Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676

:icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
za ova treba edna debela kazna za akademija pandev a za fudbalerot barem godina dena kazna.... seljacana
Само заради тоа што играчот го направил треба казна за клубот? :confused:

Незнам воопшто што толку трагично го гледате ова па демек останатите ни се смееле. Ние ко да не знаеме каква лига имаме...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.615
Само заради тоа што играчот го направил треба казна за клубот? :confused:

Незнам воопшто што толку трагично го гледате ова па демек останатите ни се смееле. Ние ко да не знаеме каква лига имаме...

igracot go prestavuva klubot. klubot snosi odgovornost za sramot sto sledi na ligata.

vo angliskiot scet ova e tipicen primer za bringing the game in disrepute sto e najloso nesto sto mozes da napravis, da nastetis na imidzot i ugledot na sportot. za vakvo nesto i bodovi se zimaat i se brka od liga vo normalen svet
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
igracot go prestavuva klubot. klubot snosi odgovornost za sramot sto sledi na ligata.

vo angliskiot scet ova e tipicen primer za bringing the game in disrepute sto e najloso nesto sto mozes da napravis, da nastetis na imidzot i ugledot na sportot. za vakvo nesto i bodovi se zimaat i se brka od liga vo normalen svet
Aman be u turska liga se ima deseno ova i toa na derbi.Trabzon-Besiktas Donk mu ja mava so druga topka topkata na Almeida kojsto e u gol sansa :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
igracot go prestavuva klubot. klubot snosi odgovornost za sramot sto sledi na ligata.

vo angliskiot scet ova e tipicen primer za bringing the game in disrepute sto e najloso nesto sto mozes da napravis, da nastetis na imidzot i ugledot na sportot. za vakvo nesto i bodovi se zimaat i se brka od liga vo normalen svet
Кога ќе се спореди македонскиот фудбал и менталитет со англија, јасно ми е се.

Плус воопшто не сметам дека играчот го преставува клубот. Според тебе Ливерпул се канибалисти затоа што тогаш Суарез го гризна Иваовиќ?
Ова со топката е пичкин дим за тој случај, реално.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Фаулот е за пенал, не се гледа убаво тој горе играчот каде е, инаку можно е да имаше офсајд ама не го свирна судијата
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Не знам дали е доволен фаул за пенал ова, али играчот на Силекс е бар 2 метра во офсајд кога ја добива топката.
Како процени дека е 2 метра во офсајд ,кога не го гледаме 29ката од Шкендија каде е во моментот на пасот?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.291
Поени од реакции
78.944
косовариве ѕинго не мож да го тепаат, титула ќе освајале....
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.726
Како процени дека е 2 метра во офсајд ,кога не го гледаме 29ката од Шкендија каде е во моментот на пасот?
Не се гледа, али се познава многу лесно дека не ја направи таа предност напаѓачот после пасот туку цело време беше во офсајд.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Не се гледа, али се познава многу лесно дека не ја направи таа предност напаѓачот после пасот туку цело време беше во офсајд.
Ајдееее, сега па не се гледало, ама се познавало.
Едноставно е, не знаеме дали е офсајд а пенал е сигурно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom