Моден додаток: „Ракавици“ - Од каде можам да ги набавам?

AnGeL.BoY

г-дин Дијамант Сваровски
Член од
7 септември 2010
Мислења
55
Поени од реакции
14
Здраво на сите! :) Не знам кој колку следи и колку е заинтересиран за модата, меѓутоа ракавиците стануваат вистински хит и полн погодок на секој модерен човек! :icon_lol:
Е сега, сакам да ве прашам каде можам да ги најдам овие ракавици
... досега ги имам сретнато само на еБај, кај нас не... Затоа ќе ве замолам тие што знаат да ми кажат каде можам да ги најдам истите отии премногу ми се убај и отприлика доколку ги има кај нас колкава им е цената!

Благодарам :)


Еве и линк: https://www.google.com/search?q=five-finger+real+leather+half+gloves&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=d159UbCVOMHGtQazs4CYBA&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1024&bih=677#imgrc=vLAsBtf1wOaGpM:;zzzWuVpfpgnk0M;http%3A%2F%2Fusih.merchantrunglobal.com%2FImageHosting%2FViewImage.aspx%3FGlobalID%3D1004%26MerchantID%3D15115%26ImageID%3D63%26DisplaySize%3D400%26ListingID%3D5121;http%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fitm%2FNew-Black-five-finger-real-leather-half-gloves-%2F190555394964;400;400
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Што ќе ти се такви ракавици, многу се гејски
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Срци, овие се веќе видени....поодамна се носеа;) клише ке биде ако ги облечеш сега.

А, и не, ги нема кај нас.
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Пеер ти бараш педерски нараквици....зошто не отидеш на Фемина форумот,прашај таму по девојчињата.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ај види му го никот и аватарот па размисли малце :)
А потписот му е страва :pos: ко патетичнине статуси на фејбук.

Иначе убаво ти рекоа погоре оди барај на фемина мемина вакви глупости пошто освен (заслужен) ремет овдека ракавици нема да најдеш. Ваква ствар на нормално машко сигурно нема да му паднат на памет освен во зимо кога е надвор минус температурата па зимски ракавици да земе.
 
Член од
24 март 2013
Мислења
64
Поени од реакции
61
- Значи дечкото има мака си бара ракавици и ќеф му е ете да носи такви. Било тоа сега дали е модерно или не. Прашува дали и по која цена ги има, ако знаете во ред, но не мора од мрафка да направите слон. Но вие како и секогаш по секој случај мора да испаднете паметни и да пљукате по некого, во овој случај него... Тоа не е во ред и не е човечки. Мислам дека сум во право!
Е сега за ракавиците не знам, би требало да ги има по градоф и трговските центри СИГУРНО!.:)
Барај... Пред некој месец сум видела црвени, ама забораив каде и во кој бутик :) Да не те лажам...Заедно идеа со едно такво кожно јакниче. Топски!;)
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Зошто не си легнав порано, зошто? Мислам април месец е а надвор е 30+ степени а овој прашува за ракавици, и тоа не какви било туку кожени, да не планира да ја багри кожата преку лето? Ова лето како што тргнало ќе гориме од високите температури, мој совет: затвори се во црна кеса од тие за ѓубре и седи на сонцето и ке видиш како тоа би влијаело на твојата кожа. Што се ќе направите за мода, што? Слушнав летото најмодерно ќе било да даруваш бубрег, ајде биди прв и најмодерен и дарувај. цк цк цк НУКЛЕАРКА БЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom