Ми треба совет за депилација

Член од
26 јуни 2009
Мислења
29
Поени од реакции
5
Може ли некој да ми каже како и со што се депилира на интимните делови и под мишка.Некој што пробал нека каже дали има ефект и колку време немаш влакна.Работата е итна ЛЕТОЕЕЕ...

Дечки кажувајте па и вие девојки!!!
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Под мишка не би ти препорачала да се депилираш зашто може да ти се повредат потните жлезди па да си имаш проблеми цел живот.
На интимните делови- ќе си појдеш на депилација во некое студио и ќе те средат.
Најубаво е со топол восок зашто така се вадат влакната од корен, а со ладниот само се кинат и ти доаѓа нешто слично ко бричење.
Влакната на интимните делови растат поспоро, ама 7-10 дена нема да имаш сигурно.
Ако случајно се средуваш сома со топол восок- никако немој на местото да ставиш лосион или млеко за тели(или било што мрсно).
Бела, бебешка пудра се става отако ќе се измиеш убаво.
Гуд лак.:)
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Под пазуви никако депилирање.Може да си имаш проблеми цел живот зошто пазувите се многу осетлив дел.
За интимните делови-козметичко студио и топол восок.Обично во козметичко студио по депилацијата самата козметичарка става беби пудра или анибактеричен гел за да настане некоја инфекција и слично.
А за растењето кај секого е различно кај некого побрзо растат, а кај некој поспоро но под 10 днеа не би требало да се појават.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Најубаво е со топол восок зашто така се вадат влакната од корен, а со ладниот само се кинат и ти доаѓа нешто слично ко бричење.
Их, колку не:) Ефектот е ист, разликата е што топлиот можеш секаде да го повториш до пет пати, а ладниот на меките делови (препони) - само до два... Генерално, зависи од цврстината на влакното. Јас претпочитам ладен и тврдам дека влакната се вадат од корен и со него :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Их, колку не:) Ефектот е ист, разликата е што топлиот можеш секаде да го повториш до пет пати, а ладниот на меките делови (препони) - само до два... Генерално, зависи од цврстината на влакното. Јас претпочитам ладен и тврдам дека влакната се вадат од корен и со него :)
Може:)
Нас у школо друкше не учеа:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Јас се бричам по пазуви, а кај верното ми другарче се штуцнувам со ножички (ваљда малку треба да има ебемга, башка ме чеша дур не потпораснат).

Но, никако депилација под пазуви (покрај педерлакувањето, може да имаш проблеми со потните жлезди), само брич или машинка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom