Македонци, приклучете се на форум-битката против Грците!

  • Креатор на темата Sagan
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Sagan

Гостин
http://www.macedoniaontheweb.com/forum/free-speech-macedonia-forum/5759-real-highlander-macedonia-history-split-thread-8.html#post57571

Македонци, да им покажеме со аргументи на овие субсахарци дека ептен ја згрешиле работата. Се закануваат оти ќе ме банираат, ама ич око не ми трепнува. Преплавете им го форумот со факти за нивниот фашизам и помогнете во ослабување на нивните закоравени позиции. Јас досега успеав да омекнам само еден... ајде ми треба вашата помош... на Македонија и треба вашата помош ...
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
nemojte da im odite na nivni forumi, kade se ogromno mnozinstvo i dobro organizirani vo copy-paste.

vcera go svativ nivniot nacin na rabota. toa se organizirani plateni grupi. i retko ponekoj budala ko Vasilije Gligorov(ic) ili Gligorijevic, da mu ebam toa ludakot :)

inace ludakot Malinovski / Vasilije postojano se grebi kaj grcite so prenesuvanje aktuelni informacii od kajgana i drugi makedonski elektronski mediumi...

ludak... jbg, ima i takvi :)

@ Vasilije: koj vic si ti :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Батали го тој „on the web“, таму не признаваат аргументи. И гомно да има грчко во Македонија, ќе го сликаат и ќе се перчат со него како аргумент. Батали.

На овој форум сум веќе година ипол. Сам наспроти десет, и ги јадам живи :) Додуше, ми се приклучија три-четворица Македонци, ама не се толку активни, освен Izzie, кој е и тука член.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
hehe, slucajno naidov na toj forum, barakji malku povekje info za Malinovski ("Gligorovic" :pos: )

ke se zaclenam posle mozebi :)

"Vasilije", dusho, trcaj malku da pusis grcki... i da im kazes i na toj forum deka doagjaat Makedonci, "ban them, ban them, ban them"

taka reagirase vcera koga procita tuka deka real povikuva nekoj koj saka da se zacleni na macedoniaonweb :)

inace, gi viknav "grcite" na kajgana, posto primetiv deka znaat "nashki"

pisav deka i moite bea tepani po Lerinsko , ako zboraja Makedonski, i eden vika deka ne e vistina, deka si smeel da zboras po "nashki"

da ima dva grama um, ke se prasa, ako to "slavskoto" e nashki... togas kako mozi da e toj Grk? :/

prodaeni i / ili so izmieni mozoci, jbg...
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Батали го тој „on the web“, таму не признаваат аргументи. И гомно да има грчко во Македонија, ќе го сликаат и ќе се перчат со него како аргумент. Батали.

На овој форум сум веќе година ипол. Сам наспроти десет, и ги јадам живи :) Додуше, ми се приклучија три-четворица Македонци, ама не се толку активни, освен Izzie, кој е и тука член.
Знам одамна за тој форум, и сум те читал редовно, можеби година дена пробувам да направам јузер и пак неможам да се прилучам, едно 5 пати пробав и незнам што е проблемот. Дали ми ја препознаваат адресата,кој знае.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Те имаат банирано досега?

Ама не ќе да е до тоа...и јас бев еднаш баниран :)

Треба и активација курци палци...
 
Член од
14 јули 2007
Мислења
939
Поени од реакции
21
inace, gi viknav "grcite" na kajgana, posto primetiv deka znaat "nashki"
Трагично е што на форумите расправиите се водат помегу Македонци и Гркофили плус некој залутан странец и грк во дијаспора.

80% знаат Македонски и се всушност Македонци.

На topix форумот си се расправавме на Македонски. И дури и по име ги знам кој се наши.

Како што кажа Сердарот, тие се платени за таа работа.

Инаку им викам добро е што јазикот сеуште го зборувате, и тој ми вика, ех тоа не е проблем. Тие си мислат дека сме ние комуњари и идиоти и најверојатно не би сакале да сме заедно. Но незнам.

Таму се Истор, Македон ...
А има и такви од таму кој знаат дека се Македонци и се срекни што добиваат подршка.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.141
Поени од реакции
10
Трагично е што на форумите расправиите се водат помегу Македонци и Гркофили плус некој залутан странец и грк во дијаспора.

80% знаат Македонски и се всушност Македонци.

На topix форумот си се расправавме на Македонски. И дури и по име ги знам кој се наши.

Како што кажа Сердарот, тие се платени за таа работа.

Инаку им викам добро е што јазикот сеуште го зборувате, и тој ми вика, ех тоа не е проблем. Тие си мислат дека сме ние комуњари и идиоти и најверојатно не би сакале да сме заедно. Но незнам.

Таму се Истор, Македон ...
А има и такви од таму кој знаат дека се Македонци и се срекни што добиваат подршка.
значи имаш ПРЕДАВНИЦИ и СВЕСНИ МАКЕДОНЦИ ...
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
Батали го тој „on the web“, таму не признаваат аргументи. И гомно да има грчко во Македонија, ќе го сликаат и ќе се перчат со него како аргумент. Батали.

На овој форум сум веќе година ипол. Сам наспроти десет, и ги јадам живи :) Додуше, ми се приклучија три-четворица Македонци, ама не се толку активни, освен Izzie, кој е и тука член.
јас сум Invictus таму
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
27
http://www.macedoniaontheweb.com/forum/free-speech-macedonia-forum/5759-real-highlander-macedonia-history-split-thread-8.html#post57571

Македонци, да им покажеме со аргументи на овие субсахарци дека ептен ја згрешиле работата. Се закануваат оти ќе ме банираат, ама ич око не ми трепнува. Преплавете им го форумот со факти за нивниот фашизам и помогнете во ослабување на нивните закоравени позиции. Јас досега успеав да омекнам само еден... ајде ми треба вашата помош... на Македонија и треба вашата помош ...
А овде домашниот IP ми е баниран па кога ќе имам малку слободно време пишувам од на работа Pirej сум таму
 

Macedonia2007

RED DEVIL
Член од
20 декември 2007
Мислења
1.273
Поени од реакции
3
Батали го тој „on the web“, таму не признаваат аргументи. И гомно да има грчко во Македонија, ќе го сликаат и ќе се перчат со него како аргумент. Батали.

На овој форум сум веќе година ипол. Сам наспроти десет, и ги јадам живи :) Додуше, ми се приклучија три-четворица Македонци, ама не се толку активни, освен Izzie, кој е и тука член.
се регистрирав под име Македонија на кирилица ај се читаме
ЗА МАКЕДОНИЈА
 
F

FilipMacedon

Гостин
Батали го тој „on the web“, таму не признаваат аргументи. И гомно да има грчко во Македонија, ќе го сликаат и ќе се перчат со него како аргумент. Батали.
На овој форум сум веќе година ипол. Сам наспроти десет, и ги јадам живи :) Додуше, ми се приклучија три-четворица Македонци, ама не се толку активни, освен Izzie, кој е и тука член.


Ej trn daj pomagaj vo illyria forum.Sam sum protiv mnogu grekomani
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Се зачленив...Иако не очекувам никаков напредок, веќе почнав да „спамирам“...Подобро е да се стационираш на еден форум, еве на пример Балканиум, таму сум многу активен, и само копи пејст да правиш на тој форум и на кој друг ти стигне :wink:

јас сум Invictus таму
Знам :smir: Јас сум Thorn таму

Таму се Истор, Македон ...
А има и такви од таму кој знаат дека се Македонци и се срекни што добиваат подршка.
Покани ги на кајгана. Нека има Егејци наши од таму за да може барем на интернет да се сплотиме.
 
F

FilipMacedon

Гостин
Што повеќе форуми тоа повеќе афирмација за МКД
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom