НБА сезона 2021/22

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    75

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.776
Ај у реду, тоа со Леброн е заебавање ама ова следново иде скроз накај курчење:




И целиот настап му изгледа некако премногу вештачки скриптиран (иако овде Дреј кажа добар виц на крај):



Сѐ на сѐ не е лош ама сепак мислам дека подобро му е да батали стендап и да си го гледа баскетот. :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
... значи извадено од контекст.
На барем 5 места го видив клипот, никаде ја немаше целата реченица.
Исто и јас па ми се појави ова некаде и сфатив дека не е тотален курч пошо ако беше тогаш ќе бев ептен изненаден, Стеф пецка и провоцира после 4тава титула ама не до толку.



Е ова е прописно горење, имаше нешто зборено Вилијамс пред некој ден за финалето.


И за крај зошто го почитувам толку Клеј Томпсон, пекол помина последниве 2.5 години и се врати со прстен, ретко кој може да има таков камбек, наредна сезона очекувам да гори.

 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.458
Ако Милвоки се здрави наредната сезона Бостон не иде у финале, а за другите екипи да почекаме да видиме што ќе се случува во вториот дел од сезоната.
А Кари има 4 прстени, исто колку и еден дечко од Акрон што вика дека бил најјак играч на сите времиња :) Кога може тој да се курчи цело време, зошто да не се курчи Кари од време на време ;)
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.633
Поени од реакции
3.648

Бостон понудиле Браун, Дерик Вајт и пик за КД, овие одбиле. Нетс ги барале Браун, Смарт и повеќе пикови.

Твитот на Браун после новоста:


И двете екипи ми са малце нејасни. Прво Бостон не ми е јасно зашо би си го растурал тај млад состав, кои сами си го изградиа со пикови(добро да, Вајт не е нивен пик) за КД кој е 34 години и има 2-3 максимум добри години у него. Многу повеќе ќе добијат од Браун на долгорочност. Дечкото ги носеше у финалето кога Тејтум потфрлаше и е суперстар калибар играч. Сега ја изгубија довербата од негова страна и нема да ме чуде ако он си побара трејд у наредните денови-недели.
Од друга страна Нетс незнам шо очекуват екипите да дадат за КД, цела прва постава и наредните 15 пика? Ова е најдобра понуда која ја имат до сега, ама они го барат 2от и 3от најдобар играч на екипата и плус неколку пикови прва рунда. Превише се алчни и најверојатно ако вака продужат нема ништо да се десе и ќе си остане истата екипа.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.312
Поени од реакции
29.776
КД е вонсериски играч ама е во залез од кариера и е само една сезона после кинење ахилова тетива. Дап, понудава од Бостон реално е одлична. Нетс не знам што очекуваат да направат со онаков распар состав со Симонс кој е неигрив во завршници, титула не зимаат од исток не искачаат освен некое чудо ако не се деси.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Кеј Ди кога требаше у 2016 да дое, не дојде, сеа за кур им е. ич нека не доаѓа, ебате кретенот од секој што ќе изгуби кај нив сака да иде.. па уште и Браун ќе го давале, Стивенс колку и добри нешта да направи до сега ако ова го направи и го даде Браун за Кеј Ди, одма отказ уште утре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom