Модни совети/предлози/сугестии/прашања (Каде може да најдам?)

Член од
8 мај 2013
Мислења
11.221
Поени од реакции
35.824
Малце ми е чудно оригинал Адидас тренерки да чинат 800 денари, особено што не се од официјална Адидас продавница, ама сега да не грешам душа, не можам да обвинувам никого.
Не не се тренерки.. туку се шорцеви за бањање..:)

Отидов таму зашто дуќанчето му работи веќе 12 години и се адидас роба продава, по препорака што ми кажа татко ми дека го знае и знаел што роба продава.

Е сеа материјалот е топ ми се виде квалитетен...кројката исто се гледа квалитетна направена. Само мене амблемот ме буни дека во бело правоаголниче е такво... тоа не можев да најдам до сеа...

Иначе комплет тренерки по 4 илјадарки му се.

Тешка дилема... не оти ми е за марка туку чисто ме интересира дали се или не:)
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
Дечки, ај нид јор хелп :) 378476_228805917188271_114982095237321_569775_746581768_n_large.jpg
Сакам цуцкиве да ги имам :love: . Да не сте виделе нешто слично вакво во Скопје?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Дечки, ај нид јор хелп :)
Сакам цуцкиве да ги имам :love: . Да не сте виделе нешто слично вакво во Скопје?
Oвие беа во мода 2 години уназад... Али, имаш на влез на гтц од кај холидеј ин страната одма по скалите десно. 1500 денари.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324


Каде можам да најдам нешто вакво?
Може и копија да е само да се има сличен изглед :)
 
Член од
21 јуни 2013
Мислења
158
Поени од реакции
110
Вакви слични сандалки и балетанки имате видено низ Скопје? :) 74726_301599236584821_2003916601_n.jpg af60059d28e31d26f56eb53ca0f3c831.jpg baletanki.jpg f9b7b8d83b12e36438cf8301ab9ccc44.jpg images.jpg tumblr_llrf0r6Q8C1qkxomqo1_500_large.jpg
 
Член од
29 јуни 2013
Мислења
36
Поени од реакции
18
Знаете каде можам да најдам Michael Kors rose gold часовник?

 
Член од
10 септември 2009
Мислења
156
Поени од реакции
48



дечки, незнаев каде да прашам, ај ако може некој од вас да ми каже како да се офарбам вака?
значи сакам бар неколку прамени црвени онака светла џиш нијанса хаха како треба да направам, прво да ја изгорам косава со хидроген обичен па после колор шампон или фарба?

само со фарба, немаше НИКАКОВ резултат, а мојава е темно костенлива...

ах, ај ве молам некоја сугестија...
 
Член од
16 април 2013
Мислења
65
Поени од реакции
8
Здраво,сакам мала помош, предлог за да се облечам за на свадба кај близок. Коа е подобра варијанта костум (свечено одело) или некоја калсика пантолони , кошула , вратоврска (лептир машна) и чевли, мислам дека е подобро ова кое можам да го користам и за излегување, доколку земам костум многу ретко ќе го користам т.е само за на некоја свадба, а и не сум пробал до сега такво нешто па не знам како ќе ми стои :D . Обично преферирам црна боја, е сега кошулава не знам каква да ја земам , http://st.gdefon.com/wallpapers_original/wallpapers/432695_(www.GdeFon.com).jpg , вака нешто , или пак бела , црна, ајде предлози ве молам , дали вратоврска или лептир (кое подобро стои, и во каква боја), чевли , пантолони и и т.н ???
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118



дечки, незнаев каде да прашам, ај ако може некој од вас да ми каже како да се офарбам вака?
значи сакам бар неколку прамени црвени онака светла џиш нијанса хаха како треба да направам, прво да ја изгорам косава со хидроген обичен па после колор шампон или фарба?

само со фарба, немаше НИКАКОВ резултат, а мојава е темно костенлива...

ах, ај ве молам некоја сугестија...
Мора да ја осветлиш косата па таква боја да излезе, на костенлива без предходно бланширање излегува типично циганска боја :D
 
Член од
7 април 2013
Мислења
226
Поени од реакции
176
Здраво може некој да ми помогне,
имам нарачано саат преку оваа страна https://www.facebook.com/ProdazbaNaEvtinNakitIObleka
има некој искуство и нарачувано со оваа страна дали е вистинска бидејќи веќе месец ипол помина од коа ми рекоа дека е нарачан ама нема ништо само ми викаат дека ке стигне ама нема знаци од такво нешто ?? :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Некој ако може да ми најде некоја слика предлог за венчавка, тегет/темно плаво сако (slim fit) со светла кошула и тегет лептир машна, не знам што боја панталони би одело со тоа, ако има некоја комбинација на интернет јас не можам да најдам по сајтовите на брендовите така склопено. Или па некој друг предлог со лептир машна за венчавка ако има (секако не за момче) туку како гостин :)
 

KD35

Апаш
Член од
12 април 2013
Мислења
44
Поени од реакции
22
Некој ако може да ми најде некоја слика предлог за венчавка, тегет/темно плаво сако (slim fit) со светла кошула и тегет лептир машна, не знам што боја панталони би одело со тоа, ако има некоја комбинација на интернет јас не можам да најдам по сајтовите на брендовите така склопено. Или па некој друг предлог со лептир машна за венчавка ако има (секако не за момче) туку како гостин :)

Тегет сако, светло сина кошула, тегет лептир машна, кремови панталони, кафен ремен и кафени чевли и си тип топ среден... нешто најблиску до тоа што можев да најдам е оваа слика...

 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Кај можам да најдам вакво сако/одело ли што е во Скопје некаде, или некој ако има забележано ваков стил. :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom