Метафизика

Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Само со последното не се согласувам баш во целост. Неможеш од филм да осетиш каков вкус има пицата.
Теретаната е нешто екстра за сублимација, негативната страна е што се гледаш во огледало иако првобитната намера не ти била естетика.
Автоматски споено мислење:


Можеби сум грешка но осеќам сарказам и како одреден инфо да стигнал и до тука.
Теретаната е ОК но кажаното ми е метафора за фокусирање во не толку битно - мускулите, па гледам напумпани али без погледот... кој е верувај многу побитен. Кој ги има и двете супер!

Кевин Спејси е основата, те стартува да излезеш надвор знајќи што е пицата, директното искувство после збогатува впечаток. Но целта е фацата, да знаеш што да очекуваш. Се разбира има многу фаци, збогатуваш репертоар но на крај на ден слични се.

Не знам на што инсинуираш со последново, во ова баш немам сарказам, инфо немам за тебе.... ти ја раскажав мојата моментална животна философија, не ја довршив само.
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
454
Поени од реакции
633
Теретаната е ОК но кажаното ми е метафора за фокусирање во не толку битно - мускулите, па гледам напумпани али без погледот... кој е верувај многу побитен. Кој ги има и двете супер!

Кевин Спејси е основата, те стартува да излезеш надвор знајќи што е пицата, директното искувство после збогатува впечаток. Но целта е фацата, да знаеш што да очекуваш. Се разбира има многу фаци, збогатуваш репертоар но на крај на ден слични се.

Не знам на што инсинуираш со последново, во ова баш немам сарказам, инфо немам за тебе.... ти ја раскажав мојата моментална животна философија, не ја довршив само.
Слична филозофија практикувам и јас, можеби самото тоа што се пронаоѓам многу во муабетот се до густи веѓи, физичка конструкција и поглед ме натера да се осетам така.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.775
Слична ситуација. Отвара очи. Гледаш преку фејк лицата. Голем идеалист плус време и трагедија = песимист и реалист. Време плус трагедија = сатиричен, саркастичен хумор.
Размислуваш по критички и филозофски. Сфаќаш дека се е обратно.Тие што глумат големи филантропи и алтруисти се обично најрасипаните луѓе и обратно.
Автоматски споено мислење:


Денес од станд уп ке ја чуеш реалноста и вистината затоа и таа cancel култура.
Uff , ne odi stend up .. ne sto tie kursumi bratuced :), od tinejdzer toa mi e slaba tocka, site gledaa rom com, jas go gledav Williams vo Brooklyn theatre kako na kraj imprvizira kako go drzi tato za race i im vika , FUCK'EM
Автоматски споено мислење:

Слична филозофија практикувам и јас, можеби самото тоа што се пронаоѓам многу во муабетот се до густи веѓи, физичка конструкција и поглед ме натера да се осетам така.
Profaundli od toa sto sum cital od drugi postovi e golem ljubitel na kako prirodata vrsi ekspresionizam niz nejnoto bitie , peprugite so kamuflazite , zabcinjata najotrovni so zar crvrnata boja , ...... Od tamy e negoviot stav za muskulite , endorfinot i adrenalinot ako ne se lazam na golemo i testosteronot mavaat vo muskulite koga mozokot insinuira life tetening sityacija , i nie se duvame kako pauni , a se duvaat muskulite , a debelata vega e veciti agytant na ideja za temen covek , odnosno nekij so kojne sakas da se zakacas , zatoa king kobrata gi ina vegite na vrvot na glavata . Profaundli koregiraj me ako sum greska.
 
Последно уредено:
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Uff , ne odi stend up .. ne sto tie kursumi bratuced :), od tinejdzer toa mi e slaba tocka, site gledaa rom com, jas go gledav Williams vo Brooklyn theatre kako na kraj imprvizira kako go drzi tato za race i im vika , FUCK'EM
Автоматски споено мислење:


Profaundli od toa sto sum cital od drugi postovi e golem ljubitel na kako prirodata vrsi ekspresionizam niz nejnoto bitie , peprugite so kamuflazite , zabcinjata najotrovni so zar crvrnata boja , ...... Od tamy e negoviot stav za muskulite , endorfinot i adrenalinot ako ne se lazam na golemo i testosteronot mavaat vo muskulite koga mozokot insinuira life tetening sityacija , i nie se duvame kako pauni , a se duvaat muskulite , a debelata vega e veciti agytant na ideja za temen covek , odnosno nekij so kojne sakas da se zakacas , zatoa king kobrata gi ina vegite na vrvot na glavata . Profaundli koregiraj me ako sum greska.
Да не се разбереме погрешно, не викам да не се вежба, но денес за опстанок не е неопходно, побитно е гајтан веѓа солидно намуртена. Ако ти е за здравје - пешачи! Е сега за женски фаќање лепо тело ово оно....Плус сноубол начна дека док вежбаш ќе почнеш многу у огледало да се гледаш, шансите да ти се манифестира нарцизоидноста стануваат релни. Ја мојто мааалку пуштено пивско стомаче само го увлекувам у опасна ситуација.

Ова ми е се експериментално проверено у комшилук, да се тепам не знам а сите се тргаат на страна од мене... мојта гајтан црна намутрена веѓа има пацифизирано многу потенцијално физички ситуации. Точно е дека буди некој рефлекс самата гајтан црна веѓа, ко кокошките запишан страв од орелот... така ја делувам, дека изгледа имам нешто неандерталско у ДНК, слично и изгледам.

И пардоксално и женска ќе фатиш така, нема ништо попотентно од самодоверба!

И да, природата, ја набљудуваш и ја користиш, пример природата на човек е да се плаши, те играат на тоа, ти го свртуваш проти нив... и мислат оти си бетмен.

А додека они се мислат, ја со вас си праам муабет за метафизика.

Така да нема шо да те корегирам Б. :)
 
Последно уредено:
Член од
2 ноември 2020
Мислења
454
Поени од реакции
633
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
што сака @ПрофаундлиСтупид да буде кад порасте, запази веѓата



Кога не му успеа првото пошто го мрзи теретана да оди и не е толку убав сака да постане ова

Ти ронце ко по обичај пак ништо не поврза... али добро, се навикнавме веќе.

Туку да бидам реален... нешто ваква е ситуацијата....


Само црн... и со мобилен.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.657
Поени од реакции
38.839
Ти ронце ко по обичај пак ништо не поврза... али добро, се навикнавме веќе.

Туку да бидам реален... нешто ваква е ситуацијата....


Само црн... и со мобилен.
зоки тачно е дека поп културата те има обликувано у филозофски трол?
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
зоки тачно е дека поп културата те има обликувано у филозофски трол?
За да ти одговорма мора да почнам од почетокот.

Далечната 1996 година, едено убаво мајско утро, ме разбуди еден прекрасен гулаб тропајќи на прозорецот од собата.
Станав, му отворив, беше неверојатно питом, ми пријде без страв, ме погледна во очи и трзна со главчето покажувајќи кон неговото десно ноџе.
Приметив дека има врзано мало ливче, нежно го земав, среќен дека ми врати на пораката. Срцето почна јако да чука, го одвиткав и... да скратам ... фаст форврд презент тајм, те сетнав тебе ронче, ја трол не знаев што е пред тебе, и за тоа сум ти неизмерно благодарен.

Дури имам и песничка напишано, еве да ја споделам.

Ронче

Метафизика чита...
Слатко ко гумено бомбонче,
Тегаво но вкусно...
Тоа е нашето Ронче.




 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
454
Поени од реакции
633
Ти ронце ко по обичај пак ништо не поврза... али добро, се навикнавме веќе.

Туку да бидам реален... нешто ваква е ситуацијата....


Само црн... и со мобилен.
Песимист на палео диета?
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Песимист на палео диета?
За комшиите ДА, инаку лакто ово оптимист, се смеам си рипкам ....кога никој не ме гледа.

Инаку фала ти, денес нешто досаден ден, фин чејн оф тот, ме инспирира да ископирам у ворд шо се напишав овде и да продолжам во расказ.... Како Могли преживеа во шумата.
 
Член од
2 ноември 2020
Мислења
454
Поени од реакции
633
Па како што гледам тие се скалите,дали нагоре,дали надоле.
Можда и не беше тука место за
дискусија.
Ама еве сме :)

Не,тешка работа,
баш се појача и тоа беше уште
пострашно за мене
Мое размислување небитно дали се согласувате е дека егото е битен дел од тоа тројство(его, ид, суперего). Здраво его е едно а ова појачано е друго. Зацврстувањето доаѓа од стравот. Стравот предизвикува вештачка инфлација на егото, иако во реалноста егото ти е скршено ти си 2 две третини од едно цело. Влегуваш во еден круг на самосаботажа во кој загинале подобри и поинтелигентни од нас...
Автоматски споено мислење:

За комшиите ДА, инаку лакто ово оптимист, се смеам си рипкам ....кога никој не ме гледа.

Инаку фала ти, денес нешто досаден ден, фин чејн оф тот, ме инспирира да ископирам у ворд шо се напишав овде и да продолжам во расказ.... Како Могли преживеа во шумата.
Дај да прочитаме и ние. Да прочепкаме во подсвеста на профаундли.
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.775
што сака @ПрофаундлиСтупид да буде кад порасте, запази веѓата



Кога не му успеа првото пошто го мрзи теретана да оди и не е толку убав сака да постане ова

Zapazi kostum crn vo struk linija mava na spoena gajtan vega , vo fight mode :), plus samodoverbata = mok= sposobnost za razmnozuvanje = atraktivnost . E sega ovaa formula privrlkuva i gej , toa e sajd efekat ,
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Zapazi kostum crn vo struk linija mava na spoena gajtan vega , vo fight mode :), plus samodoverbata = mok= sposobnost za razmnozuvanje = atraktivnost . E sega ovaa formula privrlkuva i gej , toa e sajd efekat ,
Знам .... кај и да пишам... рон ме следи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom