Монтепаски Сиена

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Еве ви тема за оние на кои им се милeници Mонтепаски Сиена и Владо Илиевски.
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
:pos2::pos2::pos2::pos2: timce zakon :pos::pos::pos:A i plus tava jas znam oti Vlado ne e veke vo Montepaski ili gresam?? :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
:pos2::pos2::pos2::pos2: timce zakon :pos::pos::pos:A i plus tava jas znam oti Vlado ne e veke vo Montepaski ili gresam?? :)
Не се знае,но по се изгледа ќе остане во Мотепаски...Зима многу,многу пари...Но тој сака да добива повеќе минутажа Пиниџани беше критикуван дека многу малку го става Влатко во игра....Сега тој е во Словенија,бидејќи таму живее...Кога ќе овде,ќе пробам да дознаам нешто повеќе и ќе ви пишам...:helou:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Абе тимче доста со вакви теми .. :tapp::tapp:
Ај сеа јас да земам да отворам фан клуб (секоја екипа што постое) има ли логика ке видиш ако ги фалат тие за тие ке отвораш или слично ...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
За ваша информација Монтепаски го купи според мене најдобриот офанзивец во Европа Домеркант и праве конкурентен тим за идната сезона.:salut:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Браво за Сиена ... :pos2::pos2::pos2:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
слушам Илиевски ќе со идил од Сиена ќе одил у Болоња колко е точно незнам
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
слушам Илиевски ќе со идил од Сиена ќе одил у Болоња колко е точно незнам
Само шпекулациии тимче и ја тоа го читав во весник го имаше ...
Искрено само шпекулираат ... :helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Само шпекулациии тимче и ја тоа го читав во весник го имаше ...
Искрено само шпекулираат ... :helou:
изгледа.. а шпекулира се дека можно е да оде у Аир Авелино дека шо е нашио тренер там Заре Марковски.... ама има уше една година од договоросо Сиена
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Само шпекулациии тимче и ја тоа го читав во весник го имаше ...
Искрено само шпекулираат ... :helou:
изгледа.. а шпекулира се дека можно е да оде у Аир Авелино дека шо е нашио тренер там Заре Марковски.... ама има уше една година од договоросо Сиена
Абе богами покрај плејови од типот на Хенри Домеркант Гевин Мекинтаер,и Маркус Финли тешко Владо дека ќе игра а дали и воопшто ќе остане во Монтепаски како што кажавте претходно најверојатно Виртус Болоња или Ар Авелино е следната дестинација ја би му препорачал Авелино затоа што играат евролига башка и Заре наш е тренер и ќе добива поголема доверба.:toe::salut:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Абе богами покрај плејови од типот на Хенри Домеркант Гевин Мекинтаер,и Маркус Финли тешко Владо дека ќе игра а дали и воопшто ќе остане во Монтепаски како што кажавте претходно најверојатно Виртус Болоња или Ар Авелино е следната дестинација ја би му препорачал Авелино затоа што играат евролига башка и Заре наш е тренер и ќе добива поголема доверба.:toe::salut:
Терел Мекинтер..ама договор има со Сиена ке морат Болоња и Аир Авелино да дадат повеќе пари за да го раскинат договоро... иначе у Сиена моо ного убаво мош не игра ного ама има поверение у Симоне Пианиџани там барем има надежи за освојуване на нешто а у Болоња и у Авелинно со ке освојува
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
да,Илиевски игра последнава година у Олимпија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom