкембари добри беа дома на фудбал против Вардар и рскометот гостувањето исто против Вардар , а еве денес против Мзт иако правеа голема најава за финалево , плус недела неработен ден доаѓаат 40-50 души што значи само против Вардар се палат , другите утакмици исто по 50-100 души на трибина

Лозари се гледа пад во бројка оваа сезона , и они 50-100 на трибина од тоа што гледав слики ...

Рибари добри и оваа сезона , се појавуваа скоро секаде дома гости , гостувањето во Струга со бродовите супер идеја и одлично одработено ..

Фаланга исто добра сезона , дома гости секаде одат , по бројка се послаби од Лозари и Рибари , чудно Штип како град неможе да привлечат повеќе луѓе на трибина , тие 20-30 луѓе редовни одат само ..

Војводи оваа сезона добри бројки извадија дома и гости , со денешниот бараж и останувањето на Тетекс веројатно ке останат на истиот пат ..

Паткари добри ама како што гледам само дома навиваат , на гостувања не одат незнам од кои причини ..

FA и CPB , во CPB гледам мало зголемување на бројка колку толку мрднаа од мртва точка , ке видиме дали ке успеат следна сезона да се кренат повеќе или ке останат до тука ..
 
Последно уредено:
Член од
25 август 2011
Мислења
137
Поени од реакции
815
Реално гледано очекував многу повеќе, од Чкембари за прослава на титула. После 18 год, еј факинг 18 години, Градот требаше да гори, ама изгледа толку е капацитетот.
Za kakvi ckembari zboras legendo koga ckembari oficijalno ne bea ni vo sala ni na proslava!? Dali vide nekade objavi na oficijalni profili ili haluciniras nesto?
Знамето у 3ти ред од кафезот сите 20 луѓе го држат.. цел блок празен буквално.

Толку ли не ви е добро, духови да не гледате, имате ли напади у спиење? што ви се случува?
lelelelen profesore pa tebe da te prasat kako se cuva zname!? oh maloumnici. Kako se cuva zname vo rivalski grad kade 100 pati do sega imalo mestenka i od policija i od redari? pa neka go zacakat najdolu ako ne? cccccccc so nema da procita coek, ama bitno si bil tamu da gledas, pa aj da kazis deka si bil eve edna slika ke komentirame nesto. Ustvari ispadna glup.
premnogu be se zamarate so ckembari, posle tolku zakani na forum si pominale kako na ekskurzija hhhhhh, imalo 10tina orangutanci, uste gi bolele racete od sredni prsti pokazuvanje. hehehehe
Neka izvinat Ckembari so pisam, znam deka mi se lutat ama ne mozam da ve podnesam ko ke citam, a i ne pisam vo nivno ime, ova se moi mislenja.
 
Член од
23 мај 2023
Мислења
60
Поени од реакции
82
Со баражите прошлиот викенд и денес заврши фудбалската навивачка сезона па така можеме сите да кажеме збор два за сите кои беа активни оваа сезона ..

1. Комити од почеток до крај секаде со ФК Вардар , бројка одлична за втора лига плус играње во Сабота .
Кулминација беше баражот во Кавадарци и рекордна бројка во Македонија за едно такво гостување , 13-14 автобуси и 100 + коли сликите кажаа полна трибина 3,000 луѓе од Скопје ..Прегледај го приврзокот 380106

За издвојување е дуелот во Охрид со Воска каде и покрај забраната отидовме 150 луѓе со коли и навиваме надвор од стадионот..
Колку се големи Комити кажува ова , одиш 200 км на забрана за стадион 150 луѓе а другите групи дома се мачат да соберат волку луѓе , за гости не праам муабет ..
Прегледај го приврзокот 380103Прегледај го приврзокот 380104Прегледај го приврзокот 380105

Од другите групи

Чкембари добри беа дома на фудбал против Вардар и рскометот гостувањето исто против Вардар , а еве денес против Мзт иако правеа голема најава за финалево , плус недела неработен ден доаѓаат 40-50 души што значи само против Вардар се палат , другите утакмици исто по 50-100 души на трибина

Лозари се гледа пад во бројка оваа сезона , и они 50-100 на трибина од тоа што гледав слики ...

Рибари добри и оваа сезона , се појавуваа скоро секаде дома гости , гостувањето во Струга со бродовите супер идеја и одлично одработено ..

Фаланга исто добра сезона , дома гости секаде одат , по бројка се послаби од Лозари и Рибари , чудно Штип како град неможе да привлечат повеќе луѓе на трибина , тие 20-30 луѓе редовни одат само ..

Војводи оваа сезона добри бројки извадија дома и гости , со денешниот бараж и останувањето на Тетекс веројатно ке останат на истиот пат ..

Паткари добри ама како што гледам само дома навиваат , на гостувања не одат незнам од кои причини ..

FA и CPB , во CPB гледам мало зголемување на бројка колку толку мрднаа од мртва точка , ке видиме дали ке успеат следна сезона да се кренат повеќе или ке останат до тука ..
Лозари,90 посто групата во странство.
 
Член од
11 мај 2021
Мислења
138
Поени од реакции
256
Очекуваме да гостуваат секаде , да го скршат мразот .
Групата е многу активна (најактивна би рекол од 3 лига), за гостување дојдоа во маџари со 30 луѓе нели? (можеби грешам)
 
Член од
16 април 2023
Мислења
24
Поени од реакции
53
Лозари,90 посто групата во странство.
Колку што разбрав и јас за тоа а и имам добри другари од Лозари кој што комуницирам почесто факт е дека многу прави луѓе од Лозари се во странство за тоа и имат пад околу групата
 
Член од
23 мај 2023
Мислења
60
Поени од реакции
82
Колку што разбрав и јас за тоа а и имам добри другари од Лозари кој што комуницирам почесто факт е дека многу прави луѓе од Лозари се во странство
90 посто брат сите затоа се тие падови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom