Македонско фудбалско првенство 2012/2013

Кој ќе биде новиот шампион?


  • Вкупно гласачи
    325
Статус
Затворена за нови мислења.

Dar_Mak

ексцентрик
Член од
22 октомври 2010
Мислења
339
Поени од реакции
326
Хахаха би ти препорачал парите во други работи да ги инвестираш (нормално ако ги добиеш):vozbud:. Новоформиран клуб во Македонија започнува од најнизок ранг на натпреварување зависи каде и во кој Општински Фудбалски Сојуз ќе го регистрираш. Потоа ти треба пари за регистрација на играчи . Потоа за судии (во 4 лига мислам дека се движат до 2.000 денари вкупно за сите 3 судии заедно со делегатот). Ти треба терен каде ќе ги играш натпреварите а сигурно дека ќе ти бараат пари кај и да решиш да играш како домаќин бидејќи сите клубови си имааат свои терени. Пари за Картони (се плаќа за жолти и црвени картони добиени). Незнам точно да ти кажам колку пари ќе кошта да се формира клуб али за од најнизок ранг не многу .

За Второлигашите да не праиме моабет тоа се више големи трошоци :helou:.
Aha,znam deka e zaludno da se investira vo naseto prvenstvo,ama bas sakav da znam kako se dvizat cifrite,na pr. dali 200 000 evra bi bile dovolni za eden vtoroligaski klub da funkcionira i dali bi imalo nekoi prihodi od taa rabota voopsto,pozz
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.227
Поени од реакции
4.983
!!!PECE!!! pijan si ti ili sto tie SHKENDIJA pelister 2 hahahahahahahahahahaha :pos2::pos2::pos2: toj e najgolemiot 1 u cella ligata teteks x bregallnica x vardar 2 metalurg 1 renova x

То е мое право како ќе типувам !!!
Јас како шо мислам така си типувам то е мое право !!
Јасно ???
Нема шо да се мешаш ти тука !!
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Шкендија - Пелистер 1 iako ke ni fala mnogu prvotimci no siguren sum deka ce tepame
Тетекс - Напредок 1
Брегалница Штип - Скопје 1
Работнички - Вардар 2
Металург - ХоризонтТурново x
Силекс - Реновa x
 
Z

ziko bt

Гостин
Aha,znam deka e zaludno da se investira vo naseto prvenstvo,ama bas sakav da znam kako se dvizat cifrite,na pr. dali 200 000 evra bi bile dovolni za eden vtoroligaski klub da funkcionira i dali bi imalo nekoi prihodi od taa rabota voopsto,pozz
другар со 200 000 евра си сигурен прволигаш и во најмала рака избегнуваш баражи па ако имаш добро вкомпониран тим Европа можиш да играш,иначе за второлигаш летото читав една статија сеа неможам да ја најдам ама имаја напраено интересни математики мислам отприлика требат 60-70 000 евра да си во горен дел на табела околу бараж местата
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
На денешниве утакмици,по првото полувреме само Тетекс води против Напредок со 1-0,стрелец Исени.
Останатите дуели уште се со почтниот резултат 0-0.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
Дочекавме да гледаме 1 МФЛ на тв, па јако е коа се коментира коа ќе постигне некој гол :pos:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Дочекавме да гледаме 1 МФЛ на тв, па јако е коа се коментира коа ќе постигне некој гол :pos:
Голот беше супер, па не знам што е лошо да не се коментира, ама џабе ќе му објаснувам на некој кој никогаш во животот не видел во живо како изгледа еден фудбалски натпревар од Прва Македонска лига, па што остана за ТВ оти тоа ти е единствен начин да видиш како изгледа тоа.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Металург 3-0 Турново
Тетекс 2-1 Напредок
Брегалница 1-0 Скопје
Силекс 2-0 Ренова

Утре се играат натпреварите Работнички - Вардар ( 14 часот пренос на МТВ )
Шкендија - Пелистер
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ренова изгуби! Шкендија може да си го врати лидерското место утре :)
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Како допринесуваат македонските телевизии до популаризирање на нашава лига?
Со давањето на Црвена Ѕвезда-Партизан на пример сител допринесува.Бравос шупаци!!!Сител е дефинитивно најидиотската телевизија во државава.Покрај сериине сеа па уште и српско пренство даваат.Ма иди бегај бе.Срамота е ова.Еве неколку телевизии колку толку даваат по еден натпревар а овие други првенства ми популаризираат.Ај па да кажеш некој фудбал да е али па Србиве се на исто рамниште со нашиве..
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Брегалница и Силекс денес расипаа многу математики и комбинации на другите клубови ... Денес интересни резултати и изненадувања , ќе видиме дали ќе има утре :pipi:
 
Член од
29 февруари 2008
Мислења
729
Поени од реакции
6
Брегалница и Силекс денес расипаа многу математики и комбинации на другите клубови ... Денес интересни резултати и изненадувања , ќе видиме дали ќе има утре :pipi:
Brat ti so mislese deka Bregalnica kje gubii li si se zafrknal pocname vise da gazemee :))
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Brat ti so mislese deka Bregalnica kje gubii li si se zafrknal pocname vise da gazemee :))
Никој не кажа дека ќе изгубите а најмалку јас ... Врати се една страна назад да видиш денешната утакмица Брегалница - Скопје како ја имам типувано и башка на голови ја имам типувано и ја погодив 0-2 гола :smir: .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom