Масакр во Чаир

SpaceMan

Dead Like Me
Член од
8 декември 2005
Мислења
102
Поени од реакции
1
Три лица се убиени, а шест се повредени кога непознати лица околу полноќ завчеравечер отвориле оган од автоматско оружје врз Интернет-кафето 21 на улица Стојна Стефкова во непосредна близина на Трговскиот центар Чаирчанка во Скопје.....


.....Кој е мотивот за вооружената престрелка засега официјално полицијата не соопштува. Најверојатно се работи за крвна одмазда, но убиените и повредените се само колатерална штета на двете мафијашки банди.......

....."Ибиш Риметула беше единец на мајка", низ солзи ни раскажува едно момче. Тој вечерта се врати од матура и случајно намина во кафулето за да прати порака некому по Интернет. Но судбината си поигра со него. Се надевам дека неговата последна порака стигнала до лицето на коешто тој му ја испратил........


Неам коментар, навистина. :(

Rest in peace

извор: www.vest.com.mk
 
B

BushMan

Гостин
Како прво требало темата да ја отвораш во Блиц Вести.
А за случката која се случила стварно немам коментар, тие Албанците веќе што дивјаци станаа, што ѓубриња.
 

Homer MakeDonski

*Матриот
Член од
14 јуни 2005
Мислења
823
Поени од реакции
87
Бог да прости невино настраданите деца.

А како што известија дневните медији дека нивните убијци се кријат во Арачиново, МВР можеби,од таму ќе ги бара со мегународна потерница?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Kako prvo, sto majka barale u niedno vreme vo takvi zbiralista...se glea kolku se nevini....zasto ne se deshava takvo neshto po drugive naselbi???? Zatoa sto ziveat norlani lugje a ne zivotni!!!
I sto drugo ocekuvate od chair???? Kulturni manifestacii?? AHA da!!
Samite si se glupi koa idat po pametot na kosovarite...
Tamu zakon ne dopira use od 99ta koa ni dojdoa 350000 "izbeglici" koi navodno se "vratija vo Kosovo"
Epa sea koj vi e kriv albanchinja sakate sila? Osetete sila.....
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
KGB..zabeguvas...!
Ne e dobro koga mecka u komsii igra....se nadevam deka ima megu niv nekoj da gi polee so ladna voda, da im gi oladi usvitenite glavi na mnogute budaletinki i da go izmie gubreto nazad od kade doslo...koga ke pocnat deca bez veza da ginat stanuva gorclivo......
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
mislam deka e tragicno...ne bi sakala da zboruvam vo nekoi etnicki ili verski aspekti,ali definitivno decava so nisto ne zslzule taa da zavrsat!Me potrese sluckava,stvarno!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
concrete mene uopste ne bi mi smetalo plemeto dokolku ne mi se ponashaat vo Moja Tatkovina vaka :pishtoldz do pred 99 ne se ni zamarav so niv ne ni gi primetuvav, a sho sea koa oni sami se furaat u toj stil demek oazata na mirot se pretvori u geto......pravata sho gi baraa si gi dobija i eve iskochi rezultatot od seto toa ne mi se svigja mene uopste na kade ide seto toa :lud: ama sigurno od den na den se povekje sum :nerv: a mene sigurno bi mi bilo drago da gi vidam i niv normalni kako i sekoj covek ama dotogash :violent1: :cuc: :violent1: :cuc: :pop: :angry3: :angry1: :devil3: :kickbox: :shok: :nesvest: i taka nataka
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
децата играле кантер.. ги чекале у база :(

шала на страна, трагедија е ова..
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
TpH_Bo_OkO напиша:
concrete mene uopste ne bi mi smetalo plemeto dokolku ne mi se ponashaat vo Moja Tatkovina vaka :pishtoldz do pred 99 ne se ni zamarav so niv ne ni gi primetuvav, a sho sea koa oni sami se furaat u toj stil demek oazata na mirot se pretvori u geto......pravata sho gi baraa si gi dobija i eve iskochi rezultatot od seto toa ne mi se svigja mene uopste na kade ide seto toa :lud: ama sigurno od den na den se povekje sum :nerv: a mene sigurno bi mi bilo drago da gi vidam i niv normalni kako i sekoj covek ama dotogash :violent1: :cuc: :violent1: :cuc: :pop: :angry3: :angry1: :devil3: :kickbox: :shok: :nesvest: i taka nataka
друже многу си нервозен...... :)
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
То е акт на нецивилизирани луѓе, срамота. Живејме во 21 век или..?
 

Топка

Генерал
Член од
21 април 2006
Мислења
1.220
Поени од реакции
2
Цццц.. страшни работи!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Криминалците треба да се пронајдат и да се казнат. нема тука ништо етничко. каде и да се скријат, МВР треба ВЕДНАШ да реагира според овластувањата дадени според Уставот и законите. Нема етникум тука. Чист криминал.

Жално е да гинат деца, па какви сака нека се.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
за жал се нашле на погрешно место во погрешно време.

Rest in peace.:pop: :pop: :pop:
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Кога се спремни да бидат Сицилија мора да бидат спремни и на вакви ситуации...:nerv:
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
околу одредени коментари не сакам да зборам, ваши души...

мене нешто друго ми падна во око...две други работи...

Како самите Албанци сега вината ја бараат во МВР, не им ги заштитиле децата?

А кога оди полицијата да ги бара тие со оружје? Тогаш не си мислат да децата? Точно на ова ги опоменував албанците, тие во моја близина...

НИВНИТЕ деца се дрогираат...
НИВНИТЕ деца умираат од случајно истрелани куршуми
Нивните деца гинат во каубојски престрелки...

А да биди сето то уште по трагично, има луѓе од секаков Народ/Нација, кои тие „нивните” деца ги гледаат како свои, и немаше ниту повеќе, ниту помалце да ги боли и ако се викаа Аце и Гоце и Живко, и се свесни дека денес и некни беа албанци, пред тоа беше чупето во Прилеп на пиво фест, пред тоа беше ова или она...

И горчи... не да горчи, бетер од пелин е, ама слепци ко шо сте повеќето од вас, наместо од вакви работи да извлечите поука, вие уште поќе турате масло на оганот на омразата.

Па НЕМОЈТЕ да се чудите ако некој ден ВИЕ или ВАШИТЕ деца се тие „случајни минувачи” на кои СЛЕПЦИ ко некои меѓу ВАС им го прекинаа животот поради некакви банални причини...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom