Македонски Манекенки

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Да ја оживееме темава? :)

Манекенката Бојана Нушкова која што би требало да ја замени Катарина Ивановска...

D7B20B29-6A3D-4232-AE0B-6BDE6EF282E7.jpeg 8083213A-8B24-443D-9BBB-DA792582D33A.jpeg 3EB3E382-9DA6-44BA-9815-B647EF57A57D.jpeg 2F79291A-DA6C-4B4C-877E-33C9CCB65B92.jpeg

Не сакам да звучам злобно...ама сериозно?
 
M

Macedon1um

Гостин
Да ја оживееме темава? :)

Манекенката Бојана Нушкова која што би требало да ја замени Катарина Ивановска...

Прегледај го приврзокот 275290Прегледај го приврзокот 275291Прегледај го приврзокот 275292Прегледај го приврзокот 275293

Не сакам да звучам злобно...ама сериозно?
Па и не е бог знае што Катарина Ивановска да не може некој друг да ја замени, нз зошто е толку исфорсирана кај нас
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Па и не е бог знае што Катарина Ивановска да не може некој друг да ја замени, нз зошто е толку исфорсирана кај нас
Не ни спомнав дека е незаменлива атуку дека Бојана ќе ја замени некако ми е преувеличено

Кои манекенки се според тебе вредни?
Јас не можам да оддолеам на насмевката на Сашек :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Елена Реј е една од ретките наши модели кои успеале и надвор од земјата. Нејзината убавина е чиста и едноставна, изгледа толку невино, што и се бара најчесто на азискиот маркет каде што најмногу работи.

Има работено во Њу Јорк, Милано, Париз и во Кина, висока е 179см а нејзините пропорции се 80-60-87 што е идеално за моделите кои работат ревии

















 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Маја Сашек е модел со најшармантната насмевка на цел свет и прекрасни крупни сини очи, што е перфектно за реклами каде што и преовладува.

Има работено во Милано, Париз и Дубаи, висока е 177 со прочорции 83-63-93

119A7D50-5FE1-4FD8-8FE1-7327FF34917D.jpeg



A593BE6A-5A16-477C-9916-39060BB1438F.jpeg



7C1BDCA4-B0A3-4378-B976-F4693DDEFAD8.jpeg


3EBE2476-3053-491C-83F2-39364B99DA7C.jpeg


8B5E54B9-2C1A-4A41-9D87-8B71162D8C8F.jpeg


 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Што е со ова азискиот пазар за наши манекенки најактуелен? Повеќе пари има, поприфатени се таму, западњациве држат конкуренција, потешко е да се истакнеш или како?

Бојана погоре што сте ја ставиле, бар изгледа во тело ко модел. Фацата не ми се допаѓа, нема никаква нежност.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Што е со ова азискиот пазар за наши манекенки најактуелен? Повеќе пари има, поприфатени се таму, западњациве држат конкуренција, потешко е да се истакнеш или како?

Бојана погоре што сте ја ставиле, бар изгледа во тело ко модел. Фацата не ми се допаѓа, нема никаква нежност.
За Бојана скроз се согласувам :) ама за да си модел надвор од ми ти треба се во комплет, не само тело :)

За азискиот пазар да, полесно е да се настапи таму ако си плава, слатка, бејбифејс. Тој маркет различно функционира: додека во америка и европа ти треба да настапиш на ревии, списанија, кампањи за да заработиш нешто и да се пробиеш, значи ти треба агенција која ќе работи на тебе подолго време зљтоа што и кариерата ќе ти трае подолго. На Азискиот пазар пак можеш да отидеш една сезона, месец два, да заработиш супер и кикад нит да се прославиш нит да се вратиш. Азиските агенции нудат кратки договори каде што ти гарантираат дека за одредено време ќе ти дадат можност да заработиш одредена сума (тоа се тие договри на 50к евра на пример). Ако одма полнеш да работиш ќе те искористат месец дена, ќе заврши договорот и толку. Ако не полнеш одма да работиш за недела дена ќе те вратат дома :)
Европските и америчките агенции нѕдат договори на мин год на пример, затоа пто за да заработат од тњбе треба повеќе време да пројде.
ваљда се објаснав некако, а не направив хаос хахахаха
Автоматски споено мислење:

@
Што е со ова азискиот пазар за наши манекенки најактуелен? Повеќе пари има, поприфатени се таму, западњациве држат конкуренција, потешко е да се истакнеш или како?

Бојана погоре што сте ја ставиле, бар изгледа во тело ко модел. Фацата не ми се допаѓа, нема никаква нежност.
ако имаш желба да се постира за некоја манекенка слободно пиши :)
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
За Бојана скроз се согласувам :) ама за да си модел надвор од ми ти треба се во комплет, не само тело :)

За азискиот пазар да, полесно е да се настапи таму ако си плава, слатка, бејбифејс. Тој маркет различно функционира: додека во америка и европа ти треба да настапиш на ревии, списанија, кампањи за да заработиш нешто и да се пробиеш, значи ти треба агенција која ќе работи на тебе подолго време зљтоа што и кариерата ќе ти трае подолго. На Азискиот пазар пак можеш да отидеш една сезона, месец два, да заработиш супер и кикад нит да се прославиш нит да се вратиш. Азиските агенции нудат кратки договори каде што ти гарантираат дека за одредено време ќе ти дадат можност да заработиш одредена сума (тоа се тие договри на 50к евра на пример). Ако одма полнеш да работиш ќе те искористат месец дена, ќе заврши договорот и толку. Ако не полнеш одма да работиш за недела дена ќе те вратат дома :)
Европските и америчките агенции нѕдат договори на мин год на пример, затоа пто за да заработат од тњбе треба повеќе време да пројде.
ваљда се објаснав некако, а не направив хаос хахахаха
Пробав да сфатам. :D
Ме интересираше зашто мислам дека скоро сите од нашиве манекенки се по Азија, од тоа што сум заприметила. Може ете Катарина што повеќе се задржала западно.

За Бојана, не знам кариерно девојката до каде е, али ликот не и е нешто што мене бар ми влегува во успешни манекенки. За телото ми се издвојува од другите, зашто се гледа дека вежба и баш изгледа тонирано.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Пробав да сфатам. :D
Ме интересираше зашто мислам дека скоро сите од нашиве манекенки се по Азија, од тоа што сум заприметила. Може ете Катарина што повеќе се задржала западно.

За Бојана, не знам кариерно девојката до каде е, али ликот не и е нешто што мене бар ми влегува во успешни манекенки. За телото ми се издвојува од другите, зашто се гледа дека вежба и баш изгледа тонирано.
Не знаев дека имаме многу манекенки во Азија. Имаше Ана Калачоска ама со години е веќе во мк, имаше едно време Мартина Павлоска ама со години не е веќе таму. Елена Реј беше ама миииислам дека на кратко. Искрено пазарот Дубаи не знам каков е, малку бордерлајн е па не би да го коментирам :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Не знаев дека имаме многу манекенки во Азија. Имаше Ана Калачоска ама со години е веќе во мк, имаше едно време Мартина Павлоска ама со години не е веќе таму. Елена Реј беше ама миииислам дека на кратко. Искрено пазарот Дубаи не знам каков е, малку бордерлајн е па не би да го коментирам :)
Па и јас за истиве имам прочитано. Не знаев дека некои не се веќе таму.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Ана Калачоска е првата од нашите манекенки која го освои кинескиот пазар. Со нејзиното слатко лице и бледа кожа е измислена за Азија.

Висока е 177 со пропорции 83-60-90 и има работено во Кина
















 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Да ја оживееме темава? :)

Манекенката Бојана Нушкова која што би требало да ја замени Катарина Ивановска...

Прегледај го приврзокот 275290Прегледај го приврзокот 275291Прегледај го приврзокот 275292Прегледај го приврзокот 275293

Не сакам да звучам злобно...ама сериозно?
Оваа не беше таа што се сликаше гола на 16/17 години на автопат?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Оваа не беше таа што се сликаше гола на 16/17 години на автопат?
Тука е нејзиниот инстаграм профил каде има доста разголени фотки, ама не е перверзно гола :) сепак има супер тело девојкава
Автоматски споено мислење:

Мартина Павлоска е првата манекенка која почна да работи во странство и се појави на FTV која за разлика од претходно спомнатите ја започна својата кариера на 24 и немаше никакво претходно ускуство

Има работено во Њу Јорк, Париз, Мадрид, Милано и Токио. Висока е 180 со пропорции 83-60-89



















Автоматски споено мислење:

Катарина Ивановска е нашата најпозната и дефинитивно најсекси манекенка. Мислам дека нема никаква потреба да ја претставувам :) уште една манекенка која замина без никакво претходно искуство

Има работено во Њу Јорк, Милано и Париз (кога викам има работено мислам на ревии, дека сите се имаат фотографирано насекаде во светот каде што има бар малку развиено мода, а Кики богами цел свет го прошета)
Висока е 180 со пропорции 85-60-89




































 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom