Македонци се степаа со Африканци во Перт

Член од
28 март 2006
Мислења
17.615
Поени од реакции
11.983
Од Судан и Сомалија, ова највише објаснува зошто. кај нив добро утро си посакуваат 2 села со стапови и калаши
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.933
Поени од реакции
6.488
Македонци и Африканци? ... од која земја Африканци? зошто не кажале Европјани и Африканци ... :icon_lol:
континент Македонија vs. континент Африка - ова мора да е Миленко или Курир :pos:
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.112
Поени од реакции
1.346
Пишал еден дечко од Перт дека врска немаат сликиве... биле од друга тепачка, а и тепачкава сега што се случила била меѓу македонски роми (цигани) и некои рандом нигери
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
"Lupco Aleksandar Kostadinoski
KOGA IM KAZAVME deka BO MIKALEB bil Makedonec Afrikancite ne prifajkaja"
:pos::pos::pos:
И кај нас има вакви тепачки договорени преку фб. Ама се` се завршва на фб со карање мајки, сестри и ќерки :)
 

Zbo

Член од
12 јануари 2014
Мислења
107
Поени од реакции
277
сега дојдов? кој се степал? кого треба да тепам? кој е, кај е? ;)
 
F

FARANG

Гостин
Зошто вие не се интегрирате како што треба во Австралија, зошто се гетоизирате вака, зошто се тепате вака, нецивилизирани сте.
Не ви се криви албанците и таму.

Ne sme nie getoizirani nego crncugite vo pert. Vasata zaednica e getizirana vo melburn, potocno Dandenong, taman zaedno so srbite. Vas ve gazime vo Melburn, vo perth ve nema. :icon_mrgr: Inace i tuka ste isti gomna, imate fudbalski klub sponzoriran od cvekara, posto neli u toj biznis ima MNOGU pari....

Inace MIrrabooka e daleku od geto.... Prosecna cena na kuka (stara skapanica) e nekade $500 000, a prosecna zarabotka na lugeto sto ziveat vo naselbata e nad $1000 nedelno.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 март 2014
Мислења
283
Поени од реакции
73
Ne sme nie getoizirani nego crncugite vo pert. Vasata zaednica e getizirana vo melburn, potocno Dandenong, taman zaedno so srbite. Vas ve gazime vo Melburn, vo perth ve nema. :icon_mrgr: Inace i tuka ste isti gomna, imate fudbalski klub sponzoriran od cvekara, posto neli u toj biznis ima MNOGU pari....

Inace MIrrabooka e daleku od geto.... Prosecna cena na kuka (stara skapanica) e nekade $500 000, a prosecna zarabotka na lugeto sto ziveat vo naselbata e nad $1000 nedelno.
Odlicno bas mi e milo, tamu i da ostanete.[DOUBLEPOST=1402025085][/DOUBLEPOST]
Ние сме диви, затоа.
Но вие?
Vidi so ubo rekoj nasinecot tamu "Нашиот сонародник реагирал на навредите кон својата девојка и се случила кавга. Ова не е прва караница што се случува меѓу наши македонски момчиња и Африканци. И порано се случуваа, Африканците тука се многу агресивни и нашите реагираат - ни изјавија денеска нашите сонародници од македонската заедница Перт." Provocirale ovie afrikancive a makedoncinjata vo samo odbrana bile, za greota.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Сега грците ќе се побунат дека не се тепале со нивните сонародници африканци :D
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
10.851
Поени од реакции
35.338
Суданци, Сомалијци, Мароканци и Албанци се сметаат за подолу од животно во 90% од западна европа.

Турците, Србите и Босанците може да се каже дека за нив се господа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom