Музички групи - Скопје

Член од
14 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
4
Здраво дечки, профилов го направив специјално за оваа намена, да најдам личности кои имаат слични или исти барања,интереси и мислења.Имам 23 години и свирам хармоника целиот мој живот,по свирки,веридби итн.
Заради тоа што и покрај завршениот факс(безбедност), се гледам себеси да се занимавам со музика како моја работа во животот, сакам да видам, дали некој е заинтересиран за формирање на музичка група (4-5 души се доволни) за најразлични свирки по кафани,веридби па дури и свадби.Можам да се наречам дека свирам попрофесионално и доколку некој случајно ЗНАЕ други кои што би барале хармоникаш или пак доколку е спремен да почне да вежбаме како група(басист,сајзер,кларинет итн),слободно нека ме контактира.
 
На врв Bottom