Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
По што заклучи дека на Борец му се поклонети овие 6 бода?
Имаат доста подобар тим од лани и многу поуиграни сега.
А плус и со помош на Кочо веќе бодови пораз дома тешко да имаат, освен оној од Вардар, у неделата ете и покрај забараната му наредил на делегатот од Ресен да ги отвори вратите за тие 300 души публика, поставувајќи му реторички прашања на висок тон, во која држава се наоѓа Тетово(му рекол уклучи МРТ и види дали е празен градскиот во Тетово, на Ренова-Вардар) , па после од кога бил приморан да ги пушти пак направил проблеми делегатот и не сакал да го почне мечот на што Кочо му викнал од ложата, сакаш ли да останеш делегат и после оваа утакмица.

Овој муабет за Кочо ми го кажаа двајца шо беа на утакмицава, колку е вистина не знам ама без притисок од Кочо не верувам дека делегатот ќе пуштел навивачи да гледаат.
Ти ме заебаваш ? Подобар тим ?
И да, бев сведок за ова со Кочо. Муабетот не е за реторичките прашања. Туку во Тетово има публика, може да почне натпреварот а овде не смее да има? Па како може тоа да важи за во Тетово да има публика може и овде.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.758
Ти ме заебаваш ? Подобар тим ?
И да, бев сведок за ова со Кочо. Муабетот не е за реторичките прашања. Туку во Тетово има публика, може да почне натпреварот а овде не смее да има? Па како може тоа да важи за во Тетово да има публика може и овде.
А зошто мислиш дека не е подобар тимот од лани?
Не сум ги гледал оваа сезона освен малку со Шкендија ама засилувањата се мислам солидни за борбата за опстанок.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Поместени две кола амин!
Вардар минатото коло и пушта на Ренова
Шкендија на Борец.

Ова коло
Шкендија на Работнички
Ѓорче на Борец

Дали наредно коло ќе биде :
Шкендија да пушти на Ренова
Вардар на Шкупи
Силекс на Борец
?
логика нула. Ѓорче ќе му пушта на Борец за да испадне место него? или па Шкендија ќе пушта за титулата да ја земе Вардар? глупости...
Автоматски споено мислење:

А плус и со помош на Кочо веќе бодови пораз дома тешко да имаат, освен оној од Вардар, у неделата ете и покрај забараната му наредил на делегатот од Ресен да ги отвори вратите за тие 300 души публика, поставувајќи му реторички прашања на висок тон, во која држава се наоѓа Тетово(му рекол уклучи МРТ и види дали е празен градскиот во Тетово, на Ренова-Вардар) , па после од кога бил приморан да ги пушти пак направил проблеми делегатот и не сакал да го почне мечот на што Кочо му викнал од ложата, сакаш ли да останеш делегат и после оваа утакмица.

Овој муабет за Кочо ми го кажаа двајца шо беа на утакмицава, колку е вистина не знам ама без притисок од Кочо не верувам дека делегатот ќе пуштел навивачи да гледаат.
не знам Кочо, ама ко шо ми кажаа велешани, стадионот не е ограден секаде и може од многу диви влезови да се влезе, така да од отворање вртаи нема потреба.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
логика нула. Ѓорче ќе му пушта на Борец за да испадне место него? или па Шкендија ќе пушта за титулата да ја земе Вардар? глупости...
Автоматски споено мислење:



не знам Кочо, ама ко шо ми кажаа велешани, стадионот не е ограден секаде и може од многу диви влезови да се влезе, така да од отворање вртаи нема потреба.
Логика ? за Ѓорче на Борец ? Епа барај ја логиката во тоа како преку ноќ скокна двојката од 6 на 19 за Борец. Види го првиот гол на Борец и ќе правиме муабет. Или пак ќе ми кажеш дека во Ѓорче ќе го остават Борец така лесно да си тепа?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
па не е Ѓорче јак тим па да се праша дали да остави некој да ги тепа дома или не. камења се и тие. а кога играт камења против камења, не е изненадување гостинскиот камен да победи. имаме лига каде 90% од клубовите се со сличен квалитет и пак ви е чудно што некој победил.

прво се буните дека треба лигата да е интересна, а кога добивате интересна лига ете одма местено било. крај не ви се фаќа.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
А зошто мислиш дека не е подобар тимот од лани?
Не сум ги гледал оваа сезона освен малку со Шкендија ама засилувањата се мислам солидни за борбата за опстанок.
ne me prasa mene, ama borec ne se zasili mnogu. pameten bese potegot so fernando silva bidejki prethodno nemase borec kreativec za vo sredina, sega so nego ima. desnic koj sega igra krilo ne e kvaliteten fudbaler, igra deka e nov i nema konkurencija, inace potprosecen prvoligaski fudbaler koj ne bi fatil mesto kaj soliden klub (on so FK skopje ispadna i tamu duri ne bese megu kvalitetnite). srbinot nikola radovic koj postigna tri gola poslednite dva natprevari e dobar igrac za moznostite na borec, bese pola godina bez klub no prethodno igral vo 1. srpska liga, no se gleda deka se uste ne e vo forma. stranicniot bek risteski e ok igrac, ama nisto posebno.

znaci se na se borec donese dvajca igraci koi go podobrija kvalitetot i drugi za vo sirina.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
па не е Ѓорче јак тим па да се праша дали да остави некој да ги тепа дома или не. камења се и тие. а кога играт камења против камења, не е изненадување гостинскиот камен да победи. имаме лига каде 90% од клубовите се со сличен квалитет и пак ви е чудно што некој победил.

прво се буните дека треба лигата да е интересна, а кога добивате интересна лига ете одма местено било. крај не ви се фаќа.
Што ќе кажеш на ова што некој го уплатил во 5 до 2? Случајно е ? 89782904_492862844721609_5049513137745690624_n.jpg
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.758
Da mu bila javena nemalo da igra uste 3 lotariski utakmici :D Pa uste i na 500 denari hahahahahhaha
.........
А колку може да биде сигурен во таква дојава која најверојатно била низ муабет со некој од играчите или луѓе кои се движат во клубот, сигурно не му била кажана од Кочо.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
А колку може да биде сигурен во таква дојава која најверојатно била низ муабет со некој од играчите или луѓе кои се движат во клубот, сигурно не му била кажана од Кочо.
Igrac da mi kaze za utakmica? I da uplatam samo 500 denari? Neka se i lugje koi se dvizat vo klubot,ako gi znam dolgo vreme sigurno nema da mi pustat bos muabet ako mi pustat uopste.Ova e odigrano cisto od kurtasak,isto ko sto poznavam albanci koi sto sloga ja igraat i na 1.10 kvota i na 50 kvota da im e barem po 500-1000ka.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.758
Igrac da mi kaze za utakmica? I da uplatam samo 500 denari? Neka se i lugje koi se dvizat vo klubot,ako gi znam dolgo vreme sigurno nema da mi pustat bos muabet ako mi pustat uopste.Ova e odigrano cisto od kurtasak,isto ko sto poznavam albanci koi sto sloga ja igraat i na 1.10 kvota i na 50 kvota da im e barem po 500-1000ka.
Можно и да е така ама тајмингот е заебан 6 минути до почеток на утакмица.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.665
Како им дале 16 квота бе во македонската лига секој може секого да победи, посебно оваа сезона.
Не треба да има повисока квота од 5, ова е чист зицер.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Мора уште 3 да има допишано :)
Инаку поместена утакмица ретко се гледа :)
Ок,не сум играл во Евротип незнам за ова дека треба минимум 4.
Ама пре би нашол 1.01 квоти и би ги додал за да испунам услов од минимум 4 пара,него да играм уште три 3+ кои многу лесно може да заебат :)
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.141
Поени од реакции
5.492
Што ќе кажеш на ова што некој го уплатил во 5 до 2? Случајно е ?Прегледај го приврзокот 238162
golema rabota, i jas ja uplativ nekolku minuti pred startot, samo sto na X ja staviv i utnav. da bila namestena i on da imal info taja utakmica ke ja iskombiniral na uste najmalku 10 drugi livcinja a ne edno da go pustil na samo 500 denari so tri drugi kade sto na golovi se kladel.

ne znam sto tolku se cudite, vo nasata liga sekoj sekogo moze da pobedi, a ne pa borec na gosti kaj gjorce. da bese namestena kvotata nemase da bide 16 sedum minuti pred startot nego ke padnese na 1,50 za dvojka pred da ja izvadat (taka bese lani so nekolku namesteni pri kraj na sezonata koga zaradi uplatite kvotite nekogas na primer od 6,00 na 1,40 padnaa pred da ja trgnat utakmicata).

borec poslednite utakmici igra bunker so 5 igraci vo odbrana od koi cetvorica (trajanovski, stojkovski, stoimenovski i gavric) se ustvari stoperi i pred taja odbrana od 5 igraci stavaat uste dvajca vezni. vo tek na natprevarot ako ne gubat vadat ofanzivci i stavaat vezni kako na primer nikolovski ili lazarevic koi von pozicija igraat kako krila so zadaca da gi zatvorat uste podobro krilata. odat na sekoj natprevar kolku da ne izgubat i znaejki deka imaat indiviudalno najslab tim ocekuvaat koga togas protivnikot da se otvori za da odi na 3 boda i borec si ceka sansa preku kontri ili prekini. im uspea protiv shkendija i gjorce iako i dvete utakmici bea nadigrani, samo protiv vardar ne im uspea taktikata bidejki na vardarci nekako im uspea da protnat eden gol pa posle celata matematika im propadna. nema tuka nisto somnitelno, se e jasno ako se gledaat utakmicite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom