Меѓународна пратка

Kiril Bogatinov

Кико
Член од
18 декември 2020
Мислења
32
Поени од реакции
27
Ми треба помош малку околу праќање меѓународен пакет…Девојка ми има роденден за неколку дена но таа е моментално во Франција па би сакал таму да го испратам подарокот…Кој е најсигурен начин подарокот да стигне до неа без никакви проблеми (се работи за накит) ?

Благодарам
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
137
Поени од реакции
105
И јас мислам DHL, малку повеќе кошта.
 

Kiril Bogatinov

Кико
Член од
18 декември 2020
Мислења
32
Поени од реакции
27
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.630
Поени од реакции
2.142
DHL, UPS, Fedex, ТНТ пробај но горе доле сите се некаде со иста цена за услугата. Обиди се со Шенкер, Кине Нагел, Гебрудер Вајс иако овие компании не се баш за приватни пратки но меѓутоа може мислам да ти излезат во пресрет.
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
128
Поени од реакции
129
Пробај со ЕМС од поштана наша. Мене ми стигна пакет од Унгарија за 3 дена и мислам дека не кошташе многу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom