Метафизика

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
273
Поени од реакции
469
Mi izleze Matrix free na prime :) , e sega kw komunicirame so edna licnost sto pred tocno 20 godini prv pat , oseti vozdignuvanje preku inhalacija , street name se napusi ko konj , oseti blagodetot na zenskoto telo , i go gledase Matrix prv pat , se u edna ebana magicna godina :cuc: .

Ve molam da diskutirame za ovie cetiri minuti, mislam deka se uklapat u temava ko , maski i zenski polov organ :).
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
772
Поени од реакции
1.372
Mi izleze Matrix free na prime :) , e sega kw komunicirame so edna licnost sto pred tocno 20 godini prv pat , oseti vozdignuvanje preku inhalacija , street name se napusi ko konj , oseti blagodetot na zenskoto telo , i go gledase Matrix prv pat , se u edna ebana magicna godina :cuc: .

Ve molam da diskutirame za ovie cetiri minuti, mislam deka se uklapat u temava ko , maski i zenski polov organ :).
Откако пред 20 год. го изгледав прв пат, излегов надвор целиот со раздрмани неурони, помина црна мачка и си реков... ова не е мачка!

Задира во слободна воља....

И можеби во природата на реалноста?

Би сакал да прочитам и @Ron Burgundy што мисли....
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
772
Поени од реакции
1.372
Nekoja dryga matrica e ovaa :), plus i batevo znae deka vlegol vo nesto so nema izlez, kakov agent smith , kakva AI , vidi kako go drzi cvrsto ?
Штета што @Ron Burgundy не сака да ги сподели својте длабоки увиди во интригантниот повеќедимензионален механизам на функционирање на универзумот, во мојата постојана збунетост утеха имам во единственото нешто шо со сигурност го знам - дека тој знае.

Можеби Нео егзистира во повеќе матрици во исто време... како постојана повеќекратна реинкарнација, но сигурен не можам да бидам се додека Рон не потврди.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
273
Поени од реакции
469
Штета што @Ron Burgundy не сака да ги сподели својте длабоки увиди во интригантниот повеќедимензионален механизам на функционирање на универзумот, во мојата постојана збунетост утеха имам во единственото нешто шо со сигурност го знам - дека тој знае.

Можеби Нео егзистира во повеќе матрици во исто време... како постојана повеќекратна реинкарнација, но сигурен не можам да бидам се додека Рон не потврди.
Mislam na ignore sme :(
Baj d vej
Happy new year , happy shiny people :)
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
772
Поени од реакции
1.372
Mislam na ignore sme :(
Baj d vej
Happy new year , happy shiny people :)
Хепи ту ју ту!

Туку, не знам дали е игнор или мудро молчи, го имам приметено дека ретко зборува за дубоки теми намерно, а дефокусира со доста профаност како некој инверс сајколоџи, а на вакви теми е тивкото огледало.... до одговорите сам доаѓаш контемплајќи се себе во неговиот молк.
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
125
Поени од реакции
135
Интересно. Не е ништо ново.
Едно време таа иницијација ја споредував со војска, и сеуште мислам дека би имало позитивен ефект од редовен рок или некој сличен вид служба.
Можеби зависи од идеологијата.
Комунист вс капиталист. Игра улога тука кауза, чувството дека си дел од нешто поголемо од тебе.
Можеби затоа премногу луѓе се поделени партиски и духовно.
 

Solaire of Astora

A Hoonter must hoont
Член од
30 јули 2014
Мислења
3.869
Поени од реакции
10.651
Едно прашање, дали квантната механика како релативно нова научна дисциплина е всушност задирање по малку во метафизиката? :)
Автоматски споено мислење:

Ти ронце ко по обичај пак ништо не поврза... али добро, се навикнавме веќе.

Туку да бидам реален... нешто ваква е ситуацијата....


Само црн... и со мобилен.
Глеј мајката, во миг сфатив зошто жените се палат на примитивци.
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2020
Мислења
772
Поени од реакции
1.372
Едно прашање, дали квантната механика како релативно нова научна дисциплина е всушност задирање по малку во метафизиката? :)
Автоматски споено мислење:


Глеј мајката, во миг сфатив зошто жените се палат на примитивци.
Велат никогаш не е касно, но пожелно е што порано.
Се надевам кај тебе е на време.

Туку квантното... веројатно да.
 
На врв Bottom